water biedt Zeeland kansen 3 EURO 7."* Zeeland krijgt een steunpunt voor autisme KORTING op het water extra leuk GALL B GALL Waterwonen PZC Donderdag 6 September 2007 3 Heineken Pils 24 flesjes a 30cl yxr5 Genieten Genieten wilde op een boot wonen, maar ik wilde mijn eigen plekje hebben, met een fijne tuin erbij" Na een jaar is ze is voorzichtig po sitief over wonen op het water. „We wonen heel rustig, 's Zomers peddelen hier af en toe wat jon gens langs. De eenden zijn er al tijd, ik heb sommigen zelfs namen gegeven." Maar wie dicht bij de na tuur woont, wordt ook met haar wreedheid geconfronteerd. Door de warme zomer van vorig jaar gingen veel eenden dood. De jon gen werden voor de ogen van Aad opgegeten door meeuwen en aal scholvers. „Dat vond ik eigenlijk wat minder. Net als die dikke rat die ik van de week langs het water zag lopen." Voordelen Wisselend uitzicht: met de sei zoenen verandert het water. Géén last van natte voeten in huis bij extreme regenval. Een eigen terras aan het water. Mogelijkheid om een boot aan te meren aan huis. Nieuwe waterwoningen bespa ren ruimte op het land. Meervoudig ruimtegebruik: wo nen en waterberging. Nadelen De omgeving is gevaarlijk ter rein voor kleine kinderen. Bij storm of stroming schom melt een huis op het water. Groot onderhoud (boot uit het water) is vaak noodzakelijk. Wie op het water woont loopt risico op aanvaring of ijsgang. Kans op stank en schade door veranderend waterpeil. Vaak geen tuin of garage. In het voortgezet onderwijs moeten autiklassen komen. door René Schrier HEINKENSZAND - Zeeland krijgt een steunpunt voor autisme. De sollici tatieprocedure om een coördinator voor dat steunpunt aan te stellen loopt al. Dat steunpunt is niet alleen be doeld voor het reguliere voortge zet onderwijs, maar is ook be doeld voor het basisonderwijs en het speciaal onderwijs. Ook ouders en medewerkers uit de jeugdzorg kunnen er terecht. Ruud Bakker maakte dat gisteren bekend bij de presentatie van het rapport 'Autisme in de Delta'. Bak ker is voorzitter van de stuurgroep die het rapport heeft voorbereid. Hij pleitte bij het aanbieden van het rapport voor zogenaamde auti klassen in het voortgezet onder wijs. Dat zijn klassen waar leerlin gen met autisme met een heel spe cifiek aanbod opgevangen kunnen worden. Dat zal wel weer op pro blemen stuiten, voorspelde Bak ker, omdat de scholen afgerekend worden op hun resultaten en in die klassen schuilt wat dat betreft volgens de scholen een risico. Scholen kunnen overigens ook zelf aan de slag gaan en mensen aanwijzen die zich bekwamen in onderwijs voor en begeleiding van In Zeeland komt een steunpunt voor autisme, is gisteren in Hein- kenszand bekend gemaakt. Daar wordt ook voor gepleit in het rapport 'Autisme in de Delta'. COMMENTAAR Met een gevarieerd woonaanbod en een aantrekkelijke woonomgeving hou je mensen vast en trek je nieuwe inwoners aan. Nodig om de leefbaarheid in Zeeland op peil te houden. Het dagelijks provinciebestuur zet er in het collegeprogramma Nieuwe Verbindingen flink op in. Daarbij hoort zorgen voor projecten waarmee Zeeland zich onderscheidt van andere regio's in den lande. Met de combinatie water en wonen heeft Zeeland goud in handen. Aan plannen ontbreekt het niet. Die zijn veelal gericht op wonen aan het water. Echt opmerkelijke projecten ontbreken tot nu toe. Zeeland doet wat elders ook gedaan wordt. De kansen die wonen op het water biedt, worden nauwelijks benut. Ontwikkelaars, bouwers en gemeenten zijn te afwachtend. Om je te onderscheiden is durf nodig. Om gedeputeerde Van Waveren te citeren: weg met de lansaliegeest. Pak het waterbouwen actief op. autisten. De hoofden van de scho len voor voortgezet onderwijs in Zeeland zouden wat dat betreft wel een stapje harder kunnen lo pen, suggereerde hij. Gedeputeerde G. van Heukelom kreeg het eerste exemplaar van het rapport en het verzoek om steun voor verder onderzoek naar de plaats van autisten op de arbeids markt. Als Bakker tijdig met infor matie komt zal dat aspect meege nomen worden in enkele provin ciale nota's die er aankomen, be loofde de gedeputeerde. 1foto's CeMè foieester, GPD, Ooms Avenhorn Groep, De Peyler Projektontwikkeling

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 3