Verslavingskliniek niet welkom Kwekerij wil niet betalen Bouw huurhuizen moet leegloop voorkomen Tekeningen in de klei voor 17,95 DERODE PILAREN S PZC Donderdag 6 september 2007 29 Wolphaartsdijk verzet zich tegen komst van afkickcentrum. door Willem van Dam WOLPHAARTSDIJK - Onder veel in woners van Wolphaartsdijk leeft grote angst voor de komst van een verslavingscentrum naar het dorp. Dat bleek gisteravond tijdens een informatiebijeenkomst, waar verte genwoordigers van de GGZ Weste lijk Noord-Brabant en Castle Craig de plannen voor de vestiging van een afkickkliniek in het voormali ge bejaardenhuis Zorgvliet nader toelichtten. Het merendeel van de honderd be zoekers van de bijeenkomst in het -met spandoeken behangen- dorpshuis De Griffioen is bang dat zo'n kliniek voor overlast zorgt. In Wolphaartsdijk is inmiddels PW Inwoners van Wolphaartsdijk vre- zen voor hun veiligheid als er in het dorp een verslavingscentrum komt. Dat bleek gisteren tijdens een informatiebijeenkomst. een actiecomité 'Zorgvliet Nee' ge vormd. Leden van die actiegroep bevestigden gisteren in het dorp pamfletten met teksten als 'Geen kliniek in Wolfersdieküü'. Zij vre zen voor hun veiligheid en die van hun kinderen. Bovendien menen ze, dat een dergelijke kliniek niet past in de landelijke omgeving. „Wij zullen ons tot het eind toe verzetten", klonk het gisteravond strijdlustig. Ondanks de verzeke ring dat het dorp geen enkele hin der van de kliniek zal ondervin den, slaagden voorzitter W. Peter sen van de raad van bestuur van de GGZ Westelijk Noord-Brabant en directeur F. Beek van Castle Craig Nederland er niet in de arg waan weg te nemen. SEROOSKERKE (W) - Archeologen speuren bij het De onderzoekers denken half december klaar te is de plek klaar voor de aanleg van de nieuwe Walcherse Serooskerke naar resten van een zijn met het uitscheppen van sporen en het verza- N57. vroeg-middeleeuwse nederzetting. melen van scherven. Dan gaan de putten dicht en foto Lex de Meester Oldtimer Motorrit viert jubileum MIDDELBURG - De 'Bommel Oldti mer Motorrit' bestaat tien jaar en vindt zondag weer plaats. Deelname is mogelijk met een mo torfiets van voor 1978. De rit is uit gezet op Walcheren en Zuid-Beve land en is 105 kilometer lang. Café Bommel is het startpunt. Om 11.30 uur wordt vertrokken. De Bandbox, een Zuid-Bevelandse bluesband, verzorgt de muziek die middag. Inschrijven kost tien euro en is vanaf 10.00 uur mogelijk bij Café Bommel aan de Markt in Middel burg. Probleem met molen en N57 niet opgelost SEROOSKERKE - Ook het nieuwste voorstel voor de combinatie mo len van Serooskerke/nieuwe N57 is geen oplossing. Dat laat eigenaar J. Vergroesen weten na raadpleging van de Vereniging de Hollandsche Molen. Rijkswaterstaat had voorge steld om langs de nieuwe weg, die vlak langs de molen komt te lo pen, geen geluidswal maar een ge luidsscherm te plaatsen. Dat is al leen maar schadelijker, stelt Verg roesen. Hij zegt niet meer te wil len overleggen, maar de uitkom sten van zijn beroepsschriften bij de Raad van State af te wachten. Taptoe in Goes is terug na jaar afwezigheid GOES - Goes heeft: weer een taptoe. Vanwege geldgebrek ging het eve nement vorig jaar niet door, maar zaterdag marcheren de gezelschap pen als vanouds over de Markt. De deelnemende orkesten zijn on der meer de Douaneharmonie Ne derland, het Trompetterorkest van de Marechaussee, Drum Bugle Corps Beatrix uit Hilversum, Show en Drumfanfare Metro uit Scheveningen en Euphonia uit Goes. Van 20.30 uur tot ongeveer 22.30 uur tonen ze hun kunsten. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Als de gemeente Vlis- singen haar inwoners binnen de grenzen wil houden, zal ze niet al leen dure koopwoningen moeten bouwen. Met deze aanbeveling geeft onderzoeksbureau ABF uit Delft een gevoelige tik op de vin gers van de gemeente Vlissingen. Daar verrijzen vooral duurdere koophuizen. Erg hard lopen die projecten echter niet. Denk daarom goed na over wat je straks in het Scheldekwartier neer zet, waarschuwden verschillende makelaars al eerder dit jaar. ABF weet waarom. Het bureau onder zocht de woonsituatie in Vlissin gen, ondervroeg 622 Vlissingers en zette alle gegevens naast elkaar. Zo is het de onderzoekers opgevallen hoeveel huizen er tussen 1990 en 2005 zijn gesloopt: twaalfhonderd. Dat is ruim een half procent van de totale woningvoorraad, de helft meer dan de sloop op heel Walche ren en drie keer meer dan het Ne derlands gemiddelde. Er komt meer voor terug, dat wel, maar dat zijn vaak duurdere eengezinswo ningen in de koopsector. Alleen blijken Vlissingers nou juist weer op zoek te zijn naar woningen die in Vlissingen schaars zijn: goedko pe appartementen, al dan niet in de huursector. door Willem van Dam KAPELLE - De gemeente Kapelle is in een juridische strijd verwikkeld met fruitboomkwekerij De Fruit- hof Inzet is ongeveer 400.000 eu ro. Het geschil draait om de sane- ringskosten van het voormalige be drijfsterrein van de kwekerij aan Biezelingseweg. Fruithof verliet die locatie vo- ar om zich aan de Dijkwelse- e vestigen. De gemeente 'e grond (voor acht ton), on- 1 voorwaarde dat De Fruit hof de saneringskosten op zich zou nemen. Die werden aanvanke lijk - op basis van een eerste ver kennend onderzoek - op zo'n 25.000 euro geschat. Later bleek de grond ernstiger ver vuild dan was gedacht. De boel is inmiddels gereinigd en de reke ning die de gemeente gepresen teerd kreeg, bedroeg 400.000 euro. De gemeente wil dat op De Fruit hof verhalen. De boomkwekerij weigert echter het gehele bedrag te betalen. Het bedrijf beroept zich op toezeggingen die voormalig wethouder P. Ganseman zou heb ben gedaan. Die zou hebben verze kerd dat de kwekerij hooguit 25.000 tot 30.000 euro moest beta len. Volgens huidig wethouder J. Herselman is van dergelijke toezeg gingen niets terug te vinden. In middels heeft de gemeente Kapel le een juridische procedure in gang gezet om De Fruithof tot be taling te dwingen. Directeur W. Kersten van De Fruit hof wilde gisteren niet reageren. lucovitaal® J - Goed voor hart en bloedvaten Beter opneembaar door liquid-cap Goede invloed op het cholesterolgehalte - Neemt Omega 3 visolie X-tra op juiste plek van het lichaam op Geen geur- of nasmaak K GRATIS DOSERING I 60 liquid capsules van 19,* ^Verkrijgbaar bij. Drogisterij Kruiderij L I Middelburg-Gocs-Vlissingen S www.derodepilaren.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37