Zeeland Lange wachtlijst hulp bij schulden deDRVKKERY SCHOUWEN-DUIVELAND 31 -> r zeeland 28augt/m8sept2007 nazomerfestival.nl Rijgedrag Brasseriemenu Donderdag 6 september 2007 Staatssecretaris geeft startsein voor aanpak van zwakke schakels Nieuw centrum voor techniekonderwijs is de trots van het ROC Tip? redzzee@pzc.nl ZIERIKZEE - Het lijkt wat tegenstrijdig: maatregelen nemen te gen verkeer dat er helemaal niet mag komen. Maar ja, steeds een kostenpost van 15.000 euro als er wéér een vrachtauto het inrijverbod negeert en de steunbalk van de Zuidhaven poort in Zierikzee eruit rijdt, daar zit de gemeente niet op te wachten. Daarom plaatst ze bij de brug aan de buitenzijde van de poort een balk die de hoogte van het bouwwerk aangeeft. En mocht hij toch kapot gaan: hij kost wat minder dan 15.000 euro. foto Marijke Folkertsma Acht weken wachten op hulp bij schuld verhoogt crisissituaties. door Ali Pankow zierikzee - Het meldpunt schuld hulpverlening op Schouwen-Dui- veland moet werken met wachtlijs ten van soms wel acht weken. „Dat is zeer te betreuren. Het werkt crisissituaties in de hand als mensen de stap hebben gemaakt bij ons aan te kloppen en dan nog zo lang moeten wachten. Het aan tal huisafsluitingen van gas en elek tra zie je dan bijvoorbeeld toene men. Mensen komen in een neer waartse spiraal", zegt schuldhulp verlener S. Izeboud. Hij bekleedt zijn functie sinds eind 2003. Vanaf de start van het meldpunt bleek de vraag naar schuldhulpverlening veel groter dan het aanbod. De achttien uur per week die Izeboud ter beschikking stonden, werden na een jaar verruimd tot een fullti me baan. Daarmee is de wachtlijst niet opgelost, want de vraag is al leen maar toegenomen. Izeboud wordt betaald door de gemeente, maar is daar vanuit de Stichting Maatschappelijk Werk Oosterschel- deregio (SMWO) gedetacheerd. Signalen vanaf de werkvloer over de aanzwellende wachtlijst heb ben volgens hem nog niet geleid tot het voornemen de capaciteit van het meldpunt verder te verrui men. Eén persoon voor dit werk maakt de functie ook kwetsbaar. „Als ik een keer ziek ben bijvoor beeld blijft het werk liggen", aldus Izeboud. Hij vindt het jammer dat er landelijk wel veel geld wordt ge stoken in preventieve campagnes om mensen te weerhouden onver antwoorde schulden te maken, maar dat er geen extra budget voor hulpverlening komt. „Terwijl het wegwerken van de wachtlijs ten toch de beste preventie zou zijn. Daar voorkom je immers cri sissituaties mee", zegt de schuld hulpverlener. De huidige verbete ring van de economie werkt vol gens hem eerder negatief dan posi tief in dit geval, omdat mensen dan juist meer de neiging krijgen schulden te maken. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. Markt 511 Middelburg T0118 886 886 Tip? redactie@pzc.nl Tunnelvrees wil de Vlissingse het niet noemen. Als het echt moet, gaat ze heus wel onder de Wes- terschelde door. Het vergaat haar, zo constateert ze zelf opti mistisch, steeds beter achter het stuur. Verheugend, want haar rij gedrag is alles behalve stoer. Het praktijkexamen werd een aantal keer niet gehaald, simpelweg om dat er geen gang in zat. Je moest eens weten hoe lang het duurde voordat ik veertig durfde te rijden in de stad. En daarna vijftig. En op de snelweg tachtig, honderd....!" Eén ding staat voor haar vast: mócht ze ooit een be keuring krijgen voor te hard rij den, dan wordt dat als nieuwe mijlpaal binnengehaald. vr 7 sept n Balladeer pop ballads za 8 sept Zita Suuoon fi Band in a Box kaarten info iioomwomo, zie nazomerfestivQl.nl of bel 0900 33 000 33 (0.45p/g) llll\ ''•^stivalkassa's Markt en flbdijplein vanavond vanaf 17.30 uur met antipasti, pennepasta en stracchiatella-ijs €15,00 of €12,50 (vegetarisch) Reserveren7 bel 0118 - 886 866 WWW.I 14.00-16.00 uur Alliance Frangaise presentatie '-drvkkery.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33