Groep-achters als brigadier Meer zwerfvuil door inzet zijlader Twijfels bij verhuizing bieb Hulst Mosselen eten voor de kerk Z pzc Donderdag 6 september 2007 29 Fracties vrezen grote parkeerproblemen en leegstand. door Harold de Puysseleijr HULST - Verschillende fracties in de gemeenteraad van Hulst twijfe len eraan of de verhuizing van de bibliotheek uit gemeenschapscen trum Den Dullaert naar de binnen stad wel zo'n goed idee is. Woordvoerders van de fracties van Progressief Hulst, Groot Hulst en Algemeen Belang lieten zich daar kritisch over uit tijdens de vergade ring van de adviescommissie Ruimte. Alois de Deckere verklaar de zich namens Groot Hulst zelfs ronduit tegenstander van verplaat sing van de bibliotheek naar een nieuw gebouw dat over enkele ja ren op de plaats van het oude post kantoor komt. De fractie voorziet parkeerproblemen in de binnen stad en die zijn er niet in de Dul- laertwijk. Daarnaast is Groot Hulst bang voor leegstand van de grote ruimte die de bibliotheek nu in be slag neemt in Den Dullaert. Die leegstand zou weer van negatieve invloed zijn op de exploitatie van het gemeenschapscentrum. Wethouder Paul Weemaes wees erop dat de raad zich een aantal ja ren geleden al in meerderheid ach ter verhuizing van de bibliotheek naar de binnenstad heeft ge schaard. Burgemeester en wethou ders blijven dat standpunt verdedi gen. „De bibliotheek is een prima instrument om meer bezoekers naar de binnenstad te trekken waardoor die levendiger wordt", al dus de wethouder. De kwestie kwam ter sprake bij de advisering over de exploitatiebegro ting voor plan De Nieuwe Bier kaai, waar de locatie van het vroe gere postkantoor deel van uit maakt. Deze begroting vertoont nog een tekort van zo'n vier mil joen euro. Het college hoopt daar eind dit jaar nog dekking voor aan te kunnen geven. WD-commissie- lid George d'Haens gaf namens de liberale fractie in de raad alvast een voorzetje. D'Haens wees op de te verwachten hogere opbreng sten aan onroerende zaakbelasting als het nieuwe woon- en winkelge bied gestalte heeft gekregen. Die opbrengsten kunnen, gecombi neerd met de precariorechten en de wellicht in te voeren reclamebe lasting, het tekort (deels) dekken. heikant - De Werkgroep Heikant- se kerk houdt zaterdag 6 oktober weer een mosselavond ten bate van het onderhoudsfonds van de parochiekerk. De mosselen wor den van r9.oo tot 20.30 uur geser veerd in Brasserie du Commerce. Daarna wordt een verloting gehou den met prijzen die beschikbaar gesteld zijn door de plaatselijke en omringende middenstand. Mee doen aan de mosselmaaltijd kost 15 euro per persoon. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Jen Francken (0114-310028) en Jet Verdurmen (0114-316074). Er is plaats voor 80 personen. Verkeersbrigadiers bij basisscholen steeds moeilijker te vinden. door Peter Oggel TERNEUZEN - Steeds meer basis scholen in Zeeuws-Vlaanderen zijn genoodzaakt bij gebrek aan vrijwilligers achtste groepers in te zetten als verkeersbrigadier. Inmiddels doet al een handvol scholen een beroep op de oudste leerlingen, waaronder De Meer- Stoomgenerator van Cokes te bezichtigen SLUISKIL - Tijdens open monumen tendag zaterdag is de stoomgenera tor van de voormalige Cokes-fa briek in Sluiskil-Oost te bezichti gen. Deze 'Jugendstil'-machine uit 1913 draait dan van 10.00 tot 17.00 uur op het terrein van Heros. Ook zijn er fotocollecties te zien van de Fotogroep Goes, alsmede fotofrag menten van de speelfilm Kapitein Rob waarvoor in mei opnames van de machine zijn gemaakt. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De nieuwe methode voor het ophalen van rolemmers met behulp van een zijlader ver oorzaakt meer zwerfvuil. Dat con stateren burgemeester en wethou ders van Terneuzen. Ook worden er meer kapotte containers ge meld. De gemeente begon twee jaar gele den met het nieuwe type vuilnis- paal in Terneuzen, Inghelosenberg- he in Sint Jansteen en de Openba re Basisschool (OBS) in Breskens. „Het is steeds moeilijker om vol doende vrijwilligers te vinden die als verkeersbrigadier willen funge ren", weet Han van Opdorp van Veilig Verkeer Nederland in Zeeuws-Vlaanderen. Waarmee hij aangeeft dat scholen soms alles uit de kast moeten halen om roosters voor de bezetting van oversteek plaatsen rond te krijgen „Het is eigenlijk een groot drama", Snugly-avond met coverband in Porgy TERNEUZEN - Tijdens de Snugly rockavond in Porgy 8c Bess in Ter neuzen treedt morgen om 21.30 uur coverband Krijn O 8c his fel low Agents op. Drijvende kracht van de band is oud-Axelaar Krijn Oorschot. De rockavond wordt el ke eerste vrijdag van de maand ge houden door een aantal Terneuze- naren. Zij streven daarbij naar een sfeer, zoals die in de zes jaar gele den gesloten bar Snugly heerste. auto. Er is minder personeel nodig en de inzamelaars worden lichame lijk minder zwaar belast. De afgelopen tijd is gebleken dat de zijlader technisch voldoet en dat het systeem vrijwel in alle wij ken inzetbaar is. Wel veroorzaakt de nieuwe methode meer zwerf vuil. Dat komt vooral door het te vol aanbieden van rolemmers, waarbij tijdens de beweging om- zegt ook Petra Smit, voorzitter en verkeersouder van basisschool De Meerpaal in Terneuzen. „Tot vorig jaar slaagden wij er met kunst- en vliegwerk nog in om voldoende ouders in te schakelen. Dat lukt nu niet meer, ondanks dat we ook al meermaals een beroep hebben ge daan op andere scholen in de wijk. Er zijn steeds meer tweever dieners. We zijn echt gedwongen 's morgens achtste groepers in te zetten. Overigens wel altijd samen met een verkeersouder. We heb- Expositie keramiek in 'Land van Axel' axel - In het Axelse streekmu seum 'Het Land van Axel is vanaf woensdag 12 september een exposi tie te zien van werk van Vera Schleibach. Voorzitter P. de Blaeij van het museum opent de ten toonstelling een dag eerder. Het betreft handgemaakt kera miek, in verschillende vormen en kleuren. De expositie loopt tot en met 27 oktober en is te zien van woensdag tot en met zaterdag. hoog vuil uit de container valt. Vroeger werd dat door de beladers opgeruimd, maar nu loopt enkel één corrigeerder voor de auto uit. Zwerfvuil wordt ook veroorzaakt door de luchtdruk en luchtwerve lingen in de trog waarin de contai ners worden geleegd. De leveran cier zoekt nog naar een goede op lossing. Sinds de invoering van de zijlader worden er meer kapotte ben nu achttien ouders en twaalf kinderen; maar dan nog is het pas sen en meten." Overigens vindt Smit dat de inzet van kinderen als voordeel heeft dat die bewust worden van de ver keersproblematiek rond (ba sisscholen. Met de campagne 'Samen staan we sterk' besteedt De Meerpaal dit jaar extra aandacht aan oversteken. „Zestig procent van de scholen in Nederland heeft geen veilige over steekplaats." Koorzang en vespers bij Monumentendag oostburg - 1\vee Oostburgse gods huizen laten een dag na Monu mentendag horen dat er 'muziek in de kerk zit'. In de katholieke kerk zijn zondag vanaf ro.45 uur tijdens de hoogmis het jongens koor van de Zeeuwse koorschool en het herenkoor Sint Caecilia te horen. In de hervormde kerk kun nen mensen vanaf 10.00 uur gelief de kerkliederen, die het protestant se geloof laten klinken, uitvoeren. rolemmers gemeld. Ook hiervoor bekijkt de leverancier mogelijke aanpassingen. Een idee is om de robotarm zo in te stellen dat de rol emmers minder snel naar boven en beneden gaan. Overigens zijn de meeste containers al meer dan twaalf jaar oud. De teruglopende kwaliteit kan ook een rol spelen in de toename van kapotte rolem mers. Leerlingen van groep 8 van basisschool De Meerpaal in Terneuzen doen elke morgen dienst als verkeersbrigadier. Hun inzet is nodig bij gebrek aan vol doende vrijwilligers. Steeds meer scholen kampen met dit probleem. foto Ed van den Berg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31