Wonen op het Ai De eenden maken wonen Hardlopers De krant 5 weken voor 15 euro! PZC Drinkwater versluis willeboen 2 Donderdag 6 september 2007 PZC WILLEM VAN DAM COLOFON Directeur/uitgever Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Redactie Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315600 E-mail: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Buitenruststraat 18, Middelburg Postbus 8070, 4330 EB Middelburg Tel: 0118-493000 Redactie Beveland-Tholen Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315670 Redactie Zeeuws-Vlaanderen Willem Alexanderlaan 45, Terneuzen Tel: 0115-645769 Postbus 145, 4530 AC Terneuzen, Steenstraat 37, Hulst Tel: 0114-371379 Redactie Schouwen-Duiveland Grachtweg 23a, Zierikzee postbus 80, 4300 AB Zierikzee Tel: 0111-454651 Advertenties Verkoopteam Zeeland Tel: 0113-315520, fax: 0113-315529 E-mail: teamzeeland@pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend goed Tel: 076-5312277, fax: 076-5312274 E-mail: segmentteam@pzc.nl Personeelsadvertenties 0900-5628 722 Kleintjes 0900-6743 836 Familieberichten 0800-8060 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Bel PZC Lezersservice 0800 - 0231 231 (gratis) Toets 1automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: een medewerker spreken Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur e-mail: lezersservice@pzc.nl postadres: PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk één maand voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 22,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 64,00 (acceptgiro €67,00) Jaar €245,50 (acceptgiro €248,50) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Bouw waterwoning in stappen Een waterwoning wordt gebouwd op een drijvende fundering, die in elke afmeting en vorm te maken is. Leidingen en kabels worden weggewerkt in piepschuimblokken, versterkt door gewapend beton. bouwvloer bekisting van fundering betonwanden storten ontkisten, start opbouw complete waterwoning PZC Don ja Odijk bron De Peyler Projektontwikkeling Wonen aan het water is in. Bouwen op het water staat in Zeeland nog in de kinderschoenen. Terwijl er volgens ontwikkelaars en de provincie prachtige kansen liggen. door Rinus Antonisse De slager verkocht af gelopen winter veel minder erwtensoep, vertelt Bert Satijn, di recteur van Leven met Water. Voor hem een prima bewijs dat ons klimaat verandert. Zodanig, dat water een nieuwe plek moet krijgen. Bouwen op het water speelt daarbij een rol. Het mes snijdt aan twee kanten, aldus Satijn. Water meer ruimte geven én zorgen voor huizen. Wonen op het water is tegenwoor dig een heel haalbare zaak, tech nisch en financieel, zegt Dennis Meerburg van De Peyler project ontwikkeling. Met een bevlogen verhaal probeert hij een gemengd gezelschap van ambtenaren, bou wers en ondernemers - gisteren bijeen in Middelburg - daarvan te overtuigen. Zijn bedrijf is er tien jaar mee be zig en langzaam neemt het aantal bouwplannen op het water toe. In Amsterdam IJburg, Leeuwarden, Almere drijven nu huizen. Maar niet in Zeeland, op de ene woning van architect Herzberger in de Middelburgse wijk Veerse Poort na. Gert van Kralingen van de Wal- cherse Bouwunie wijt dat vooral aan juridisch gehakketak over de status van een drijvend huis: is het roerend goed (een boot) of onroe rend goed (een woning). Zijn be drijf wil verder met het ontwikke len van drijvende huizen. Over de status is inmiddels duide lijkheid, geeft Meerburg aan. „Een drijvende woning is onroerend goed. Er is een bouwvergunning door Joeri Wisse arnemuiden - Hij wilde al z'n hele leven op het water wonen en zij viel als een blok voor de vrolijk snaterende eenden die om de woonark zwommen. Ruim een jaar geleden besloten Ab en Aad van de Hel om op het water te gaan wonen en een woonark in Arnemuiden te ko- nodig en er moet onroerend zaak belasting worden betaald. Er is sprake van een normale hypo theek en verzekering." Hij legt uit dat de huizen niet kun nen zinken. Ze hebben een beton nen fundering, met daarop een houtskelet. Ze zijn stabiel, bestand tegen wat golfslag. Meerburg prijst de toegevoegde waarde: het is als of je altijd vakantie hebt. Wel te kent hij aan dat er tot nu toe van uit de sociale sector geen vraag is. Dat zal te maken hebben met de prijs, die toch al gauw richting 500.000 euro (en hoger) gaat. Van architectenbureau Zeelenberg komt de mededeling dat gewerkt wordt aan een drijvend recreatie- dorp in de Grevelingen: 500 wo ningen, deels op palen, deels drij vend. Vergevorderd is het plan voor een woonwijk op drijvende eilanden in de Maas bij Roer mond. Ondernemer Marco Doeleman maakt duidelijk dat er veel struikel blokken zijn. Zo heeft hij zijn idee voor een drijvend hotel met restau rant in het Veerse Meer aangepast tot een plan voor aanleg van enke le eilanden met daarop bebou wing. „Maar het kan nog wel een combinatie worden van eilanden en drijvende bebouwing." Bouwen op water betekent in Zee land al gauw terechtkomen in een natuurgebied. Dat hoeft geen be dreiging te zijn, stelt Bouke Bou- man van de provincie. „Je kunt door ontpolderen het water naar je toehalen en daarop bouwen. Zo'n plan kan de natuur en ande re functies versterken." Ontwikkelaar Piet Jutten pleit voor invulling van een stuk Veerse Meer en Grevelingen. „Juist in Zee land heeft het alles om het tot iets geweldigs te maken. Je zet Zeeland daarmee op de kaart." Het hoeft niet bij huizen te blijven; je kunt ook denken aan drijvende kassen en bedrijfsgebouwen. Laten we zorgen voor uitwerking van concrete projecteten, nodigt Anton Feijtel van de provincie tot slot uit. pen. „Mijn man wilde zijn hele le ven varen, maar dat mocht hij vroeger niet." Het van oorsprong Apeldoorns echtpaar kwam via Wolphaartsdijk in Arnemuiden te recht. „We wilden rustiger gaan wonen, maar de bungalowtjes die we hebben bekeken waren al gauw veel te duur", zegt Aad. De woonark is een compromis. „Hij Privé-conflicten vecht ik niet graag op deze plaats uit. Dit keer is de verleiding echter té groot. Half augustus rijdt mevrouw Van Dam welgemoed naar de Goese meubelboulevard. Ze heeft een paar gordijnroeden of iets van dien aard nodig. Ze parkeert haar autootje en wan delt naar de dichtstbijzijnde parkeerautomaat. Defect! Dan de volgende maar geprobeerd. Daar heeft zich een lange rij wach tenden gevormd, en omdat mevrouw Van Dam aan wachten een hekel heeft, besluit ze een minder druk beklante automaat te zoeken. Ze koopt er haar kaartje en loopt terug naar haar au to. Haar goede humeur smelt nóg sneller dan de poolkappen, als ze al van een afstandje ziet hoe onder één van haar ruiten wissers een parkeerbon in de wind wappert. Woedend blikt ze om zich heen; helaas, protes- teren kan niet meer, de bonnen- Haar goede humeur schrijver is in geen velden of we- smelt nóg sneller gen meer te bekennen. Een dag of wat later valt een briefje in de dan de poolkappen bus; of ze maar zo vriendelijk wil zijn een boete van 48 euro te voldoen. Dat nooit zegt mevrouw Van Dam vastberaden, en ze schrijft - de boosheid is inmiddels wat gezakt - een vrolijk getoonzet bezwaarschift naar de heffingsambtenaar van de ge meente Goes. Daarin spreekt ze haar diepe bewondering uit voor de snelheid waarmee de Goese parkeerbeambten hun werkzaamheden verrichten. „Indien ik", tikt ze baldadig op, „chef d'équipe van de Nederlandse Olympische ploeg zou zijn, hoefde ik niet lang te aarzelen: ik zou zeker een aantal van uw functionarissen selecteren: goud op de too meter hard lopen verzekerd!" De eerste reactie is inmiddels binnen: „Wij streven ernaar uw brief voor 28 november 2007 te beantwoor den." Vóór 28 november 2007! Dat is over drie maanden Liepen die ambtenaren op het stadskantoor maar net zo hard als hun parkeercontroleurs. Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 64,- per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 67,- per kwartaal ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zoigvuldig om met persoonsgegevens. In hel colofon treft u nadere informatie terneuzen - Net als in de haven van Vlissingen-Oost, staat er nu ook in de haven van Terneuzen een drinkwaterautomaat. Schippers kunnen er voor 1,50 eu ro ongeveer een kubieke meter vers drinkwater tappen. Ha venschap Zeeland Seaports heeft de automaat geplaatst ten behoeve van de beroepsscheepvaart. De drinkwaterautomaat staat vlak naast het gebouw van Rijkswater staat aan de wachtkade middens- luis (havennummer 1041). De auto maat accepteert munten van 50 eu rocent. Bij nader inzien In het artikel over de Zeeuwse Pro grammaraad, in de PZC van giste ren, staat een fout. Ten onrechte werd vermeld dat de Frans-Duitse cultuurzender Arte terug is op de Zeeuwse kabel. De zender is in Zeeland sinds januari niet meer analoog te ontvangen. Het adres voor kunststof kozijnen www.versluisenwilleboer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 2