Vleermuizen Dorpsplein verandert van leren Plan Morres mores Jumpfeest in Den Dullaert ten onder aan eigen succes Rijgedrag 26 Donderdag 6 september 2007 pzc Tijdrovend extra onderzoek nodig voor bestemmingsplan Hulst. door Sheila van Ooorsselaer hulst - De mogelijke aanwezig heid van een aanvliegroute van vleermuizen vertraagt de uitvoe ring van het Hulster stadsvernieu wingsproject Plan Morres met maanden. Er is aanvullend onder zoek nodig naar de vleermuizen en dat remt de bestemmingsplan procedure af Plan Morres behelst onder andere de uitbreiding van de huidige woonwinkel tot een woonthema- centrum met een verdubbelde op pervlakte en het creëren van nieuw winkelgebied tussen Mor res en de binnenstad. Daar is ruim te voor bijvoorbeeld een grote elek tronicawinkel of een fietsenzaak. Daarnaast wil de gemeente Hulst dat in het tussengebied een hotel komt. Het nieuwe bestemmingsplan De Statie, dat al die ontwikkelingen mogelijk moet maken, is in de maak. Hiervoor dienen allerlei on derzoeken gedaan te worden, zoals een onderzoek op archeologisch gebied en van fauna en flora. Zijn het meestal vermoedens van bo demvondsten die in Hulst bouw projecten vertragen, deze keer zit het venijn hem in de hoek van de fauna en flora. „Het rapport bulkt van de verwachtingen", zegt wet houder Paul Weemaes. „De meest zeldzame plantjes zouden er wel eens kunnen voorkomen en moge lijk is daar ook een landingsbaan voor vleermuizen. In elk geval is er een vervolgonderzoek nodig om uit te zoeken of daar daadwer kelijk zeldzame dingen groeien of vleermuizen komen vliegen. Voor alsnog gaat het enkel om vermoe dens." Nietemin zorgt dit aanvullend on derzoek voor maanden vertraging. Weemaes wil er maar liever niet aan denken als de vermoedens in het rapport waarheid blijken en er daadwerkelijk zeldzame plantjes of iets dergelijks worden gevonden of het gebied onmisbaar is voor de vleermuispopulatie. „Want dan hebben we echt een probleem." De uitvoering van Plan Morres loopt dan zeker zeer veel vertra ging op en is dan mogelijk zelfs on uitvoerbaar. Het voorontwerp van het bestem mingsplan is zover gereed en de provincie staat ook positief tegen over de plannen. In de loop van de komende drie jaren moet het hele Plan Morres uitgevoerd zijn en is Morres met nieuwe winkels vanaf de Absdaalseweg en de Sta tionsweg vastgekoppeld aan het centrum. Als eerste wil de gemeen te dat het distributiecentrum en de kantoren van Morres worden verplaatst naar bedrijventerrein Hogeweg, aan de overkant van de weg. Daarnaast bestaat de wens dat snel begonnen wordt met de invulling van de eerste vijftiendui zend vierkante meter van het woonthemacentrum. Ook op verkeerstechnisch gebied verandert er veel. Zo komen er twee nieuwe rotondes. Een ervan vervangt de verkeerslichten op het kruispunt van de Absdaalseweg en de provincialeweg. STERK IN MERKEN Tauri Betty Barclay Blacky Dress Bianca Oui Gigue Sieraden van Zsa-Zsa Fiva fc/m mt 5O San Martino A tmo5 Ra be Fuchs 5chmitt Gardeur Srax Tummy Tuck Jeans (gezien bij Oprah Winfrey) Gentsestraat 5 4551 CC Sas van Gent - Tel. 0115 - 45 30 95 's maandags gesloten - ZONDAG'S OPEN 14.00 -10.00 uur ZEEUWSE Tumelvrees wil de Vlissingse het niet noemen. Als het echt moet, gaat ze heus wel onder de Wester- schelde door. Het vergaat haar, zo constateert ze zelf optimistisch, steeds beter achter het stuur. Ver heugend, want haar rijgedrag is al les behalve stoer. Het praktijkexa men werd een aantal keer niet ge haald, simpelweg omdat er geen Rigoureuze renovatie maakt van Dorpsplein ook dorpshart Eede. door René Hoonhorst EEDE - Nee, de gemeenteraad gooit geen roet meer in het eten. „De toestemming voor het opknappen van het Dorpsplein is tenslotte in 1941 al verleend door de toenmali ge gemeente Eede." Raadslid Ronald de Croock zegt het bij wijze van grap. Maar het dolletje heeft wel degelijk een se rieuze ondertoon. „Het Dorps plein stond vijftien jaar terug ook bij de gemeente Aardenburg al op de nominatie voor een rigoureuze opknapbeurt. Uitvoering van wer ken voor verkeersproject Duur zaam Veilig en twee herindelingen gooiden destijds roet in het eten", zegt de CDA-gemeentebestuurder. De Croock woont aan het Dorps plein van Eede. Hij memoreert zelf dat één van de doelstellingen van de herinrichting het verkeers luw maken van het plein is, maar is druk bezig met de bouw van een nieuwe garage. De smoes voor zo'n autotrekker ligt voor de hand. „Die garage schept weer een par keerplek voor een ander of zorgt voor minder blik op het plein." Secretaris Theo Rammelaere van de dorpsraad lacht vrolijk mee. Hij haalde opgelucht adem toen deze week daadwerkelijk werd begon nen met de aanpak van het centra le plein en directe omgeving. De rioleringsbuizen en -kolken liggen al aan de rand van het plein. Aan de kant van de Scheidingstraat en onder de Kerkhoflaan wordt al druk gewerkt aan de riolering. De begraafplaats is door een diepe sleuf zelfs zo goed als onbereik baar. Mocht een oud vrouwtje het graf van een dierbare willen bezoeken, dan zorgen de wegwerkers dat ze zonder gevaar op het kerkhof komt, belooft hoofduitvoerder fcHSral '*V' In de Kerkhoflaan worden nieuwe leidingen gelegd. Bart van der Drift van aannemings bedrijf Van Gelder uit Zierikzee. Hij kondigt aan dat de overlast van korte duur zal zijn. Aan het eind van deze week heeft de Kerkhof laan nieuwe riolering. De uitvoerder verwacht dat de werkzaamheden aan het plein zelf ook in rap tempo plaatsvinden. „Vóór 1 december moet de renova tie van het Dorpsplein klaar zijn. Dat is een voorwaarde voor het binnenhalen van Europese subsi die door Sluis", weet Van der Drift. De gemeente krijgt overi gens alleen enkele tienduizenden euro's subsidie op de kosten voor 'de valorisatie' (het opknappen) van het Dorpsplein. De riolerings- kosten bedragen ongeveer tweeder de van de benodigde 6,5 ton. Voor dat geld krijgen overigens na het plein ook de Greinstraat en de Zwaanstraat een nieuw, geschei den rioleringssysteem, waarna heel Eede begin volgend jaar geen wateroverlast meer mag ondervin den. Buizen en kolken liggen onder de grond. Bij elke hoosbui blijkt hoe nodig ze zijn, maar verder vallen ze niet op. Het plein gaat echter wel opvallen, bezweert Rammelae re. Het stukje van de Scheiding straat tot aan de kerk wordt al mooi herstraat en verfraaid met groen. Maar het deel tussen de kerk en de kruising met de Brie- versstraat, de Zwaanstraat en de Verloren Dorpweg moet uit groeien tot het - af en toe wild - kloppende hart van het dorp. Bestrating van rode gebakken klin kers, nieuwe bomen, uitnodigende bankjes, nostalgische, aan de jaren Wl Na lang wachten wordt het Dorpsplein Eede momenteel on derhanden genomen en moet het echt het hart van het dorp worden. Tip? redactie@pzc.nl gang in zat. Je moest eens weten hoe lang het duurde voordat ik veertig durfde te rijden in de stad. En daarna vijftig. En op de snel weg tachtig, honderd....!" Eén ding staat voor haar vast: mócht ze ooit een bekeuring krij gen voor te hard rijden, dan wordt dat als nieuwe mijlpaal binnenge haald. Organisatie vreest te veel overlast voor Dullaertwijk. door Sheila van Doorsselaer hulst - De jump- en hardstyle par ty die voor komende vrijdagavond gepland was in Den Dullaert in Hulst, gaat niet door. De organisa tor (evenementenbureau Het Feest) en de gemeente Hulst ver wachten een te grote toeloop en zodoende te veel overlast voor de Dullaertwijk. lumpen is de laatste tijd mateloos populair onder de jeugd. Het Feest is ingesprongen op deze rage met de organisatie van 'Xplode'; een tweeledig feest in de nieuwe sport hal van Den Dullaert. Eerst zou het die avond de beurt zijn aan kinderen tot vijftien jaar en daar na zou de hal vrijkomen voor de oudere jeugd. Het feest gaat nu echter ten onder aan het eigen succes. De voorver koop van toegangskaarten ging de laatste dagen zo hard dat niet de verwachte duizend, maar ander half keer zoveel jumpers Den Dul laert zullen bezoeken. En dat is vol gens de gemeente en Het Feest een te grote belasting voor de woonwijk. „We willen geen proble men", zegt Patrick Roelands van Het Feest. „Feestbezoekers gaan nooit echt stilletjes naar huis en als er dan 1500 jongeren 's nachts door de wijk trekken, is dat vragen om moeilijkheden. We schrokken zelf van de animo en daarom heb ben we aan de gemeente gevraagd wat we het beste konden doen." Omdat de gemeente Hulst het van belang vindt dat er activiteiten '1500 jongeren die 's nachts door de wijk trekken, is vragen om moeilijkheden' zijn voor jongeren, is besloten de jumpparty te verplaatsen naar een andere datum en een andere, meer geschikte, locatie. De datum is al bekend: 19 oktober. De plaats wordt vermoedelijk een loods op het bedrijventerrein in Hulst. Daarover lopen nog onder handelingen. Voorzitter Jan van Puyvelde van Den Dullaert is tevreden over deze oplossing. „We staan midden in een woonwijk, dan moeten we zo veel publiek niet willen." Roelands verhult uiteindelijk niet dat ook commerciële belangen een rol spe len. „We hadden ook kunnen zeg gen 'vol is vol' en het daarbij laten. Maar het organiseren van zo'n groot feest kost handenvol geld en we willen het concept Xplode ook elders in het land opzetten. Nu blijkt dat we veel meer kaarten kunnen verkopen dan de duizend waar we op hebben gerekend. De loods die we op het oog hebben is groter en het is zonde om dat geld te laten liggen." Het Feest maakt via www.xplode.nl bekend waar het feest 19 oktober gehouden wordt. De reeds verkochte kaarten blijven geldig en wie niet kan op de nieu we datum, krijgt het bedrag terug gestort. Omdat er voor de 'kidz-versie' (tot vijftien jaar en van 19.00 tot 23.00 uur) veel kaartjes voor kinderfeest jes waren verkocht, heeft Den Dul laert besloten op eigen initiatief ko mende vrijdagavond een eigen gra tis jumpparty te houden om de kinderen niet teleur te stellen. Dit feest staat los van Xplode. De kin deren zijn ook 19 oktober weer welkom in de loods.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 28