Oeso voorziet tragere economische groei TA Afval van groente wordt sap -a Van der Moolen voor rechter pzc Donderdag 6 september 2007 17 Prognoses bijgesteld door onrust op financiële markten. parijs - De Organisatie voor Eco nomische Samenwerking en Ont wikkeling (Oeso) verwacht dat de economieën van de zeven rijkste landen dit jaar minder sterk groeien dan verwacht. Bovendien zijn de economische vooruitzich ten een stuk minder optimistisch geworden door de onrust op de fi nanciële markten. Dat meldde de organisatie gisteren op basis van de uitkomsten van eigen onder zoek. De denktank gaat voor dit jaar uit van een economische groei van de zeven rijkste landen als geheel, ver enigd in de G7, met 2,2 procent. In mei voorzag de Oeso nog een groei van 2,3 procent. De prognose is vooral bijgesteld wegens de zwakkere groei van de Amerikaan se en de Duitse economie. Voor de Verenigde Staten rekent de Oeso dit jaar niet langer op een expansie met 2,1 procent maar op een groei met 1,9 procent. De Duitse economie groeit dit jaar met 2,6 procent tegen een eerder voorspelde 2,9 procent, aldus de Oeso. Ook neerwaartse bijstelling van de groeiverwachting voor Frankrijk is fors, van 2,2 procent naar 1,8 procent. De Oeso voorziet een minder sterke economische groei dan verwacht in de G7-landen. Dat komt vooral door problemen op de financiële markten. De verwachting voor de economi sche groei van Japan bleef onveran derd op 2,4 procent. Voor Canada werd deze verhoogd naar 2,7 pro cent, dat was eerder 2,5 procent. De groei kan nog verder teruglo pen door de malaise op de kapi taalmarkten. Dat denkt Jean-Phi- lippe Cotis, hoofdeconoom bij de Oeso. Een economische recessie in de VS wordt niet uitgesloten. Om de economie te ondersteunen, raadt de Oeso het stelsel van Amerikaan se centrale banken aan de rente met een kwart procentpunt te ver lagen. De Europese Centrale Bank, die vandaag een besluit neemt, moet de rente gelijk houden totdat duidelijk wordt hoe de situatie op de financiële markten zich ontwik kelt, adviseert de Oeso. Auto's stoten amper minder C02 uit brussel - De auto's die vorig jaar in de EU zijn verkocht stoten am per minder kooldioxide uit, name lijk 0,7 procent. Dat is zeer weinig vergeleken met eerdere jaren, meldde de Europese milieubewe ging Transport and Environment gisteren. De auto's stoten gemid deld 160 gram CO, per kilometer uit, een halve gram minder dan in 2005. De EU eist dat auto's in 2012 hooguit 120 gram CO, uitstoten. Bayer schrapt notering aan beurs New York leverkusen - Bayer schrapt uiter lijk begin oktober zijn notering aan de effectenbeurs in New York. Het Duitse pharmacie- en chemie concern wil daarmee jaarlijks circa 15 miljoen euro besparen, meldde het gisteren. Bayer volgt het voor beeld van andere Europese bedrij ven. Zo beëindigden de Duitse BASF, het Franse Danone en de Zweedse Volvo hun noteringen in New York. Wientjes pleit voor aandeel op naam amsterdam - Bernard Wientjes, voorzitter van werkgeversorganisa tie VNO-NCW, vindt dat aandeel houders zich moeten bekendma ken. Dan kunnen bedrijven hen makkelijker benaderen bij een aan val van activistische aandeelhou ders, zei hij in Het Financieele Dag blad. „In de Verenigde Staten zou nooit kunnen gebeuren wat hier met ABN Amro-bank aan de hand is", aldus de werkgeversvoorman. 'ING overweegt belang in Thaise TMB Bank' bangkok - ING overweegt een be lang van hooguit 25 procent in de Thaise TMB Bank. Dat zei gisteren een bestuurder van TMB Bank. Een woordvoerder van ING wilde niet reageren op 'marktgeruchten'. TMB Bank is de op vier na groot ste bank van Thailand. In de eerste helft van dit jaar leed de bank een verlies van dik 18 miljard baht (41 miljoen euro), onder meer als ge volg van oninbare leningen. amsterdam - Effectenhuis Van der Moolen is in de Verenigde Sta ten voor de rechter gedaagd. Dat liet de onderneming gisteren we ten. De dagvaarding komt van het bedrijf Sea Carrier. Van der Moolen meldde niet waar de klacht over gaat. Behalve Van der Moolen is de dagvaarding ook ge richt aan beursbedrijf NYSE Euro- next en enkele andere grote effec tenhuizen, aldus Van der Moolen. Duits bedrijf verwerkt beestenvoer tot biologische dranken. den haag - Consumenten kunnen binnenkort sappen van biologisch groenteresten kopen. Dit afval werd weggegooid of aan de bees ten gevoerd. In Duitsland staan volgende week de eerste flessen in de winkel. Nederland volgt later. De komst van de nieuwe dranken vormt het slotstuk van het project 'Groentestromen naar biosap', dat het Wageningen Universiteit en Researchcentrum (WUR) ander halfjaar geleden begon op verzoek van groenteverwerkingsbedrijf Pro- valor. Projectleider Noen Jukema. zegt dat geen bedorven groenten wor den verwerkt. „Het gaat om verse groenten die ongeschikt zijn voor verkoop, zoals wortelen die te dik of te krom zijn." Volgens Jukema is er vooral vraag naar wortel-, zuurkool- en rode bietensap. Een 'bioflesje' zal ongeveer twee keer zo veel kosten als niet-biologi- sche sap, schat directeur Piet Nell van Provalor. De grondstoffen ko men vooral uit Nederland, waar ruim dertien procent van de win- terpenenoogst overblijft als rest- product. De grootste collectie in het betere tapijt vindt u bij TMC Woonwinkels. U vindt alle merken, waaronder ook de mindere bekende, binnen onze collectie. Kom kennis maken met de vele mogelijkheden die onze tapijtcollectie biedt. inspirerende woonwinkels Bergen op Zoom Van Konijnenburgweg *13 CD1 B4] 27 44 77 Goes Marconistraat 13 C01 133 22 41 02 Koudekerks Dorpsplein 35 C01 1 S3 55 55 33 Kruiningsn Zandweg 1b C01 133 38 26 26 www.tmcwooimwinkels.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 17