Geen kroontjespenmaar keyboard voor leerlingen ROME, FLORENCE VENETIE KRAS.NL boek online of bel 0900 - 9697 PZC Donderdag 6 september 2007 1 1 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) WCT Aan het stuk van oud-directeur van Zeeland Seaports de heer Phi- lippen in de PZC over de nood zaak van de aanleg van de WCT is te merken dat hij er al lange tijd uit is (04-09). Want in het kader van de Europese wetgeving; Habi tatrichtlijnen en aanwijzing Natu- ra 2000 gebieden, dienen eerst al ternatieven onderzocht te worden voordat een aangewezen natuurge bied kan worden vernietigd. Wel nu, de heer Philippen gaat van het omgekeerde uit en dat is de reden dat de Raad van State de aanleg van de WCT ongedaan heeft ge maakt. Verder geeft de heer Philip pen aan dat er een overeenkomst is tussen Hessenoord Natie en Zee land Seaports. Deze overeenkomst is vooralsnog niet verlengd. De kans op verlenging van de overeen komst wordt steeds kleiner omdat het Antwerpse Deurganckdok minder voorspoedig rendabel wordt dan was verwacht. Een aspect dat negatieve invloed heeft op de ontwikkelingen van het con tainervervoer vanuit China, is dat het steeds duidelijker wordt dat er VAN DE SITE Een nieuw topziekenhuis in Noord- en Midden-Zeeland is in beeld. Reacties via www.pzc.nl: „Een ziekenhuis in Lewedorp, dat is centraal in Zeeland, en dan goe de aanvoerlijnen zowel voor open baar vervoer, treinaansluiting en liefst vanuit de steden een onder grondse aan- en afvoer." Gerard van Marion „Geachte G. van Marion uw be richt is komisch bedoeld, neem ik aan. Lewedorp heeft geen A58-af- rotzooi geproduceerd wordt in Chi na. De containers worden boven dien behandeld met bestrijdings middelen. Je zult maar havenarbei der zijn en containers moeten le gen! Freddy A.D. van Nieulande Scheldepoortstraat 56, N. en St.-Joosland WCT 2 Twee recente pleidooien voor een WCT, van de WD en van Philip pen, voormalig directeur van ha venschap Zeeland Seaports. Vol gens de WD schaadt uitstel van een besluit over de WCT de econo mie (29-08). Daling van de over slag vorig jaar met t procent zou een teken aan de wand zijn en een vernieuwingsimpuls nodig maken. De WD is kennelijk niet op de hoogte van het feit dat de overslag dit eerste halfjaar met 6,4 procent is gegroeid, Philippen vindt een WCT noodzakelijk vanwege de compensatie voor de nu al plaats vindende structurele daling van de werkgelegenheid bij de in de ha vens gevestigde industriële bedrij ven. Ook dat blijkt niet waar. Vol gens het CWI is de werkgelegen heid in de havens licht aan het groeien. Ook zonder WCT blijkt er (haven)ontwikkeling te zijn, te veel zelfs. Er is een groot overschot aan vacatures, onvervulbare ba nen, meer dan in welke andere provincie! Daar zit de schade voor de economie! Hester M. van Rees Marktveld 7 Kloetinge slag en geen NS-station, Arnemui- den wel. Arnemuiden ligt in het hart van het dichtstbevolkte deel van Zeeland." Eremgees „Goed als er een nieuw ziekenhuis komt. Wat de bereikbaarheid (af stand) zal zijn, daar moeten we niet over zeuren. De zorg moet ver beterd worden, want daar schort het zo nu en dan wel aan. Voor de parkeerruimte kan het ook een op lossing zijn, zeker voor het huidige ziekenhuis in Vlissingen" C.J. Verkaart TE CAST Goesenaar Peter Wessel van Kennisnet Iet op School verwerpt de stelling van Ad Verbrugge dat scholieren hun werkstukken met de hand moeten uitschrijven en internetsites als Wikipedia niet meer als enige bron mogen gebruiken (PZC, 31-08). Wessel: Met Verbrugges voorstel gaan we terug naar de middeleeuwen. Ad Verbrugge heeft als voorzitter van de vereniging Beter Onderwijs Nederland een missie en hij draagt die met verve uit. Wel houdt hij er nogal reactionaire standpunten op na. Met zijn idee dat scholieren weer handgeschre ven werkstukken moeten gaan in leveren, maakt hij zichzelf belache lijk. Verbrugge gaat nog net niet zover dat hij wil dat de scholieren met een kroontjespen moeten schrij ven. In organisaties worden geen stukken meer met de hand ge schreven. Logisch want tekstver werkers en hypertekst, waarmee onder andere het internet aan el kaar gelinkt wordt, hebben nogal wat voordelen boven handgeschre ven tekst. Het mag dan waar zijn dat de in strumentele vaardigheid om met een pen een fatsoenlijk en lees baar stuk tekst te schijven af neemt, de behoefte om te commu niceren is er niet minder om ge worden. Onze jongeren typen zich een ongeluk in hun smsjes, fo rums, msn en hyves. Dat zijn hun communicatiemiddelen. Meer dan ooit hebben jongeren be hoefte hun mening en ideeën ken baar te maken. Waarom? Omdat ze gehoord worden, omdat ze se rieus genomen worden, omdat ze onmiddellijk feedback kunnen krij gen. Omdat de techniek ze er toe in staat stelt. Daarom. Onze wereld is veranderd. Die pen komt nooit meer terug. Reming- ton schonk ons al in 1873 het toet senbord. En sindsdien is het ge bruik van handgeschreven tekst op de terugweg. Is dat zo erg? Wel nee. Met onze laptops en mobiele telefoons hebben we altijd de be schikking over krachtige tekstver werkers. Toen ik nog op de middelbare school zat (1969) moest ik voor Ne derlands vijfentwintig boeken op mijn literatuurlijst zetten. Van alle boeken moest ik een uittreksel ma ken dat ik moest ik bovendien tij dens mijn examen kunnen laten zien. Er zat dus niets anders op dan naar de bibliotheek te gaan, de nodige uittrekselboeken te le nen en vervolgens thuis de uittrek sels van de boeken die ik had uitge kozen over te schrijven. Als ik te veel schrijffouten maakte, kon ik weer opnieuw beginnen. Wat een verschrikkelijk dom werk was dat! Mijn schrijfvaardigheid werd er be ter van, inderdaad. Maar wat heb ik daar tegenwoordig nog aan? Ja, als ik eens een kaartje stuur naar iemand, of een liefdesbrief schrijf Dat doe je liever niet op een PC, hoe Personal die Computer ook mag zijn. Gelukkig waren er toen al jonge entrepreneurs op de scho len actief die voor een redelijk be drag hun zelfgeschreven uittrek sels te koop aanboden. Hiermee waren de leerlingen die het zich konden permitteren bevrijd van dit onzinnige monnikenwerk. Gelooft Verbrugge nou echt dat door het overschrijven van inter- netmateriaal de inhoud van een werkstuk beter tot de leerling doordringt? Ik geloof er geen snar; van. Als een leerling echt wil le ren, dan neemt hij geen genoegen met een uittreksel of een klakkelo ze kopie maar zal hij proberen tot de kern van het probleem door te dringen. Als een leerling het alle maal geen lor kan schelen, levert hij inderdaad knip- en plakwerk at als zijnde zijn eigen werkstuk.'Het is aan de docent hiermee om te gaan en de leerling uit te leggen dat dit geen goed werkstuk is. Vervloek dus niet het middel maar vervloek het gebrek aan motivatie. Juist de nieuwe media bieden de leerling kansen tot leren. Leren doe je niet alleen meer in school, leren doe je overal. Bovendien is kennis aan veroude ring onderhevig en kan Wikipedia actueel zijn. Een dagelijkse krant bevat tegen woordig meer informatie dan een mens in de zeventiende eeuw in zijn hele leven tegenkwam. Volgens Richard Riley, minister van Onderwijs onder Bill Clinton, bestonden in 2004 de tien banen die in 2010 het meest gevraagd zul len zijn nog niet. Wij leiden nu jongeren op voor banen die nog niet eens bestaan! Het onderwijs moet mensen afleveren die voorbe reid zijn op deze maatschappij, een maatschappij waarin kennis een heel andere dimensie heeft dan voorheen. Er is behoefte aan flexibele werknemers die snel de juiste informatie kunnen vinden als zij daar niet uit zichzelf over be schikken. Met een internetverbinding heb je toegang tot de volledige kennisda tabase die de wereld rijk is. 'Klas: Pak je keyboard en schrijf op...' 8-daagse vlieg-/rondreis Italië l\l ERGE IMS VOORDELIGER! Boek snel... want VOL=VOL Extra ingekocht! vanaf Wegens groot succes nu extra plaatsen in september en oktober. Onze razend populaire rondreis Rome, Florence en Venetië was eerder dit jaar zeer snel uitverkocht. Maar we hebben goed nieuws... KRAS is er namelijk in geslaagd extra data in te kopen. En wederom tegen spectaculaire prijzen. Want deze compleet ver zorgde 8-daagse rondreis boekt u al vanaf slechts 598. Dit is inclusief vliegreis, luchtha venbelasting, verblijf in goede hotels, ontbijt en diner én excursieprogramma. Maar let op: we verwachten wederom een stormloop, dus snel reageren is noodzakelijk; REISPROGRAMMA IN 'T KORT Dag 1: vlucht Rotterdam-Rome. Transfer hotel. Dag 2: vandaag staat in het teken van de eeu wenoude stad Rome. We maken een stadstour langs o.a. het Colosseum, het Forum Romanum, de Trevifontein, de Spaanse Trappen en het Vaticaan met de Sint Pieter. Dag 3: een mooie dag voor de boeg, met bezoeken aan de middeleeuwse stad Assisi en Perugia. Overnachting nabij Trasimeense Meer. Dag 4: we brengen een bezoek aan de prach tige kunststad Florence met o.a. de Dom, de Doopkapel, de Campanile en de Ponte Vecchio. Dag 5: we gaan naar de sfeervolle universi teitsstad Padua, stad van de heilige Antonius. Daarna gaan we door naar Venetië. Dag 6: een stadstour langs de belangrijkste bezienswaardigheden van Venetië zoals het San Marcoplein, de San Marcokathedraal, de Rialtobrug, het Dogenpaleis en het Canal Grande. Een heerlijke dag in een unieke stad! Dag 7: via Pisa met de wereldberoemde Scheve Toren op het Plein der Wonderen gaan we naar het plaatsje Lucca met haar smalle straatjes. Dag 8: terugvlucht van Rome naar Rotterdam. Einde van een schitterende reis. INCLUSIEF: vliegreis Rotterdam-Rome v.v., luchthavenbelasting, transfers, rondreis per comfortabele bus, verblijf in goede hotels, 7 x ontbijt, 6 x diner, excursieprogramma. EZ 24.195 EZ 24.234 September 25 €649 Oktober 2 €629 Oktober 9 €598 Oktober 19 €598 Toeslagen: 1-persoonskamer 79. Prijzen zijn p.p., o.b.v. 2-persoonsbezetting. Reisnummers EZ 24.195 en EZ 24.234, zie www.kras.nl/24195 en www.kras.nl/24234 waarom zou je verder zoeken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 11