Ronde Tafel Walcheren richt zich op inhoud goede doel PRESENTATIE FILM 'A MIGHTY HEART1 TEN BATE WAR CHILD to Business Estate planning Meijlingf STSarneel oorzitter Martijn Bruinen (links) en Yoeri Kambier van de Walchersê Tafelaars. Foto: duofoto De Ronde Tafel Walcheren houdt op woensdag 19 september vanaf 18.30 uur voor de derde keer in successie een service avond tijdens Film by the Sea in CineCity Vlissingen. De Tafelaars, ondernemende mensen tot en met 40 jaar, hopen 10.000 euro aan te kunnen wenden ten bate van het goede doel War Child. Deze gelden hoopt de serviceclub te kunnen genereren uit de ver koop van ongeveer 700 kaarten voor een Nederlandse filmpremière en een concert, met onder andere een gastoptreden van de Zeeuwse band BL0F. door Henk van de Voorde VLISSINGEN - De Ronde Tafel Wal cheren presenteert de Nederlandse pre mière van de film 'A Mighty Heart' van Michael Winterbottom. Het is het aangrij pende waargebeurde verhaal over Mariane Pearl (Angelina Jolie) en haar echtgenoot Daniel, journalist van The Wall Street Journal. In 2002 krijgt de zwangere Maria ne het tragische nieuws te horen dat Da niel ontvoerd en vermoord is in Pakistan. Daniel onderzocht daar de connectie tus sen 'shoebomber' Richard Reid en een is lamitisch spiritueel leider. Mariane start een zoektocht naar wat er precies gebeurd is met haar man. De Ronde Tafel is even als de Junior Kamer een club van onderne mende jonge mensen waarbij kennisuit wisseling, netwerken en onderlinge vriendschap centraal staan. Het onder scheidende is dat er alleen mannen lid mo gen zijn van De Ronde Tafel en dat het tevens een serviceclub is. Naast persoonlij ke ontplooiing is het leveren van een geza menlijke bijdrage aan de gemeenschap minstens zo belangrijk voor de Tafelaars. Na de film, om 21.00 uur, houdt voorzit ter Martijn Bruinen (34) van de Ronde Tafel Walcheren een welkomsttoespraak, gevolgd door het traditionele 'Tafelge sprek' op het podium. Na Ruud Lubbers (2005) en Max Westerman (2006) is Aijan Erkel uit Westdorpe dit jaar 'special guest'. Concert Na het Tafelgesprek wordt de cheque voor het goede doel officieel overhandigd. Aansluitend gaan de bar en de grote zaal open en start een concert van Carel Kraay- enhof y su Sexteto Canyengue met een gastoptreden van BL0F. „Onze service avond is inmiddels een traditie waaraan al le leden van de Ronde Tafel Walcheren hun steentje bijdragen. In 2005 was het goede doel Amnesty International, in 2006 hadden we twee goede doelen: The Me morial Foundation 9/11 en Kind en Brandwond. Beide ontvingen van ons een cheque van 2.500 euro. Vorigjaar werd de Nederlandse première vertoond van World Trade Center. Wij richten ons niet op eenvoudige Amerikaanse actiefilms, maar films met een boodschap", aldus Martijn Bruinen, die medio april Martin van der Louw is opgevolgd als Tafel voor zitter. Bruinen, in het dagelijks leven ra dioloog in het Ziekenhuis Walcheren, wordt in het bestuur van De Ronde Tafel Walcheren gesecondeerd door Eric Mi net (secretaris) en Frank Tramper (penning meester). Youri Kambier is voorzitter van advertentie in een kostuum van STERTEL yei-H, Goes, Lange Kerkstraat, 1e etage, C 0113 - 27 00 25 www.steutelgoes.nl de speciale Film by the Sea commissie. „De bedoeling is dat we van elkaar leren, dat we complementair zijn aan elkaar. Het is geen beroepgroepclubje maar een zo gemêleerd mogelijk gezelschap." Het le denaantal van de in 1950 opgerichte Ron de Tafel Walcheren (RT 26) schonunelt steevast rond de twintig. Iedere eerste en derde woensdag van de maand wordt er m Vlissingen een bijeenkomst gehouden, in het Arion Hotel respectievelijk de Gevan gen Toren. Voor deze plenaire 'vergade ringen', vinden er regelmatig bedrijfsbe zoeken plaats zoals onlangs bij de Mc Cain fabriek in Lewedorp, een van de grootste Europese aardappel verwerkers. Eerder was er onder andere een kijkje in de keuken bij het Loodswezen in Vlissingen, de Recht bank Middelburg en het nieuwe hoofdste delijke waterschapskantoor en bij het Zie kenhuis Walcheren, waar de nieuwe MRI scan onder de loep werd genomen. Dames Op de rol staat een bezoek aan het auto motive bedrijf Van Oeveren-Vervaet te Goes. Op iedere vijfde woensdag van de maand zijn ook de dames welkom. ..Al onze leden bevinden zich in dezelfde le vensfase. We hebben in het vooijaar nog een familieweek gehouden in een fraai kasteeltje in Spa, in de Belgische Arden nen. De Ronde Tafel blijft tenslotte een vereniging die onderlinge vriendschap hoog in het vaandel heeft staan. Uiteraard vinden er tijdens de vergaderingen ook wel eens pittige discussies plaats. Uitwisse len van kennis, ervaringen en meningen draagt tenslotte bij aan de ontwikkeling en ontplooiing van onze leden", verklaart Martijn Bruinen. Ieder jaar is er ook een internationale bijeenkomst voor de Tafe laars van de afdeling 26 uit diverse landen (RT 26). Afgelopen juni was dat in Leu ven, vorigjaar in het Noorse Asken. Kaarten (45 euro per stuk) voor de service- avond op 19 september zijn te verkrijgen via: rt26@zeelandnet. nl mw. E.P. Veneklaas Slots Estate planning heeft tot doel een opgebouwd vermogen fiscaal 20 voordelig mogelijk over te dragen aan erfgenamen. Hierbij willen wij u benadrukken dat besparing van successierechten niet het enige aspect is waarmee bij estate planning rekening moet worden gehouden. Niet alles mag worden opgeofferd aan belastingbesparing. Om tot een 20 verantwoord mogelijke keu2e te komen is het nood2akelijk een duidelijke afweging tussen de voor- en nadelen van overheveling van vermogen te maken. Beslissingen die nu worden genomen 2ullen waarschijnlijk pas 11a jaren gevolgen hebben.Daarom is het van groot belang om bijtijds in overleg te treden met de notaris. Hoe eerder men een aanvang neemt met het regelen van de vermogens overdracht des te meer voordeel kan er worden behaald. Bij uw planning heeft u te maken met schenken, het erfrecht, het huwelijks vermogensrecht en het fiscaal recht. Het gaat dan om vragen als: Moet ik mijn huwelijkse voorwaarden wij2igen of niet? Kan ik het beste tij dens leven vermogen overdragen? Van groot belang is dat de te treffend regelingen goed op elkaar aansluiten. Ga ik contanten schenken of wordt het een papieren schenking en wat doen we met de woning? De keuze is niet altijd eenvoudig of eenduidig. Neem daarom gerust contact op met ons kantoor om een en ander in een gratis eerste gesprek te bespreken. Biezelingsestraat 9, Kapelle Burgemeester Elenbaasstraat 16, Kruiningen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 99