Zeeland PZC Minicampings trekken aan de bel Vloed zeeland 28 ciug t/m 8 sept 2007 ér% nazomerfestival.nl SCHOUWEN-DUIVELAND 34 25 36 en 37 Kunstplatform komt er niet Betrapt Vissershaven Bru krijgt opknapbeurt Schelpen vol met wijsheid van de zee Woensdag 5 september 2007 Over stadspikkies, tutjes en boeren Tip? redzzee@pzc.nl Waarschuwing VeKaBo lijkt politiek te overtuigen. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Eigenaren van mini- campings komen in het geweer te gen de eis dat ze minimaal twee hectare grond moeten hebben om te mogen uitbreiden. Ze lijken daarbij genoeg politieke steun te krijgen om dat voorstel van het col lege te laten terugdraaien. In maart besloot de gemeente Schouwen-Duiveland dat mini- campings voortaan vijfentwintig in plaats van vijftien plaatsen mo gen hebben. In het nieuwe bestem mingsplan voor het buitengebied, 'Buitengebied in beweging', wil het college nu de aanvullende 'twee hectare-eis' doorvoeren. Mo menteel moeten eigenaren nog één hectare grond hebben. Die be paling is ingevoerd om te waarbor gen dat een minicamping altijd een landelijk karakter heeft. Volgens Anneke Smits, voorzitter van de afdeling Schouwen-Duive land van de VeKaBo (Vereniging van Kampeerboeren), wekt de nieuwe regel ongelijkheid in de hand. „Een aantal jaren geleden is afgesproken dat ook niet-boeren een minicamping mogen begin nen. Dat lijkt nu weer terugge draaid te worden. Want welke ge wone burger heeft nu twee hecta re grond?" Het alternatief, grond kopen van de buurman, vindt ze erg omslach tig. „In bijna alle gevallen zijn de buren van minicampings landbou wers. Moet een campinghouder 1^ De minicampings op Schou- wen-Duiveland zijn tegen het voorstel van het college dat ze twee hectare grond moeten heb ben om te mogen uitbreiden. daar grond van overnemen om er vervolgens zelf suikerbieten te gaan verbouwen?" Wethouder R. van der Wekken (ruimtelijke ordening) is zich van geen kwaad bewust. „Als we de zelfde verhoudingen hadden aan gehouden dan nu, hadden we het nieuwe totaal op één en tweeder de hectare moeten brengen. Dat vonden we een beetje oubollig. We hebben dat dus maar naar bo ven afgerond." Dat is wel erg kort door de bocht, vindt Smits. „Ik hoor niemand over naar beneden afronden. Met de één hectare die nu verplicht is, kunnen we zonder problemen ge noeg kwaliteit bieden. Ook als er vijfentwintig plaatsen zijn." Smits krijgt steun uit de gemeente lijke politiek. Leefbaar Schou wen-Duiveland tekende al aan een wijzigingsvoorstel in te willen die nen. Meerdere partijen lijken die te steunen, waardoor Smits waar schijnlijk een raadsmeerderheid achter zich krijgt. Dat zou een grote opluchting zijn, geeft ze aan. „Veel van onze leden twijfelen nog over uitbreiding. Er zijn er zat voor wie het ophoudt als ze twee hectare grond moeten hebben." drama in de gedempts sluizen van Hansuueert I een conflict tussen voder en zoon is de hern von dit actuele toneelstuk over ontpoldering met zong en muziek grotis brochure kaarten info hoofdsponsor A deltA zie nozomerfestivol.nl of bel 0900 33 000 33 (0.45 p/g) f 1 door Martijn de Koning zierikzee - Er komt geen kunst platform of cultuurcommissie op Schouwen-Duiveland. Dat zei wet houder W. Renden (cultuur) giste ren. De wethouder baseert zich vooral op uitlatingen tijdens een debat in juni. Daarvoor was iedereen uitge nodigd die iets betekent in de ei- landelijke kunst- en cultuurwe reld. „De reacties waren niet en thousiast", verklaart Renden. „Men vroeg zich af wie er dan in zo'n commissie moet gaan zitten en welke taken die zou krijgen. Bo vendien vonden veel mensen het idee gewoon overbodig. 'We doen al zoveel zelf en dat gaat goed', was de algemene opvatting." De gemeente gaat wel helpen bij het opzetten van een gezamenlijke agenda voor organisatoren. Ze stuurt die allemaal een brief met het advies de eigen evenementen door te geven aan de VW. Die zet de kalender dan op internet. „Daarmee voorkomen we overlap van activiteiten, zoals nu soms het geval is. Als iedereen zijn plannen netjes doorgeeft, kan elke organisa tor afwegen of zijn of haar activi teit op een bepaalde dag past of niet." Tip? redactie@pzc.nl 'Een tevreden roker is geen on ruststoker', luidt het gezegde. Zo is het ook. Wij kennen eenanan die op dringend medisch advies het roken eraan gaf. Zijn gezond heid nam daardoor toe, zijn le vensvreugde verminderde in even redige mate. Onlangs bezweek hij weer voor de verleiding en sindsdien rookt hij tevreden zijn pijpje. Niet tot ieders genoegen. De anti-rookpolitie op zijn werk plek blikt met enige regelmaat af keurend in zijn richting. Gisteren dreigde hij opnieuw te worden betrapt en haastig frommelde hij zijn pijp in de zak van zijn col bert. Niet lang daarna vulde de geur van brandend corduroy het vertrek. Hij was erbij. Gloeiend! BRUINISSE - De gemeente Schouwen-Duiveland gaat zoveel mogelijk medewerking verlenen aan het opknappen van de vissershaven in Bruinisse. De gemeenteraad is het daarover unaniem eens. Om het hoofd boven water te houden, willen mosselvissers er toeristen heen trekken. Daar voor is onder meer de aanleg van een steiger no dig en meer plaats voor de bruine vloot en ple- ziervaart. De kosten worden gedeeld. De gemeen te hoopt op Europese subsidie en de vissers zijn bereid flink meer te betalen voor een ligplaats dan nu. foto Marijke Folkertsma Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53