Ouderen strenger gekeurd P 9 L I O 4 19 en 23 Confettiregenvoor vorstin r«> Ondernemer KRAS.IML Toch onderzoek naar één nieuw topziekenhuis w 17 Bewolkt Thuiszorg dreigt met patiëntenstops Nieuw in de PZC: strip De Rechter Woensdag 5 september 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 209 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 www.pzc.nl Instituten bepleiten meer tests voor automobilist op leeftijd. door Rudi Buis DEN HAAG - De medische keuring voor ouderen die hun rijbewijs willen verlengen wordt strenger. Bij twijfel krijgen oudere automo bilisten een veel uitgebreidere keu ring dan nu het geval is. Daarbij wordt ook gekeken naar stoornis sen als beroertes, dementie, de ziekte van Parkinson en een ver minderde reactiesnelheid. De Rijksuniversiteit Groningen (RUG), de Stichting Wetenschap pelijk Onderzoek Verkeersveilig heid (SWOV) en het Centraal Bu reau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) beginnen volgend jaar een onderzoek naar aandoeningen die mogelijk een gevaar kunnen vor men voor de verkeersveiligheid. Volgens de plannen doorlopen 70-plussers straks eerst de gewone medische keuring, waarbij onder meer de bloeddruk wordt geme ten, de ogen worden getest en de lichamelijke en geestelijke conditie wordt onderzocht. Daarvoor wordt een 'waterdicht protocol' ge maakt, zegt Wiebo Brouwer, hoog leraar verkeersgeneeskunde van de RUG, zodat iedereen gelijk wordt Wetenschappers bepleiten een uitgebreidere medische keuring voor mensen vanaf 70 jaar die hun rijbewijs willen laten verlen gen. behandeld. „Nu is dat niet altijd het geval en raken sommigen te vroeg hun rijbewijs kwijt en mo gen anderen te lang doorrijden." Twijfelgevallen krijgen daarna een veel uitgebreidere keuring, om vast te stellen wat ze wel en niet kunnen. Daarbij worden ook stoor nissen als dementie, de ziekte van Parkinson en beroertes onder zocht. Voor die aandoeningen wor den normen opgesteld om te bepa len op welk moment automobilis ten niet meer mogen rijden. 2 10* Vandaag is bij u de Ondernemer bezorgd Heeft u de Ondernemer niet ontvangen? Bel gratis met lezersservice 0800 - 0235444 Extra ingekocht! Deze luxe 2-daagse minicruise naar Londen, met verblijf op het gloednieuwe 5-sterren cruise schip NCL Gem, boekt u al vanaf slechts 199! Het NCL Gem heeft op 4 oktober a.s, haar eerste afvaart, dus u kunt als eerste gebruik maken van de vele faciliteiten van dit schitterende schip! U kunt ook boeken voor een 4-daagse minitrip vanaf slechts 299, inclusief 2 hotelnachten Londen. INCLUSIEF: cruise per NCL Gem in 2-pers. binnenhut, diner en ontbijt aan boord, trans fers Dover-Londen centrum-luchthaven, vliegreis Londen-Rotterdam en bij de 4- dgse reis tevens 2 hotelnachten met ontbijt. 2-dgse reis 4-dgse reis alléén 4 oktober v.a. 199 v.a. 299 Voor uitgebreide reisbeschrijving/reser vering, zie www.kras.nl/25461 en www.kras.nj/25462 waarom zou je verder zoeken boek online /T of bel 0900 - 9697 Ook in de politiek klinkt de roep om een strengere keuring. Het aan tal ouderen neemt de komende ja ren fors toe, wat extra risico's in het verkeer inhoudt. In 2006 kwa men 246 65-plussers om het leven op de weg. Wie ouder is dan 65 jaar krijgt nu nog een rijbewijs dat vijf jaar gel dig is. Mensen vanaf zeventig jaar ontvangen alleen een rijbewijs voor een periode van vijf jaar na het goed doorstaan van een medi sche keuring. HEINKENSZAND - Het nieuwe cen trale ziekenhuis voor Noord- en Midden-Zeeland doemt weer aan de horizon. De fuserende zieken huizen in Vlissingen en Goes on derzoeken die mogelijkheid nog eens op verzoek van de medisch specialisten. In een verklaring die zij vandaag uitbrengen vragen zij het eerdere besluit dat nieuwbouw te duur was opnieuw te overwe gen. In één nieuw ziekenhuis is de medisch specialistische zorg een voudiger te regelen voor dokters én patiënten, denken de zieken huisartsen. Bovendien denken zij dat een centrale locatie de zorg be ter bereikbaar maakt. pagina 31: Eén nieuw ziekenhuis toch optie Oudere automobilist is geen brokkenpiloot Nederland is te klein om boer de ruimte te geven 32% eens jopeéjis aantal reacties: 272 68% WAGENINGEN - Koningin Beatrix opende giste- de knop, verdween Beatrix onder de confetti. Pre- weinig ambitie tonen. De opening van de campus ren in Wageningen de campus van Wageningen mier Balkenende betoogde in Wageningen dat viel samen met het begin van het academisch Universiteit Researchcentrum. Na een druk op het Nederlandse bedrijfsleven en de studenten te jaar. foto Alex van Lieshout/ANP Rutger Wolfson leidt filmfestival Rotterdam ROTTERDAM - Rutger Wolfson, di recteur van De Vleeshal in Middel burg, is tijdelijk benoemd tot alge meen directeur van het Internatio nal Film Festival Rotterdam. Hij gaat de organisatie van de 37e edi tie (begin 2008) leiden. Hij neemt daarmee grotendeels de taken over van Sandra den Hamer, die direc teur van het Filmmuseum in Am sterdam is geworden. Wolfson (37), die bestuurslid van het festi val was, combineert de functie met zijn werk bij De Vleeshal. pagina 34: interview met Wolfson JuBBÊÊÊÊÊM Zeeland: 2, 3, 25 t/m 33, 36 en 37; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; Meningen: 10 en 11; Beurs: 14; Economie: 15 en 17; Weer: 22; Strips: 23; Cultuur: 34: Agenda: 35; Sport: 39 t/m 43; Televisie: 46 en 47. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 IVT ft I 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1