moeten altijd winnen Het andere Bayern München Gokken op wedstrijden bij amateurs kan nu PZC Dinsdag 4 september 2007 35 Weddenschappen afsluiten op Hoek en Kloetinge mogelijk. door Roy Hammink ZEIST - Gokkers in Nederland kun nen sinds afgelopen weekeinde ook inzetten op duels in het vader landse amateurvoetbal. Bookma ker Unibet zegt dat er dit seizoen elke week kan worden gewed op wedstrijden van clubs in de hoofd klassen van het zaterdag- en zon dagvoetbal, waarin ook de Zeeuw se clubs Hoek en Kloetinge uitko men. De Nederlandse autoriteiten heb ben alleen aan de Lotto een licen tie verstrekt om sportprijsvragen uit te schrijven. Wedkantoren in het buitenland houden zich daar niet aan en bieden wekelijks wed denschappen aan op de eredivisie en eerste divisie. Zij blijken in de praktijk echter lastig aan te pak ken. Unibet, dat zich via een Ne derlandstalige website sterk richt op de Nederlandse markt, is bij voorbeeld gevestigd op Antigua, een eilandstaat in de Caribische Zee. De Nederlandse voetbalbond over weegt geen stappen te onderne men tegen Unibet. „Dat is niet aan ons", zegt woordvoerder Rob de Leede. „De overheid is hierin lei dinggevend." De mogelijkheid om te wedden op amateurduels ver groot de kans op omkoping. Ama teurvoetballers verdienen immers veel minder dan profs. Duitsland werd ruim twee jaar geleden ge troffen door een omkoopschan daal waarbij verschillende clubs uit de Regionalliga betrokken wa ren. De Regionalliga is de klasse met een onder de eerste twee professio nele niveaus. De (zes) hoofdklas sen in Nederland bevinden zich De magische haka, de krijgsdans die de rugbyers van Nieuw-Zeeland voor elke interland opvoeren, is onderwerp van discussie. Politici menen dat de All ook direct onder het betaalde voet- Blacks daarmee zoveel energie verspillen, dat ze tijdens de wedstrijden niet meer weerbaar zijn. foto Kim Ludbrook/EPA bal. Software-icoon Hopp telt miljoenen neer voor TS Hoffenheim. door Jacques Hendriks DEN HAAG - Heeft u wel eens ge hoord van Turn- Sportgemein- schaft 1899 Hoffenheim? Waar schijnlijk niet. Maar als het aan de 67-jarige zaken man Ditmar Hopp ligt, komt daar spoedig verandering in. Hopp, die zijn fortuin verdiende in de software-business, staat num mer 51 op de lijst van rijkste Duit sers, met een geschat vermogen van zo'n één miljard euro. Hij is een groot supporter én de suiker oom van Hoffenheim, de club uit een stadsdeel van Sinsheim, een plaatsje in Zuid-Duitsland met on geveer 35.000 inwoners. Zoals in België regelmatig beschei den clubjes dankzij een wilde wel doener opstoten naar het hoogste niveau (Germinal Ekeren, KV Me- chelen), zo leidde Hopp met zijn marken en vervolgens euro's Hof fenheim van de kelder van het Duitse amateurvoetbal naar de tweede Bundesliga. Maar hij wil meer met wat nu al 'het Bayern München van de tweede Bundesli ga' wordt genoemd. De afgelopen transferperiode de- Carlos Eduardo: 'Ik heb met Hoffenheim gekozen voor het geld' den Hopp cum suis dan ook na drukkelijk van zich spreken. Niet alleen Moeskroen-spits Demba Ba werd gestrikt voor drie miljoen eu ro, maar ook de Nigeriaanse inter national Chinedu Obasi Ogbuke (zes miljoen) én de Braziliaanse jeugdinternational Carlos Eduar do. Hoffenheim, lees Hopp, betaal de liefst acht miljoen euro voor de ze 'nieuwe Ronaldinho', een re cordbedrag in de Duitse tweede klasse. De twintigjarige Eduardo, die voor vijf seizoenen tekende, kwam over van de Braziliaanse topclub Gre- rnio en stond ook in de belangstel ling van internationale topclubs als FC Porto, Benfica en Inter Mil aan. „Ik heb met Hoffenheim geko zen voor het geld", aldus de geta lenteerde linkspoot. Voor Eduardo zal het wel even schrikken zijn geweest toen hij voor het eerst het Dietmar Hopp-stadion van de blauw-wit- ten betrad. Hopp mag plannen hebben voor een nieuw stadion met 30.000 plaatsen, het huidige onderkomen kan slechts 6350 mensen herbergen. Ondanks de sensationele verster king van de selectie wil het overi gens sportief nog niet vlotten dit seizoen. Na vier duels heeft Hof fenheim pas één puntje vergaard, gisteravond werd met 3-2 verloren bij SC Freiburg. WGGGNGR dagbladen Meer beteiken. Mel Wegener www.pzcadverteren.nl 21 september 'wonen in de regio' bouwen of kopen?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 81