Sport De All Blacks Andy Roddick ziet voor tweede keer op rij tegenstander opgeven Eindelijk weer zege voor Bettini in regenboogtrui Marianne Vos wint etappe Ladies Tour 34 I Dinsdag 4 september 2007 PZC Wielerploeg Astana hoopt op Bruyneel brussel - Johan Bruyneel kan als manager bij wielerploeg Astana aan de slag. De omstreden forma tie uit Kazachstan heeft de Belg vo rige week voor de functie bena derd. Bruyneel heeft tijd en infor matie nodig om een goede beslis sing te kunnen nemen. Dat heeft woordvoerder Rabice van de ProT- our-formatie Discovery Channel gisteren bevestigd. Bruyneel won met Discovery Channel acht keer de Ronde van Frankrijk. Nieuwe Spyker gaat in GP Italië van start monza - De nieuwe auto van Spy ker maakt komend weekeinde zijn debuut bij de Grote Prijs van Italië op het circuit van Monza. Het team had de B-versie van de boli de, die een stuk sneller zou moe ten zijn dan de huidige auto, vori ge maand al willen inzetten bij de GP van Istanbul. De auto kwam echter niet door de crashtests. Stijn Schaars maakt rentree bij Jong AZ alkmaar - Voetballer Stijn Schaars heeft: gisteravond zijn ren tree gemaakt. De 23-jarige midden velder speelde een helft lang mee in de competitiewedstrijd tussen Jong AZ en Jong NAC: 0-1. Schaars liet zich in januari opereren aan zijn linkerenkel. In april maakte hij zijn rentree, maar die was van korte duur. Hij bleef last houden van steken in het gewricht. Na een nieuwe herstelperiode speelde hij gisteren voor het eerst een duel. Waterpoloërs starten met nederlaag Bratislava - De Nederlandse wa terpoloërs zijn gisteren slecht aan het olympisch kwalificatietoer nooi in Bratislava begonnen. Italië speelde de ploeg van bondscoach Johan Aantjes naar een kansloze nederlaag: 10-4 (2-1 2-1 3-2 3-0). Nederland stuit vandaag op Slove nië en later in de week op Monte negro en Griekenland. Fiorentina pakt punt bij AC Milan milaan - AC Milan heeft zich giste ren niet bij de koplopers Juventus en AS Roma in de Italiaanse voet balcompetitie kunnen voegen. De winnaar van de Champions Lea gue kwam in eigen stadion niet verder dan 1-1 tegen Fiorentina. Ka- ka bracht Milan via een benutte strafschop nog wel op voorsprong. De Roemeen Adrian Mutu maakte na rust gelijk. Fiorentina is tegen stander van FC Groningen in de eerste ronde van de Uefa Cup. Sevilla simpel naar Champions League athene - Sevilla heeft zich gistera vond eenvoudig geplaatst voor het hoofdtoernooi van de Champions League. De Spaanse winnaar van de Uefa Cup versloeg AEK Athene in de return van de derde voorron de met 1-4. Het eerste duel had Se villa al met 2-0 gewonnen. Het duel was uitgesteld na de dood van Sevilla-speler Antiono Puerta. Amerikaan wacht in kwartfinale mogelijk al treffen met Federer. door Jeroen Mascini den haag - Op de US Open, het grandslam dat hem liever is dan al le andere, zit het Andy Roddick voorlopig voor honderd procent mee. De Amerikaan bereikte giste ren de laatste acht in amper een uur tijd. Tegenstander Tomas Ber- dych gaf op bij 7-6 (8) 2-0 voor Roddick, die in de tweede ronde ook al voortijdig een hand kreeg van de Argentijn Jose Acasuso. Daarmee staat de gemiddelde par- tijduur van de winnaar in New York in 2003 op anderhalf uur. Zijn eerste drie potjes won Rod dick, die in de derde ronde tegen de Zweed Thomas Johansson zelfs een van zijn beste wedstrijden van de laatste jaren speelde, zonder al te veel moeite. Acasuso zorgde dan wel voor het enige setverlies van de speler uit Texas, maar daarna overklaste hij de Argentijn, die uit eindelijk met knieproblemen op gaf Berdych, de mondiale nummer ne gen, was de eerste echt gevaarlijke opponent voor Roddick. Het zou op details beslist worden, voorspel de de net 25 geworden Amerikaan. De voorspelling van Roddick kwam in eerste instantie uit, tot dat Berdych de strijd vroeg in de tweede set staakte wegens maag- en ademhalingsmoeilijkheden. De eerste test duurde daarmee veel korter dan verwacht, maar ge zien zijn vorm durft Roddick hard- Andy Roddick wandelt op z'n dooie akkertje door het speel schema in de US Open. Na Acasu so geeft ook Berdych op tegen de Amerikaan. op te dromen van een herhaling van zijn beste jaar 2003, waarin hij in New York zijn enige grandslam won en even de nummer één van de wereld was. Heel slim lijkt het echter niet om je geld te zetten op de pupil van Jimmy Connors als winnaar van de US Open 2007. In vier jaar tijd is er veel veran derd: Roddick is niet alleen met reuzenstappen voorbijgesneld door Roger Federer, die de laatste drie finales in het Arthur Ashe Sta dium won, maar ook door Rafael Nadal en sinds kort door Novak Djokovic. Zeker ook omdat het in de kwartfinale zomaar al gedaan kan zijn met het geluk van Rod dick. Zijn tegenstander wordt im mers of Feliciano Lopez of Roger Federer. Roddick, die vorig jaar in de eindstrijd van de US Open een setje afsnoepte van de Zwitser, speelde al veertien keer tegen Fede rer en ging dertien keer onderuit. WK rugby legt weer loodzware druk op Nieuw-Zeeland. door Lex Lammers den haag - Nergens leeft het rug by zoals in Nieuw-Zeeland. In de winkels hangen overal posters en worden vrachtladingen van die ty pische zwarte shirts met de zilve ren varen uitgestald. Er zijn ook re producties te koop, waarbij de All Blacks onder een dreigende hemel een heldhaftig gevecht voeren met een grote troep leeuwen. Kortom: het land is volledig in de ban van de sport. De grote rugbynaties worden over al kritisch gevolgd, of het nu Frank rijk, Engeland, Australië of Zuid-Afrika betreft, maar in Nieuw-Zeeland is de gekte groter. Rugby is een nationale aangelegen heid en de All Blacks móeten al tijd winnen. Zeker nu het WK op de rol staat. Nieuw-Zeeland snakt naar de titel, snakt naar erkenning. Het is alweer zo lang geleden dat het land de wereld regeerde. De All Blacks zijn de eerste winnaar van het WK rugby en het team van 1987 wordt door menigeen be schouwd als de beste equipe ooit. „Zij brachten de sport naar een to taal nieuw en hoog niveau", analy seerde de Engelse wereldkampi oen Martin Johnson afgelopen maand. „Ze waren lichtjaren ver der dan de concurrentie." Mooi, maar na die ouverture stokt de productie. De AU Blacks zijn soms de uitgesproken favoriet, zo als in 1995, en altijd een grote favo riet, maar Australië (1991 en 1999), Zuid-Afrika (1995) en Engeland (2003) overvleugelen de Nieuw-Zeelandse ambities. En dat doet pijn. Zelfs de magische haka, de krijgsdans die voor elke inter land wordt opgevoerd, wordt zo doende onderwerp van discussie. Politici in hoofdstad Auckland me nen dat de All Blacks daarmee zo- Pn De rugbyers van Nieuw-Zeeland zijn opnieuw favoriet voor de hoofdprijs op het WK, dat vanaf vrijdag wordt gespeeld in Frank rijk. veel energie verspillen, dat ze tij dens de wedstrijden niet meer weerbaar zijn. Juist die haka maakt van het Nieuw-Zeelandse rugby een cult met aanhangers over de hele wereld. De politici worden uiteraard weg gehoond, maar de ambities blij ven. En na een reeks mislukkin gen, in dit geval altijd minimaal de halve finale, is het in Frankrijk tijd de wereld weer te domineren. „In de laatste vier jaar heeft het team vijf keer verloren en 38 keer ge wonnen", rekent analist Jimmy Mortimer voor. „Dat is een score van 88 procent en geen team heeft dat eerder kun nen overleggen. De All Blacks zijn de favoriet voor dit WK en als ze aan de standaard voldoen en hun hoofd vrij houden van zorgen, dan moeten ze deze wereldbeker winnen." De theorie klopt, de praktijk is dat het WK op Franse grond (met en kele uitstapjes naar Groot-Brittan- nië) wordt gehouden en het gast land aast met recht ook op de titel. Zelfs de zware thuisnederlagen te gen Nieuw-Zeeland in enkele oe feninterlands dammen het opti misme van 'Les Bleus' niet in. Het thuisvoordeel moet de Fransen de erkenning geven als toprugbyna- tie. Als gelijke van die andere we reldkampioenen. Wint Frankrijk, dan telt het mondiale rugby met recht een Big Five. Frankrij'k opent Frankrijk opent het WK rugby vrijdag in Saint-Denis tegen Ar gentinië. Les Bleus staan derde op de wereldranglijst, de Argen tijnen zesde. Nieuw-Zeeland voert de rang lijst aan, Australië is de run- ner-up. De All Blacks begin nen zaterdag in Marseille tegen Italië, de Wallabies beginnen in Lyon tegen Japan. Regerend wereldkampioen En geland, mondiaal weggezakt naar de zevende plaats, speelt zaterdag tegen de VS. De finale van het WK is op zondag 20 oktober in Parijs. Italiaanse renner wint pas voor tweede keer als wereldkampioen. door Cilya van der Kooy LUARCA - Paolo Bettini heeft giste ren eindelijk weer eens een over winning in de regenboogtrui ge boekt. In de derde etappe van de Ronde van Spanje troefde de Itali aan van Quick-Step in de massas print de Spaanse Rabo-renner Os car Freire af Freire won zondag de tweede rit en nam hiermee de lei ding in het klassement. De koppositie behield de Span jaard, die zich in de sprint duide lijk druk had gemaakt over het rij den van Bettini. De Italiaan zat Freire danig in de weg. Toen Freire zag dat hij Bettini niet meer kon passeren, maakte hij met handge baren zijn ongenoegen kenbaar. De jury was daarvoor echter niet ontvankelijk. Als wereldkampioen won Bettini tot gisteren alleen een rit in de Ronde van Californië. Hij werd daarna gehinderd door klei ne blessures en kwam in de voor jaarsklassiekers niet verder dan een vierde plaats. Ook in de Ron de van Italië bleef hij steken op twee tweede plaatsen. In de aanloop naar de wereldtitel strijd in Stuttgart liet Bettini zich nu toch weer zien. Hij boekte in 2005 en 2006 ook al een ritzege in Spanje. „Dit is een heel speciale dag voor mij", zei hij na zijn 'trilogie'. „Ik hoop dat ik in deze Vuelta nog een zege kan pakken." De Italiaan beloonde met zijn winst ook het vele werk dat zijn teamgenoten, onder wie Addy En gels, in beslissende kilometers ver richtten. Een kopgroep van drie man gaf kleur aan de etappe. De Spanjaar De Italiaanse wereldkampioen Paolo Bettini won gisteren voor het derde jaar op rij een etappe in de Ronde van Spanje. foto Manuel Bruque/EPA den Angel Vallejo, David de la Fuente en Serafin Martinez gingen al vroeg op avontuur. In de slot klim werd het trio bijgehaald, al hield Martinez nog wel de bergt- rui over aan de vlucht. De renners van Euskaltel Euskadi bepaalden bij het ingaan van de laatste veertig kilometer het tem po aan de kop van het peloton. De mannen trokken zo hard door, dat het peloton uit elkaar viel. Ook was er achterin een valpartij. Quick-Step nam het initiatief daar na over. Bettini werd op de juiste manier instelling gebracht. Hoe wel de Italiaan de sprint in de ogen van Freire niet helemaal eer lijk inging, kwam hij als eerste over de streep. berg en terblijt - Marianne Vos heeft gisteren de eerste etappe van de Holland Ladies Tour op haar naam gebracht. De regerend we reldkampioene op de weg eindig de na de rit door Limburg voor de Duitse Judith Arndt en de Italiaan se Martha Bastianelli. Vos kreeg in de slotfase hulp van haar ploeggenoten van DSB Bank. Zij haalden in de laatste kilome ters een kopgroep van drie ren- sters terug. Vos had gehoopt op een ritzege in deze zesdaagse internationale vrou wenwedstrijd, maar niet op de dag winst in de eerste rit. „Ik heb even wat gas terug genomen in augus tus en reed zaterdag met de wereld bekerwedstrijd in Plouay mijn eer ste wedstrijd weer. Daar ging het nog niet helemaal super en dus had ik niet gedacht hier direct voor de winst mee te doen", legde Vos uit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 80