Juryleden helpen turners naar Peking Van Assche: scheurtje in enkelband f„lvdcewarstelijk 33 34 en 35 34 Ht Ja All Blacks moeten weer opboksen tegen hoge verwachtingen Dinsdag 4 september 2007 Paolo Bettini wint pas tweede wedstrijd als wereldkampioen Tip? sport@pzc.nl Nederlandse ploeg maakt dankbaar gebruik van jurytips. door Edwin Fischer stuttgart - Het verschil tussen één of twee olympische tickets voor de Nederlandse turnmannen zou tijdens de wereldkampioen schappen in Stuttgart wel eens kunnen zitten in de bijdrage van de juryleden Vincent Reimering en Paul Geeraets. De twee hebben in de aanloop naar de kwalificatiewedstrijd van vanmiddag bij elke oefening van de Oranje-mannen de puntjes op de i gezet en zorgen daardoor vol gens trainers en turners voor vele tienden punten winst. Tienden die bijvoorbeeld beslissen of Yuri van Gelder naar Peking gaat of niet. Er zijn niet veel landen op het we reldkampioenschap die zo open lijk gebruik maken van de experti se van de eigen juryleden. Neder land laat duidelijk zien dat zijn twee juryleden die op dit WK bij het mannentoernooi actief zijn, ook onderdeel uitmaken van de Hollandse equipe. Vincent Reime ring en Paul Geeraets lopen trots rond in hun teamjasjes met op druk 'NEDERLAND'. Gerard Speerstra, trainer van de WK-deeinemers Epke en Herre Zonderland, geeft het belang aan van de aanwezigheid van het duo. „Ze zijn een belangrijke toegevoeg de waarde. Ze kijken tijdens de voorbereiding en vooral tijdens de podiumtraining naar de oefenin gen en geven nog eens aan hoe de jury daar naar kijkt. Daarbij gaat het om details die vaak wel tien den van punten opleveren." Vincent Reimering bevestigt Speerstra's mening. „In de eerste dagen, tot aan de podiumtraining, kijken we naar de opbouw van de oefeningen. We kunnen daar soms aanwijzingen geven, omdat bijvoorbeeld bepaalde combinaties van elementen niet de verwachte punten op zullen leveren. Tijdens de podiumtraining van afgelopen vrijdag jureren we echt mee. Ook daar geven we dan direct na af loop van een oefening aan wat be ter kan. Bijvoorbeeld een bepaald onderdeel even wat langer aanhou den, omdat daar op dit WK meer op gelet wordt." Reimering is daarnaast belangrijk voor het contact met de hoofdju ryleden die op elk toestel zitten en al bij de podiumtraining zijn. De 38-jarige inwoner van Spijkenisse is een van de beste juryleden van de wereld (twaalfde op het laatste examen) en geniet veel aanzien. „Ze hebben allemaal veel respect De Nederlandse turnploeg neemt Nederlandse juryleden in de arm om mogelijk beslissende honderdsten van punten niet te verspelen op het WK. voor Vincent en hij kan hoofdju ryleden overtuigen om bepaalde elementen te laten tellen. Dat scheelt ons echt punten", zegt Speerstra. Hoeveel de Nederlandse juryleden exact bijdragen aan een goed team- resultaat, is natuurlijk moeilijk vast te stellen, maar dat ze van meerwaarde zijn is voor de Neder landse turners klip en klaar. „We zijn steeds professioneler aan het worden en dan past het er heel goed bij dat we op deze wijze on ze oefeningen perfectioneren. Ik weet in ieder geval zeker dat ik en kele tienden meer zal krijgen van wege hun bemoeienissen. En dat kan het verschil zijn tussen Olym pische Spelen of thuis blijven", al dus ringenspecialist Yuri van Gel der. Turner uit Sas van Gent kan vandaag wel in actie komen op WK. door Peter de Brie Stuttgart - Anthony van Assche heeft, zo wees een scan gisteroch tend uit, een minuscuul scheurtje in zijn enkelband opgelopen. Maar geen barstje in zijn zelfvertrou wen. Integendeel. De turner uit Sas van Gent doet vandaag op de wereldkampioenschappen in Stutt gart met Nederland een gooi naar een olympisch ticket. Met een inge- tapete enkel, pijnstillers en groeiende vorm. „Ik viel vrijdag tijdens de podium training bij de afsprong van de brug", vertelt Van Assche, terwijl hij op de tribunes in de immense Hanns Martin Schleyer-Halle de concurrentie gadeslaat, met Jeffrey Wammes en Yuri van Gelder naast hem. „Aanvankelijk dacht ik dat het wel meeviel, maar het bleef vervelend. Voor alle zeker heid zijn we toch maar naar het ziekenhuis gegaan." De uitkomst bleek niet al te onheil spellend. „Een klein lijntje, meer was er niet te zien op de foto", stelt zijn trainer Rob Stout. „Geen breuk of zo. We achten het dan ook verantwoord om Anthony te R* Onderzoek wijst uit dat Anthony van Assche een scheurtje in zijn enkelband heeft. „We achten het verantwoord om Anthony te la ten turnen", zegt zijn trainer. laten turnen, als hij goed wordt in- getapet. We geven hem pijnstil lers, dat wel. Want hij heeft rechts achter natuurlijk nog een ander pijnplekje", verwijst Stout naar de gekneusde achillespees van de achttienjarige Zeeuws-Vlaming. Toch is Stout optimistisch over zijn pupil, die vandaag aan zijn derde wereldkampioenschap be gint. „De laatste twee, drie dagen komt hij in de juiste WK-vorm. Hij is er klaar voor, lijkt weer op de 'oude' Anthony, voor zover je dat met zijn leeftijd kunt zeggen, ik denk dat hij gewoon voluit kan gaan. Ik maak me geen zorgen over een foute afsprong of zo. Hij moet alleen even door zijn pijngrens heen." Van Assche, dit jaar derde op het NK meerkamp, laat vloer en sprong vandaag schieten. De overi ge vier toestellen doet hij wel. „Op de training gaat het inderdaad wel goed. Voor mezelf ben ik tevreden als ik mijn oefeningen goed kan uitturnen. Verder verwacht ik er niet te veel van, met de strenge ju ry en het hoge niveau hier. Hope lijk halen we met Nederland de laatste achttien, voor dat olympi sche startbewijs. En dan gun ik na het wereldkampioenschap mijn en kel wel rust." De Nederlandse mannenturn- ploeg komt vanmiddag vanaf één uur in actie met behalve Van As sche ook Goesenaar Carlo van Minde, Yuri van Gelder, jeffrey Wammes en Epke en Herre Zon derland. DEN HAAG - Afönso Alves ontbrak gisteren bij de uitreiking van de Gouden Schoen. De SC Heeren veen-spits die afgelopen seizoen 34 keer scoorde, belde gisteravond vlak voor zeven uur af Hij zei 'geestelijk in de war' te zijn. Ook Alves' moeder en zijn zoontje die zouden komen, waren niet aanwe zig. De Braziliaanse topscorer had deze zomer een transfer willen ma ken, maar geen enkele club (ook j AZ niet) voldeed aan de vraagprijs j van Heerenveen. Hij is daarna al I enkele dagen niet meer bij Heeren- j veen op de training verschenen. Of hij inmiddels is vertrokken naar Brazilië om met de nationale i ploeg te spelen, is onbekend. Hee- i renveen is niet van plan een stokje te steken voor zo'n optreden. Ringenspecialist Yuri van Gelder over de inbreng van de Nederlandse juryleden: „Ik weet zeker dat ik enkele tienden meer zal krijgen vanwege hun be moeienissen. En dat kan het verschil zijn tussen Olympische Spelen of thuis blijven." foto Eric Lalmand/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 79