Werner Van Deynse toont ziel en zaligheid van naakt Van Artie Picnic naar De KunstSuper 32 Dinsdag 4 september 2007 PZC AGENDA /■■■■II op pad Oude ambachten Demonstraties van het werken met oude trekpaarden, en andere oude ambachten in het kader van de Wisseltentoonstelling Het Trekpaard. Dreischor, Museum Coemanszorg, Molen weg 3 Oranjezon Zomeravondwandeling door het voormali ge waterwingebied. Oranjezon, 19.15 uur Zeelandbrug-vaartocht Rondvaart rond de Zeelandbrug, door Fri- sia Rondvaart. De Zeelandbrug is kaars recht. De pijlers zijn driehoekig. Dit geeft bij het onderdoorvaren een mooi tunnel effect. Kaartverkoop VW Schouwen-Dui- veland, Nieuwe Haven 7, Zierikzee. Zierikzee, 13.00 uur. Natuurvaartocht Excursie over de Oosterschelde, met toe lichting van een gids. Burghsluis, haventje, 13.30 uur. MUZIEK Lemniscaat De pianisten Bernd Brackman, Sarah Crombach, Daphne Keune, Robert Lam- bermont, Petra van Oort en Kees Wierin- 'Sl"; x ga spelen de compositie Lemniscaat van Simeon ten Holt. Middelburg, Abdijplein, 19.30 uur. Orgelconcert Peter van de Velde geeft een concert met werken van Johann Sebastian Bach. Middelburg, Oostkerk, 20.00 uur. Jef Neve Trio De Belgische jazzpianist Jef Neve brengt een repertoire met jazzy melodieën die refereren aan pop en klassiek. Middelburg, Abdijplein, 21.30 uur. THEATER Vloed Drama van Herman van de Wijdeven over een vader-zoonrelatie. Hansweert, gedempte sluizen, 20.30 uur Vrouw 'Om te beginnen een vrouw' is een mono loog, geschreven door Anne Vegter. Zonnemaire, boerderij Kijk Uit, 20.30 uur RUHE Muziektheater van Josse de Pauw. Goes, Van Riessen Houthallen, 20.30 uur Seven by 2 Dansvoorstelling van de choreografen André Gingras en Sylvain Emard. Ritthem, Fort Rammekens, 20 uur meer agendanieuws op www.pzc.nl Zeeuws landschap speelt hoofdrol in Artic Expo Rotterdam. Rotterdam - Twaalf kunstenaars uit Middelburg en Rotterdam ver toefden gedurende een jaar bij toerbeurt alleen of samen een week in een caravan op het erf in Zonnemaire van agrariër en cultu reel ondernemer Jaap Verseput. Het resultaat van dit 'artist-in-cara- van' project was eind juni al op Schouwen-Duiveland te zien tij dens de manifestatie Artic Pic Nic. De uiteenlopende kunstuitingen, geïnspireerd op het Zeeuwse plat teland in verschillende weersom standigheden, zijn nu overge bracht naar een stadse omgeving. Het werk is te zien in de Artic Ex po bij De KunstSuper aan de Gro te Visserijstraat in Rotterdam. De collectie bestaat uit foto's, een film, installaties en performances. Artist-in-caravan betreft een sa menwerking tussen het Rotter dams makers-initiatief Sandersge- luk, kunstenaarscollectief KipVis uit Middelburg en Zonnemaire Buitengewoon. Van dit project is een boekje verschenen en een dvd. Op deze dvd zijn de korte filmpjes te zien van filmmaker Conny Beneden, die iedere kunste naar volgde tijdens zijn of haar ver blijf in de caravan. Cl Artic Expo bij de KunstSuper, Rot- terdam, t/m 14 okt., di-zat. 12.00 - 17.00 uur. De driehoekige pijlers van de Zeelandbrug geven een tunneleffect wanneer je er onderdoor vaart tijdens de Zeelandbrug-vaartocht. foto Willem Mieras bergen op zoom vlissingen i now pronounce you Chuck St Larry, met Dan Aykroyd (I) en Adam Sand ler. Te zien in Cinecity, Vlissingen. foto GPD Cinem'actueel, 1408: 20.00 uur; Hairspray: 20.00 uur; Harry Potter (ov): 20.00 uur; Salvador: 20.30 uur; MIDDELBURG Schuttershof, Adam's Apples: 20.00 uur; OOSTBURG Ledeltheater, Eden: 20.30 uur; TERNEUZEN Merral, 1408: 20.15 uur; Evan Almighty: 20.15 uur; Hairspray: 20.00 uur; The Simpsons (ov): 20.00 uur; Kunstenaar toont sfeervolle portretten in Raadskelder Sluis. door Anita Tournois sluis - De Oostenrijkse kunste naar Egon Schiele inspireerde Wer ner van Deynse - schilder, teke naar en graficus, woonachtig in het Belgische Maldegem - tot het maken van Corpus Intimus. De reeks sfeervolle naaktportretten, op papier of doek, kleuren mo menteel de grijze wanden van de Raadskelder van het Belfort in Sluis. De werken van deze kunstenaar worden gekenmerkt door hun bij zondere gelaagdheid en transpa rantie en zijn opgebouwd uit een mix van acryl en aquarel in com plementaire tinten. In tegenstel ling tot Schiele - zijn naaktportret ten werden in die tijd (1890-1918) als zeer aanstootgevend en onzede lijk beschouwd - is de vormgeving van de modellen zachter en min der agressief. Het concept Corpus Intimus toont de talrijke kanten en hoedanigheden van naaktheid. In intieme portretten stelt de kunste naar steeds een bepaald facet aan de orde dat 'naakt' oproept of in houdt. Wat onderhuids aanwezig is wordt in beeld gebracht op een ei gen ingetogen, mysterieuze ma nier. „Het moet verder gaan dan de betekenis", zegt Van Deynse. „Het lichaam, het lijf is slechts het omhulsel. Mijn bedoeling is het naakt een meerwaarde te geven door het tot leven brengen van de binnenkant, door het intieme af te beelden. We treden naar buiten door lichaamstaal, hetzij solitair of in groepsverband, waarbij gewild of ongewild emotie wordt uitge drukt, door een bepaalde blik of gebaar. En waarbij die pose sta tisch of dynamisch, ingetogen of uitdagend, extrovert of introvert kan zijn." Door middel van vorm, kleur, vlak, lijn en toets tracht Van Deynse deze beeldtaal vorm te ge ven. Dit streven vergt een voortdu rend proces van schetsen, laten rij pen, bewerken, weggooien en weer opnemen. Corpus Intimus toont delen van zes series met naakten, die hij ge maakt heeft in de jaren 2004 tot 2007, met steeds een ander uit gangspunt. In Looking for Egon Schiele ligt de accent op de zoek tocht naar vormgeheimen, licha melijkheid en sensualiteit van de gebaren. Stilstand en beweging vor men het hoofdthema in Gesture. Attached legt het kwetsbare gebied CineCity, 1408: 19.15 en 22.00 uur; Bratz: 13.30 uur; Disturbia: 19.15 en 21.45 uur; Evan Almighty: 19.15 uur; Hairspray: 14.00, 16.30 en 21.45 uur; Harry Potter (ov): 13.30, 16.15,19.00 en 21.45 uur; License to Wed: 16.15 en 19.1 5 uur; Pirates of the Caribbean: 16.00 uur; Ratatouille (nl): 13.45 en 16.30 uur; Ratatouille (ov): 19.15 uur; The Lookout: 16.15 en 22.00 uur; The Simpsons (nl): 14.00 uur; The Simp- sosn (ov): 15,30,17.15 en 22.00 uur; Zoop in Zuid-Amerika: 14.00 uur; Sneak: 22.00 uur; Georgia Rules: 14.00 I now pronounce you Chuck Larry: 22.00 uur; The Diving Bell and the Butter fly: 19.30 uur (Film by the Sea) Werk van Werner Van Deynse. bloot van het solitair zijn naar het aarzelend verbonden worden. De androgyne mens wordt in beeld gebracht in de serie Ignudi. Bij dit man-vrouwtype wordt de nadruk 'Ik wil naakt meerwaarde geven door het tot leven brengen van de binnenkant' vooral gelegd op de vrouwelijk heid en het geslachtsdeel expres niet getoond. In Scenagrafica ver plaatst de kunstenaar de solitaire fi guur naar de scène, wordt het een personage in een schouwtoneel. Door het prononceren van bepaal de spiermassa's wordt in de reeks Bodycult juist wel het accent ge legd op het omhulsel. Van Deynse maakt meestal ge bruik van reeksen om zich uit te drukken, omdat deze eenheid creë ren, orde scheppen maar de toe schouwer toch de mogelijkheid foto Peter Nicolai bieden tot een individuele erva ring. Deze manier van werken pas te hij ook reeds toe voor Conversa ties. Deze serie met monotypes, ge baseerd op ontmoetingen, expo seerde hij in 2001 in de toenmalige Galerie de Volder in Oostburg. Van Deynse bekwaamde zich in binnen- en buitenland, was leer ling van Kokoschka en Dali, stu deerde aan het Royal Art College of Londen en aan de Stedelijke Academie in Eeklo. Tegenwoordig verzorgt hij workshops en houdt open atelier in zijn atelier in Bentil- le. fgl Corpus Intimus van Werner Van Deynse, t/m 30 september in de Raadskelder van het Belfort in Sluis. Geopend: za.-wo, 14-17 uur. Zater dag- en zondagmiddag is de kunste naar aanwezig om zijn werk toe te lichten. Van 12 tot 26 oktober expo seert Van Deynse in de Hortus Pro- vocatus van de Speelmanskapel in Brugge.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 78