I Grieken wacht na het vuur het water NIEUWS GETIPT VOOR U President Bush neemt poolshoogte in Irak 'Eillen' droomt van friet jplp B if* ©nisi fid Ik wil Bolletje Koekjes als Ontbijt^ Lekkersamen genieten met je kinderen WHISKAS®? Hoe gek is jouw kat op vernieuwde 'Meer zetels Nederland in Europarlement' -6 I Dinsdag 4 september 2007 PZC Last van een ochtendhumeur? Daar heeft Bolletje iets op gevonden: Koekjes als Ontbijt. Als je daar niet vrolijk van wordt... Twee koekjes hebben dezelfde belangrijke voedings stoffen als één bruine boterham met halvarine en chocolade hagelslag. En dan hebben we het niet alleen over de vezels, maar ook over de vitaminen en mineralen. Ze zijn per twee verpakt, dus ook nog eens heel handig om mee te nemen. Elke moeder kent het, je kids komen na het buiten spelen het huis binnenstormen om al hun belevenissen en avonturen met je te delen. Bij zo'n moment hoort natuurlijk iets lekkers. MILKYWAY® is een chocoladereepje met een luchtige melkvulling. In het nieuwe recept zijn geen kunstmatige kleur- en smaakstoffen toegevoegd en een mini bevat slechts 75 kcal. Natuurlijk is de smaak ouderwets lekker. Kortom. MILKYWAY® zorgt ervoor dat moeders hun kinderen kunnen verwennen! -r Iedere kat is bijzonder, maar voor alle katten is lekker en goed eten belangrijk! Met al onze passie en expertise bereiden we heerlijke maaltijden, gemaakt van kwalitatief hoog waardige ingrediënten. Elk WHISKAS® maaltijdzakje is zorgvuldig met stoom bereid om de versheid te garanderen. Dankzij deze unieke bereidingswijze blijven natuurlijke voedingsstoffen en vitaminen bewaard. En de authentieke smaak van vlees of vis, waardoor het écht lekker is. 5*** lekker genieten - Vul het diagram zo in dat in elke rij. elke kolom en elk vierkant van 3x3 vlakjes alle cijfers van 1 tot en met 9 precies één keer voorkomen. 4 5 1 3 9 2 8 6 7 7 7 3 8 7 9 5 3 6 4 3 5 9 8 1 4 9 5 2 4 Na de grote bosbranden dreigt er wateroverlast door zware regenval. ATHENE - Na de grote bosbranden van de afgelopen weken wordt Griekenland nu bedreigd door zware regenval. In het zuidoosten van de Peloponnesos woedt nog één grote bosbrand. Op de brand bij Polydroso bij de berg Parnon na zijn alle grote bran den op het schiereiland geblust of onder controle. De brandweer blijft alert vanwege de wind en droge weersomstandigheden. De regering maakte bekend dat sinds gisteren noodmaatregelen van kracht zijn in de getroffen ge bieden om overstromingen tegen te gaan. Ook worden in de zwaarst getroffen regio's kant en klare woonvoorzieningen neergezet. Delen van het noorden van Grie kenland liepen zondag onder wa ter door buien. De regen en het koudere weer trekken naar ver wachting naar het zuiden. Hoewel het natte weer de brandweer zal helpen bij het uitmaken van de laatste branden en het nasmeulen- de vuur, wordt gevreesd dat de hulpverlening erdoor zal worden gehinderd en dat gebieden onder water zullen lopen. Het dodenaantal van de branden steeg zondag tot 65, nadat een man in een ziekenhuis op het ei land Evia aan zijn verwondingen bezweek. Premier Kostas Karamanlis be- De grote bosbranden zijn op één na gedoofd. Nu worden de be proefde Grieken bedreigd door overstromingen als gevolg van hevige regens. VS nemen binnenkort cruciale besluiten over militaire aanwezigheid. BAGDAD - De Amerikaanse presi dent Bush bracht gisteren onver wacht een bezoek aan Irak. Hij moet volgende maand een crucia le beslissing nemen over de aanwe zigheid van de VS in Irak. Aange nomen wordt dat Bush met het be zoek ook wil aantonen dat de 30.000 Amerikaanse soldaten die hij extra naar Irak heeft gestuurd zin hebben. Bush arriveerde op de luchtmacht basis al Asad in de provincie An- bar. Hij ontmoette er de Ameri kaanse commandant David Petrae- us, ambassadeur Ryan Crocker, de Iraakse premier Nouri al Maliki en stamhoofden. Het is voor het eerst sinds juni 2006 dat hij het land aandoet. Het bezoek komt kort voor hoorzittingen in het Congres over Irak. Petraeus en Crocker moeten getuigen en aangeven of de extra militairen die dit jaar naar Irak zijn gestuurd leidden tot een betere situatie. De Democraten willen dat er snel wordt begonnen met de terugtrekking van de eerste Amerikanen. Bush is daar tegen. Er zijn intussen 3700 Amerikanen gesneuveld in Irak. Britse militairen voltooiden giste ren hun terugtrekking uit Basra in het zuiden van Irak. De circa vijf honderd resterende Britten trok ken zich terug tot de internationa le luchthaven van Basra, circa twin tig kilometer buiten de stad. Het is de laatste Britse basis in Zuid-Irak. zocht gisteren Evia en de Pelopon nesos. „Een lange weg naar het he len van de wonden ligt voor ons", zei hij in het dorp Styra op Evia. Karamanlis beloofde overheids hulp aan boeren en andere gedu peerden. Het ministerie van Finan ciën meldde dat de Europese Inves teringsbank Griekenland een lang durige lening verstrekt van hon derd miljoen euro om de wederop bouw te bekostigen. De lening wordt later uitgebreid. De regering stelde vrijdag in als ui terste datum waarop burgers geld kunnen teruggeven dat ze ten on rechte opstreken uit een in allerijl opgezet compensatiefonds. Grie ken die schade leden door de bran den hebben recht op drieduizend euro om directe benodigdheden te kopen. Wie zich zonder geldige re den geld toe-eigende wordt ver volgd, waarschuwde de regering. STRAATSBURG - Het Europees Parle ment gaat in 2009 naar het maxi mumaantal van 750 zetels in plaats van de eerder geplande 732 zetels. De extra zetels zijn bestemd voor enkele onderbedeelde landen met relatief weinig afgevaardigden, waaronder mogelijk Nederland. Dat bleek gisteravond bij een de bat in de commissie constitutione le zaken in het Europarlement. Spanje, Zweden, Hongarije en mo gelijk ook Nederland kunnen er dan afgevaardigden bij krijgen. En kele overtegenwoordigde landen moeten wellicht iets inleveren. De zetels zijn nu wat scheef ver deeld als gevolg van vroegere on derhandelingen. Nederland heeft bijna evenveel Europarlementa riërs als België, maar de helft meer inwoners. Deze rubriek is opgenomen in alle regionale dagbladen van NRp dagbladen toplage bijna 1 8 miljoen) Meer informatie: e-mail info@nrp.nl o v.v Nieuws gelipt voor u! Leven Nederlandse Tanja Nijmeij'er kan bij Fare in gevaar zijn. BOGOTA - De Nederlandse vrouw 'Eillen' die bij de Colombiaanse Fare zit, heet in werkelijkheid Tan- ja Nijmeijer. Ze studeerde ooit Spaans in Groningen. Getuige de dagboeken die zij moest achterlaten toen het leger een kampement overviel, is zij haar geloof in de communistische Fare kwijt. „Ik ben moe, moe van de Fare, moe van de mensen, moe van het in een commune leven. Moe om nooit iets voor mezelf te hebben. En dat zou de moeite waard zijn als je weet waarvoor je vecht", schrijft ze. „Wat voor soort organisatie is dit, waar sommigen poen hebben, sigaretten, snoep en waar de rest moet bedelen, om af gewezen te worden of afgesnauwd door die van de eerste groep. Als Eillen hoort dat er zeker twee Tanja, alias 'Eillen' foto GPD vrouwelijke kameraden met aids zijn, vindt ze dat groot nieuws. „Hier gebruikt niemand een con doom. Voor zover ik begrijp, snapt dat meisje niet wat dat betekent. Ze vertelde me het nieuws hele maal glimlachend en het lijkt erop dat haar vriend zich geen zorgen maakt." De Nederlandse geeft niet alleen in haar dagboek af op de omstan digheden: „Ik heb de stommiteit begaan om een van de comman danten publiekelijk te durven be kritiseren en gisteren werd ik ern stig in het openbaar vernederd. Maar het kan me niks schelen. Ik raak gewend aan de hypocrisie van de Fare en aan hun verhaal en ik heb hier geen illusies over." Eil len 'vlucht' in gedachten naar Ne derlandse stations. Ze spreekt over een obsessie: „Vaak denk ik dat ik op een station ben in Groningen, Amsterdam of Utrecht. Dan koop ik een kopje koffie en een patat..." Volgens Marianne Moor, program maleider van IKV Pax Christi in Zuid-Amerika, hangt het leven van Eillen mogelijk aan een zijden draadje. „Uit haar dagboek blijkt dat ze kritische opvattingen heeft over haar commandant. Daar staat de doodstraf op." Buitenlandse Zaken meldt dat de familie van Eillen noch de vrouw ooit contact heeft gezocht met het ministerie of de Nederlandse am bassade in Colombia.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 6