geven les over ontwikkelingshulp Middelburgse zelf slachtoffer Thuis in... Hypotheken Verzekeringen Pensioenen W PZC Dinsdag 4 september 2007 23 RISICOBEHEER Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg Tel.: 0118 - 615151 www.donrisicobeheer.nl Politierechter spreekt vrouw vrij van mishandeling. door Emile Calon MIDDELBURG - Jarenlang leed de Middelburgse onder de terreur van haar buurvrouw. Jarenlang probeerde de 47-jarige bewoonster van de wijk Dauwendaele elke con frontatie met haar te voorkomen. Dat lukte lang niet altijd. Want als die boze buurvrouw haar zag was het raak. Dan werd ze op z'n minst uitgescholden voor alles wat maar beledigend was. Daar bleef het niet bij. Die kwaad aardige buurvrouw verspreidde las ter over de in Oost-Afrika geboren vrouw. Op internet zette ze berich ten dat de Afrikaanse vrouw als prostituee aan de kost kwam en leed aan aids. Geregeld belde ze ook de politie omdat haar buur vrouw voor overlast zou zorgen. „Dan stond de politie weer voor mijn deur en moest ik mijzelf weer verdedigen." Na al die jaren van burenterreur vond de Middelburgse het dan ook vreselijk dat ze gisteren voor de politierechter moest verschij nen omdat zij haar buurvrouw zou hebben geslagen, geschopt en kledingstukken zou hebben ver nield. „Alsof ik nu de schuldige ben." Die bewuste vechtpartij tussen de beide vrouwen was volgens advo caat C. Kou ijzer ontstaan toen haar cliënt vorig jaar september die problemen nog eens wilde be spreken met de boze buurvrouw. Ze stapte na de zoveelste treiterij op haar afin de hoop dat met rede lijk praten er een oplossing gevon den kon worden. Dat lukte echter in het geheel niet. Na wat gepraat over en weer reageerde de boze buurvrouw met geweld. Ze haalde volgens Kouijzer uit waarop haar cliënt zichzelf alleen maar probeer de te beschermen en trachtte de aanvallen af te weren. „Zij viel mij aan als een tijger", zei de Afrikaan se vrouw tegen politierechter E. Gelderman. Volgens deze vrouw zou ze de boze buurvrouw beslist niet hebben geraakt. En haar zeker niet met een knie in de buik heb ben gestompt, zoals die vrouw wel tegenover de politie beweerde. Ook zou ze echt niet de kleding van haar belaagster hebben ver nield, noch haar bril. De politierechter haalde een getui genverklaring aan waaruit blijkt dat de Afrikaanse vrouw zich die 30e september alleen maar had verweerd tegen de aanvallen. Officier van justitie J. Valente stel de dat de vrouw haar boze buur vrouw tijdens dat gevecht wel in het gezicht had geraakt. De andere Middelburgse blijkt zelf slachtof fer van burengeweld. Haar po ging om zaak uit te praten pakte verkeerd uit waarna ze zichzelf moest verdedigen. beschuldigingen wees hij van de hand. Die waren niet te bewijzen. Hij vroeg de rechter haar te veroor delen voor het slaan van de boze buurvrouw maar haar geen straf op te leggen. Kou ijzer vond dat toch nog te zwaar. Ze vroeg om vrijspraak om dat de vrouw zich alleen maar had verdedigd. „Het was noodweer. Het was gepaste verdediging", al dus de raadsvrouw. Ze haalde ook aan dat de vrouw het niet alleen gemunt had op haar cliënt. Ook tal van andere Dauwendaelers leden onder het ge drag van deze vrouw. Zozeer zelfs dat woningbouwvereniging Woon- goed haar via een kort geding uit haar woning heeft: laten zetten. De politierechter vond dat geen van de beschuldigingen waren be wezen. Om die reden sprak hij haar dan ook vrij. De vrouw rea geerde zeer opgelucht. Ze bedank te zowel de officier van justitie als de rechter. Vergunning voor mosselzaadvisserij YERSEKE - Mosselkwekers begin nen vanmorgen in de Waddenzee met het opvissen van tien miljoen kilo mosselzaad. Het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Voedselkwaliteit heeft gisteren de vergunning afgegeven. De hoeveel heid van tien miljoen kilo is ook de hoeveelheid die door de produ centenorganisatie mosselcultuur in Yerseke is aangevraagd. TV Walcheren kan pas later de lucht in MIDDELBURG - Het nieuwe televisie station TV Walcheren dat deze week zou beginnen met het uit zenden van nieuwsprogramma's, kan nog niet in de lucht. Door ver tragingen bij de aanleg van audio- en videoverbindingen wordt de startdatum uitgesteld. Het nieuws programma is al wel te zien op www.tvwalcheren.nl. TV Walche ren is onderdeel van Cool FM. Kitesurfers beboet na acties bij gezinsstrand OUDDORP - De politie heeft afgelo pen weekeinde tien kitesurfers op de Brouwersdam bekeurd. Ze wa ren aan het kitesurfen in het ge- zinsgebied. Daar mogen waterspor ters niet komen. De surfers kwa men uit Nederland, België en Duitsland. De boetes werden uitge deeld bij speciale controle van wa tersporters. De politie gebruikte daarvoor een pick-up en een boot. Wandelen langs bos en schor bij Rammekens RITTHEM - Gidsen van de IVN Vere niging voor natuur- en milieuedu catie houden zondag 8 september een rondleiding door het natuurge bied Rammekenshoek en het fort Rammekens bij Ritthem. De excur sie gaat langs bos en schor en vindt plaats van 14 tot 15.30 uur. De tocht begint bij de ingang van het fort. Deelname bedraagt 2,50 euro. Bomen Serooskerke worden gekortwiekt DOMBURG - De populieren tussen de molen en de begraafplaats in Serooskerke worden binnenkort flink gesnoeid, zowel aan de onder kant als in de top. De bomen zijn zo groot geworden dat ze de wind voor de molen wegvangen. De bo men werden in 1994 geplant. De gemeente zegde de molenaar des tijds toe dat tijdig gesnoeid zou worden. Scholieren van de CSW doen het blinddoekspel dat ook in ontwikkelingslanden wordt gedaan. Door het spel krijgen kinderen meer zelfvertrouwen. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69