Zeeland PZC Rust keert terug in Dauwendaele vit Ontsnapte papegaai fladdert nog rond Wij geven u de helft cadeau! WALCHEREN Flitscontroles hebben effect Bloemen Leren vanuit de hoogte Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Mét een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De vorige week ont snapte ara fladdert nog altijd vro lijk rond in de Terneuzense Oran- jebuurt. De papegaai wordt met re gelmaat gespot in de Willem Alexanderlaan, het Wilhelmina- plantsoen en Julianastraat. Plaagdierbestrijder Richard Lader acht het uitgesloten dat het dier onder de huidige omstandigheden wordt gevangen. „Ik heb contact met een papegaaienkenner van Ouwehands Dierenpark. Die zegt dat het onmogelijk is om een vrije ara zo te vangen. Het is wachten op kou of veel regen. Want als een ara een nat pak heeft, vliegt-ie niet meer." Zolang de ara vrij vliegt en met rust wordt gelaten, doet hij vol gens Lader niets of niemand kwaad. „Maar hij kan gevaarlijk zijn als een leek hem wil vangen." Van Assche laat twee onderdelen schieten op het WK turnen Film by the Sea wil 'beurs' voor boekverfilmingen Dinsdag 4 september 2007 Tip? redwalch@pzc.nl Aanpak politie van hangende jongeren heeft snel resultaat. door Nadia Berkeider MIDDELBURG - Het is weer rustig in Dauwendaele. „We wonen in een andere wereld", zegt bestuurslid R. Dreesens van wijkvereniging 't Meandertje. „De politie komt nu elk uur", zegt zijn collega M. van Sabben. „Ze staan 's ochtends al toezicht te houden als de scholen ingaan." De afgelopen maanden hadden be woners in de buurt van het Mean derhof en Buitenhove al veel last van hangjongeren. Toen een twaalfjarige een ander kind met een schaar stak, escaleerde de zaak. Buurtbewoners eisten actie. Een aantal instanties, zoals jeugd zorg, maatschappelijk werk, het welzijnswerk en de gemeente be moeit zich nu intensief met de wijk. De politie grijpt fors in: er wordt veel gesurveilleerd. Bovendien zijn vorige week tien ouders van rond hangende jongeren bezocht door de jeugdpolitie. „Die ouders heb ben allemaal persoonlijk een brief van de burgemeester van Middel burg ontvangen", zegt politie woordvoerder A. Don. „Daarin staat dat we hun zoon of dochter hebben aangetroffen in Dauwen daele en dat we die hebben wegge stuurd. Vervolgens geven we aan dat we ouders kunnen ondersteu nen bij het nemen van maatrege len." Een aantal jongeren loopt al bij een hulpverleningsinstantie, zegt Don. Na maanden onrust is het de af gelopen dagen rustig gebleven in de Middelburgse wijk Dauwen daele. De aanpak van de politie lijkt te werken. Wijkbewoners geven aan dat de jongeren die rondhangen in de buurt niet uit Dauwendaele ko men. De gegevens van de politie spreken dat tegen. „Ze komen alle maal uit Middelburg en het groot ste deel van de jongeren komt ook uit Dauwendaele zelf', zegt Don. Volgens hem zijn de gesprekken met de ouders goed verlopen. Deze aanpak is niet gebruikelijk bij de bestrijding van overlast van jongeren. „Vaak is het voldoende dat de politie af en toe zijn gezicht laat zien en een praatje maakt met jongeren. We proberen maatwerk te leveren." De jongeren zijn niet aangehouden. Eén jongen werd wel meegenomen, omdat hij zich niet kon identificeren. Later is hij gearresteerd omdat de politie ver moedde dat hij cocaïne bij zich had. Achteraf bleek dat niet het ge val. De jongeren - een groep van der tig tot veertig personen - hingen al maanden in de buurt van het pand van Kinderopvang Walche ren, vertelt Van Sabben. „Ze ston den langs de waterkant. Er waren mensen die daar hun hondje niet meer durfden uit te laten, die kon den alleen nog onder begeleiding hun huis uit." WISSENKERKE - De intensievere snelheidscontroles binnen de be bouwde kom op Noord-Beveland lijken succesvol. Sinds half juli zijn vierhonderd voertuigen gecontro leerd, tien bestuurders kregen een bekeuring. „Het ziet er goed uit", zegt W. Wijnholds van de ver keerspolitie Zeeland. Wijnholds leidt het één jaar duren de project, dat tot doel heeft dat er in de 30-kilometerzones op Noord-Beveland straks 20 tot 30 procent minder hard wordt gere den. Ondanks de korte periode dat het project loopt, is hij tevreden over de resultaten. Wijnholds denkt dat die voor een deel zijn toe te schrijven aan de 'waarschu- wingsweken'. Van 19 juni tot 11 juli werd er gecontroleerd, maar niet bekeurd. Automobilisten wer den aangesproken op hun rijge drag. Sinds half juli wordt daadwerkelijk bekeurd. Sinds die tijd zijn slechts tien boetes uitgeschreven. Wel is dat cijfer geflatteerd. „We controle ren met behulp van een lasergun. Het nadeel is dat je geen verkeer kunt controleren als je iemand hebt aangehouden." Daarom wordt binnenkort ook een radarau to ingezet, laat hij weten. Tip? redactie@pzc.nl Een echtpaar uit Vlissingen was onlangs zeven jaar getrouwd. Ook deze keer werd niets aan de bijzondere datum gedaan. Maar voor het eerst besloot de bruid haar trouwjurk nog eens te pas sen. Ondanks twee bevallingen ging de rits probleemloos dicht en trots toonde zij het resultaat aan man en kind. De kleuter vond het spannend om mama in zo'n mooie jurk te zien. Dus toen zij hem weer uit ging trekken, ging hij mee naar boven. „Ik loop ondertussen even naar de bakker", riep haar man. „Moet je opletten hoor", zei moe der tegen haar zoon. „Zo meteen komt papa terug met een bos bloemen.En ja hoor... VLISSINGEN - De kinderen op de Vlissingse basis school 't Vlot leren sinds kort vanuit de hoogte. Beide locaties, Bloemenlaan en Grote Markt, zijn nu volledig uitgerust met verhoogde schoolbank- jes. Leerlingen kunnen niet meer met hun voeten bij de grond. Die rusten op verstelbare plateau- tjes. Kinderen zitten daardoor rechter. Ze wiebe len niet meer. Als ze even beweging willen, kun nen ze gewoon aan hun tafeltje gaan staan. En de leerkracht? Die hoeft niet meer te bukken. „Het is nu rustiger", beamen de leerlingen, „En je kan ook meer zien in de klas." foto Ruben Oreel JANSSEN'FRITSEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 67