Walcheren hecht aan hospitaal Eten van een mooi bord smaakt beter Kamervragen over fusie ziekenhuizen ZorgSaam BBC World na klachten terug in kabelpakket ZorgSaam Sr» ba PZC Dinsdag 4 september 2007 27 Bijeenkomst Klaverblad over gevolgen van ziekenhuisconcentratie. door Claudia Sondervan vlissingen - 'Dan maar de provin cie uit als het medisch moeilijk wordt, dat zijn Zeeuwen gewend. Maar laat het Vlissingse ziekenhuis voor wat het is.' Dat was de harte- kreet die gisteren in Vlissingen dwars door alle argumenten van medisch specialisten en zieken huisdirectie bleef klinken op een bijeenkomst van Het Klaverblad over de gevolgen van de zieken huisconcentratie in Noord- en Midden-Zeeland. De avond werd bepaald door de inbreng van voor al (oud-)bestuurders, rustende me disch specialisten en (gepensio neerde) huisartsen die door hun kennis van zaken nogal eens over de hoofden van de kleine twee- MIDDELBURG - Tv-zender BBC World keert morgenmiddag terug op de Zeeuwse kabel. Exploitant Delta Kabelcomfort haalde de zen der eerder uit het pakket op advies van de Zeeuwse Programmaraad, die daarmee tariefsverhoging wil de voorkomen. De maatregel heeft echter tot een groot aantal klach ten geleid. Daarom heeft de Pro grammaraad besloten zijn advies te herroepen. De terugkeer van BBC World gaat ten koste van Eu- roNews. De zender is morgen weer te zien op de vroegere frequentie 245,25 MHz, kanaal S13. Als EuroNews staat ingesteld, verschijnt daar au tomatisch BBC World. honderd toehoorders heen praat ten. Die applaudisseerden wel luid voor de kern van hun boodschap: 'Goes is te ver weg voor de acute zorg. Walcheren voelt niet veilig zonder intensive care, al is die dan eenvoudig. En blijf van onze goed genoteerde (derde van het land in de Elsevier-top honderd) geriatrie af' Directeur H. Simons van de fu serende ziekenhuizen in Goes en Vlissingen werd scherp aangeval len op zijn uitspraak dat de Vlis singse IC die naam niet mag heb ben. Zonder de bemensing van die afdeling te willen schaden is dat zo over vijf jaar, argumenteerde hij. Hij liet merken zich persoonlijk aangevallen te voelen als 'die Rand stedeling die het wel effe regelen zal'. „Ga uit van mijn integriteit. Ik ben hier passant, ik heb geen be lang. Als de mening op Walcheren echt niet verandert, zal ik het moe de hoofd in de schoot leggen, maar dat is buitengewoon onver standig en duidt op conservatisme en verkeerd eilanddenken. Daar om liep de fusie hier zes jaar gele den al stuk terwijl het elders wel kon." Oud-bestuurder van de Walcherse ambulancedienst D. Murre sprak zijn zorgen uit over de extra aantij- rijd van een half uur van spoedpa- tiënten naar Goes. De kleine zie kenhuizen in Dirksland en Terneu- zen presteren toch heel goed, pleit te hij voor de huidige stand van za ken. Simons antwoordde dat er met de provincie, rijksinstituut RIVM en de ambulancediensten wordt gekeken naar betere en snel lere aanvoer van patiënten, met In Vlissingen werd gisteren een bijeenkomst gehouden over de plannen voor de ziekenhuizen. Veel aanwezigen spraken hun zor gen uit. www.zorgsaam.org In de Ziekenhuis TOP 100 van het Algemeen Dagblad is ZorgSaam Ziekenhuis gestegen van de 49ste naar de 5de plaats. Bovendien toont de beoordeling van weekblad Elsevier van 1 september jl. wederom een goede score voor onze organisatie. De positieve waarderingen laten zien dat ZorgSaam Ziekenhuis continu werkt aan verbeteringen van de zorgverlening. ZorgSaam wordt Zichtbaar Beter. Graag willen wij op deze wijze al onze medewerkers en medisch specialisten feliciteren en hen bedanken voor hun geweldige inzet. Raad van Bestuur ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen Zeeuws-Vlaanderen 55 stoplichtbéïnvloeding en afspra ken met brugbeheerders en artsen op nog beter uitgeruste ambulan ces. De taxi voor het collectief ver voer rijdt strikt tot de grens met Zuid-Beveland, noteerde een vrouw. „Mensen uit de dorpen moeten met de bus naar de trein en weer met de bus naar het ziekenhuis in Goes. Dat kost ze wel 2,5 uur." De ziekenhuizen werken aan nieuwe afspraken met gemeenten, provin cie en vervoerder Connexxion, be zwoer Simons. Het pleit van de medisch voorman nen S. de Boer en A. Lavrijssen, dat de nieuw lichtingen dokters lie ver ambitieuze, uitgeslapen artsen in grote ziekenhuizen willen zijn, leek weinig voedingsbodem te vin den. Maar het raakt de kern van de waarde van de ziekenhuizen, re deneerde De Boer: „Het gaat ons niet om bedrijfseconomie, daar Klaverblad e-panel Patiëntenplatform Het Klaver blad houdt via internet een raadpleging over de zieken huiszorg: www.klaverbladzee- land.nl ('uw mening') Tot nu reageerden 155 men sen tussen de 50 en 75 jaar, verspreid over Zeeland. 55 is tegen fusie; 27% is voor. 18 heeft geen mening. Deskundig medisch handelen vinden zij het voornaamste. 67% vindt reizen voor spoed- zorg en behandeling (openbaar vervoer) bezwaarlijk. hebben we geen verstand van. Dat we de zorg de afgelopen jaren niet goed op peil hebben kunnen hou den betekent een wezenlijk gevaar. We zijn daardoor goede dokters kwijtgeraakt." door Ernst Jan Rozendaal DEN HAAG - Het CDA wil van mi nister Klink (CDA, Volksgezond heid) weten wat hij vindt van de voorgenomen fusie van het Zieken huis Walcheren en de Oosterschel- deziekenhuizen. „Acht u die in het belang van de kwaliteit en bereik baarheid van de ziekenhuiszorg in Zeeland?", vragen de Kamerleden Koppejan, Schermers en De Vries. Mocht het antwoord 'nee' zijn, dan willen ze weten of Klink be reid is de fusie tegen te houden. De CDA'ers stellen hun vragen naar aanleiding van de PZC-enquê- te waaruit blijkt dat slechts 15 pro cent van de Zeeuwen voor een fu sie is. Mochten er redenen zijn voor concentratie van zorg, willen de Kamerleden weten, zijn er dan geen andere samenwerkingsvor men mogelijk dan een fusie van de maatschappen? Dat is volgens hen de opmaat naar een volledige fusie. Ze vrezen vooral voor de aan- rijtijden van ambulances. „Acht u die dan nog verantwoord? Bent u het met de CDA-fractie eens dat betrouwbare reistijden belangrij ker zijn dan afstanden? Is naar uw mening de patiëntveiligheid na de voorgenomen fusie voldoende ge waarborgd, ook voor spoedeisen de hulp?" De ontwikkeling in Zeeland is vol gens de CDA-fractie extra reden fu sies in de zorg scherper te toetsen. Kunstenaars maken borden voor Zeeuwse restaurants. door Edith Ramakers Het is culinair, het is kunst en het is genieten. Met die gedachte is de samenwerking tussen acht Zeeuw se restaurateurs, kunstenaars en koks tot stand gekomen. Mooie gerechten komen beter uit op mooie borden en het eten smaakt lekkerder. Het evenement 'Proeven van Kunst' werd gisteren in Schuddebeurs geopend door commissaris van de koningin Kar- la Peijs. Het project Proeven in Kunst duurt zo'n negen maanden. „Er zijn mensen die alle borden willen verzamelen. Er is een groep lief hebbers die extra geld over heeft voor 'uit eten gaan'. Zij reizen van Ameland naar Breda om alle mooie borden te verzamelen", zei Marjan Ezinga van hostellerie Schuddebeurs. Na een diner van om en nabij de vijftig euro bij een van de deelne- L mende restaurants krijgen de gas- Kten het royale bord, dat vaker als Helma Kotoun, Adri de Baar, Annemieke van der Zwan en Juul Kortekaas met hun creaties, foto Marijke Folkertsma onderbord gebruikt zal worden, mee naar huis. De borden zijn ge nummerd en gemaakt door kun stenaars in de regio. Kunstenaar Juul Kortekaas heeft voor Badpaviljoen Domburg én voor Restaurant Karei V in Goes de borden ontworpen. Helma Ko toun is gekoppeld aan restaurant De Gouwe Geit in Zierikzee; Rem de Boer aan Carmen Sylva in Domburg, Charlotte Molenkamp aan Mondriaan en Marleen Ver- straeten-Iserbyt aan Hostellerie Schuddebeurs. Voor restaurant De Oude Sluis in Wemeldinge heeft Adri de Baar een ontwerp geleverd en voor restaurant Buutengaets is dat Annemieke van der Zwan. Proeven van Kunst is twee jaar ge leden in Breda van start gegaan. In middels doen 200 restaurants mee. Karla Peijs juicht het initia tief toe. „Zeeland is kwaliteit. Dat 'Zeeland en kwaliteit moeten synoniemen zijn van elkaar' moet ons uitgangspunt zijn. We hebben koks en kunstenaars van hoog niveau. Zeeland en kwaliteit moeten synoniemen zijn en ik kan even geen beter voorbeeld be denken dan Proeven van Kunst om dit uit te dragen." Na ongeveer acht maanden wordt er nog een borden ruilbeurs gehou den. Aan de actie zijn goede doe len verbonden. De Zeeuwse restau rateurs hebben voor het Zeeuws Museum gekozen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63