Snel besluit brandweerpost Bijeenkomst over Gentsestraat Hulst zeeland nazomerfestival.nl Straten in Hulst afgesloten voor verkeer Samen bij kaarslicht in de wachtkamer van de tandarts Z pzc Dinsdag 4 september 2007 25 Terneuzen wil één locatie hulpdiensten en gemeentewerken. door Eugène Verstraeten terneuzen - Het Terneuzense col lege van B en W hoopt volgende maand de knoop te kunnen door hakken voor de bouw van een nieuwe brandweerhuisvesting in Terneuzen. Het college meldt dat aan de gemeenteraad. De plannen om te komen tot geza menlijke huisvesting van de brand weerpost Terneuzen met de afde ling beheer en onderhoud en de ambulancedienst zijn in een verge vorderd stadium. Op dit moment wordt onderzocht wat de meest wenselijke locatie is voor zo'n geza menlijke huisvesting. Dit in relatie tot de mogelijke huisvesting van een tunneloefencentrum in de ge meente Terneuzen. Dat oefencentrum voor de bestrij ding van boven- en ondergrondse calamiteiten zou worden aange legd in de Koegorspolder, aan de zuidrand van Terneuzen. Definitie ve besluitvorming over de bouw moet wachten op een onderzoek van het ministerie van Binnen landse Zaken naar een eventuele concentratie van een aantal oefen centra in Nederland. De Terneuzense gemeenteraad be sloot dit jaar al te investeren in de verbouwing van de brandweer post Sluiskil voor 68.500 euro en een nieuwe brandweerkazerne in Biervliet. Maar er zijn volgens B B en W van Terneuzen denken volgende maand een plan te kun nen presenteren voor een nieu we huisvesting van de brand weer. en W nog andere investeringen no dig. Die staan echter allemaal in re latie tot de keuzes die gemaakt worden voor de hoofdbrandweer kazerne in Terneuzen. „Of op andere locaties brandweer posten wel of niet in stand gehou den of gerealiseerd moeten wor den is afhankelijk van de uiteinde lijke locatiekeuze van de nieuwe gecombineerde huisvesting brand weer/gemeentewerken", aldus B en W. In de meerjarenbegroting van de gemeente is voorlopig uitge gaan van een jaarlijks bedrag van 331.000 euro aan kapitaalslasten voor nog nader aan te geven inves teringen voor huisvesting van de brandweerkorpsen in de gemeente Terneuzen. Burgemeester en wethouders ver wachten de gemeenteraad in okto ber een uitgewerkt voorstel te kun nen aanbieden, waarin duidelijk heid wordt geboden over de nodi ge investeringen ten aanzien van de brandweer op de diverse loca ties. „Daarbij zal uiteraard ook blijken in hoeverre de opgenomen stel post voor kapitaalslasten toerei kend is", aldus het college. terneuzen - Het was op een donkere avond in oorlogstijd dat Frits Eijke (87) en lenny de Feij- ter (81) elkaar ontmoetten in de wachtkamer van de tandarts in Terneuzen. Bij kaarslicht, want de Duitse bezetter had iedereen verplicht de huizen te verduisteren. „Het was pikdon ker", weet Frits nog. Jenny en haar vriendin moesten helemaal naar de Stationsstraat. Le vensgevaarlijk, want er waren al verschillende mensen in het duister in het kanaal gevallen en verdronken. Bovendien was de toen 16-jarige Jenny er ook niet happig op om in het donker alleen langs een uitkijktoren met jonge Duitse soldaten te wandelen. „Dus besloot ik ze thuis te brengen", zegt Frits. „En zo is het begonnen. Zes jaar later trouwden ze en gisteren waren ze zestig jaar getrouwd. Het echtpaar Eijke heeft twee zoons en vier kleinkinderen en woont al vele jaren in een Scheldeflat aan de Churchill- laan. Frits was in 1955 samen met Jan Hogen- doorn oprichter van het constructiebedrijf Ey- ke. Er kwamen in de loop der jaren steeds meer activiteiten bij en het familiebedrijf; waar nu zoon Piet in de directie zit, telt inmiddels meer dan tweehonderd werknemers. Frits was in zijn vrije tijd ook lang een verdienstelijk kunstschilder. door Harold de Puysseleijr hulst - De herinrichting van de Gentsestraat in Hulst heeft ingrij pende gevolgen voor de verkeers stromen in de binnenstad. De gemeente neemt de winkel straat na de oktoberkermis op de schop om de straat verkeersvrien- delijk te maken voor voetgangers. Dat houdt in dat de Gentsestraat gedurende zo'n vier weken geheel afgesloten is voor autoverkeer. De gemeente nodigt alle bewoners van het centrum van Hulst, de wij kraad en de ondernemersorganisa ties op donderdag 13 september uit voor een informatiebijeen komst in het stadhuis. Daar krijgen ze vanaf 19.30 uur uit leg over de geplande verkeersmaat regelen en omleidingen tijdens de wegwerkzaamheden. Iedereen die hier belangstelling voor heeft, is welkom in de raadzaal. gratis concerten festivalhart, Rbdij Middelburg di 4 sept Jcf Neve Trio jazz wo 5 sept Poetracks met o.a. €llen ten Damme en Mieke Stemerdink do 6 sept C 64 Orchestra gomemuziek elke avond na afloop DJ Reza aanvang 21 u30 hoofdsponsor A DELTA info zie nazomerfestival.nl of bel 0900 33 000 33 (0,45 p/g) Iff 1 Oude ambachten in de Molenstraat in Axel axel - In de Molenstraat in Axel wordt zaterdag (nationale monu mentendag) een oude ambachten markt gehouden. Van negen tot half vijf worden er tal van demon straties van oude ambachten gege ven. Demonstraties zijn er onder meer van kunstbreien, smeden, vlegeldorsen, manden en klompen maken, figuurzagen, stoelen mat ten, strovlechten en palingroken. Kwekerij in Biervliet houdt open dagen biervliet - Kwekerij In Goede Aar de in Biervliet houdt vrijdag, zater dag en zondag open dagen. Aan de Kapitalendam spelen vooral gras sen, asters, sedums en onbekende vernonia's de hoofdrol. Hun plui men en bloemen worden gebruikt voor herfstboeketten. Vrijdag zijn bezoekers welkom van 10.00 uur tot zonsondergang, zaterdag en zondag van tien tot vijf uur. Paardenkriebelmarkt bij manege Terneuzen spui - De Manege Terneuzen aan de Graaf Jansdijk in Spui houdt zondag 23 september vanaf twaalf uur een 'paardenkriebelmarkt'. Paardenliefhebbers kunnen hun hart ophalen met rijdemonstra- ties, een rommelmarkt met paar denspullen, verschillende informa tiestands en een kür op muziek. Bezoekers mogen ook zelf een rondje op een paard rijden. hulst - In verband met werkzaam heden zijn verschillende straten in de binnenstad van Hulst binnen kort afgesloten voor het verkeer. De Beestenmarkt is zaterdag tijde lijk onbereikbaar in verband met bouwwerkzaamheden. Die duren van 7.00 uur tot uiterlijk 18.00 uur. Op dinsdag 11 september wordt weer duivenwering geplaatst op de Willibrordusbasiliek. In verband daarmee is het Cornelis de Vos- plein die dag eveneens van 7.00 uur tot 18.00 uur afgesloten voor het verkeer. Bewoners van het plein wordt ge vraagd hun rolcontainer die dag buiten het gebied van de werk zaamheden te plaatsen. SNIbI?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61