Binnenland Afname huidkanker verwacht Samir A. mag van OM zes jaar langer zitten Plasterk: Europa is wetenschappelijk ontwikkelingsland 'Desinfecteermachines zijn goed' Last minute inschrijving PZC Dinsdag 4 september 2007 5 MUTRECHT - Europa is een wetenschappelijk ont wikkelingsland. Dat zei minister van Onderwijs Plasterk (tweede van links) gisteren bij de ope ning van het academisch jaar in Utrecht. Volgens de PvdA'er moet Europa leren van de universitei ten in de Verenigde Staten en Groot-Brittannië. De hiërarchische structuur van de Europese uni versiteiten „heeft in enkele decennia een einde gemaakt aan de dominante positie die Europa in de wetenschap had, en van Europa een weten schappelijk ontwikkelingsland gemaakt", zei Plas terk. foto Mare Kort/ANP Hoogleraar voorziet gunstig effect van herstel ozonlaag. Rotterdam - Binnen dertig jaar neemt het aantal gevallen van huidkanker in Nederland af. Dat komt door het herstel van de ozon laag in de atmosfeer, die als een fil ter werkt tegen schadelijke zonne stralen. Dat voorspelt hoogleraar kankeronderzoek lan Willem Coe- bergh van het Erasmus Medisch Centrum (EMC) in Rotterdam. Coebergh berekende drie jaar gele den nog dat door het gat in de ozonlaag in de periode tussen 2015 en 2060 het aantal extra huidkan kerpatiënten per jaar op 800 tot 2400 uit zou komen. Van hen zou den er vijftig overlijden. „Die getal len dienen we nu bij te stellen. Te gen 2040 praat je over één dode per week minder," zegt Coebergh. Door de teruggedrongen uitstoot van chloorfluorkoolwaterstoffen (cfk's) is halverwege deze eeuw het gat in de ozonlaag vrijwel ze ker gedicht, stellen deskundigen van KNMI en Rijksinsituut voor Volksgezondheid en Milieu. In de jaren tachtig bleek dat cfk's, drijf- gassen in spuitbussen en koelvloei stof een verwoestend effect heb ben op de ozonlaag. Deze week is het twintig jaar gele den dat de wereldgemeenschap in het Verdrag van Montreal cfk's in de ban deed. Jaarlijks krijgen ongeveer 35.000 Nederlanders huidkanker. Het gat in de ozonlaag is daarvan maar een van de vele oorzaken. oss - Met de desinfecteermachines die ziekenhuis Bernhoven in Oss en Veghel heeft stilgelegd wegens een mankement is volgens fabri kant Steris niks mis. Bij gebruik volgens de instructies zijn die vei lig, stelt het bedrijf in een gisteren uitgegeven verklaring. Bernhoven riep vorige week vijfhonderd pa tiënten op voor bloedonderzoek. Slangen die bij onderzoek gebruikt zijn waren door een fout in vier desinfecteermachines mogelijk niet goed gereinigd. Er is een klei ne kans dat de patiënten daardoor besmet zijn geraakt met een virus. ROC Zeeland, Training en Consult. Het adres voor uw cursus of training. Zeer binnenkort starten de onderstaande cursussen. U bent nog op tijd voor een Verdachte zwijgt over motieven in nieuw proces over terreurplan. amsterdam - Samir A. moet zes jaar de cel in voor zijn eerste voor bereidingen om een aanslag te ple gen. Dat eiste het openbaar minis terie gisteren voor het hof in Am sterdam. A. (21) zit al een straf van acht jaar uit voor zijn tweede ter reurplan. In april 2004 vond de politie bij A. thuis plattegronden van de Twee de Kamer, de kerncentrale in Bors- sele, het ministerie van Defensie en het hoofdkantoor van de AIVD. Ook zijn er spullen gevon- F£| Wilde Samir A. een aanslag ple- gen op de Tweede Kamer? Eer der werd hij hiervan vrijgespro ken, maar op last van de Hoge Raad moet dat proces over. den waarmee A. volgens Justitie een bom wilde maken: onder meer een klok en kunstmest. De rechtbank en het Haags gerechts hof spraken A. in 2005 vrij. De ge vonden spullen waren volgens het hof 'te pril en onbeholpen' om een aanslag te plegen. De Hoge Raad was het oneens met dat vonnis. De zaak moest op nieuw worden behandeld, oordeel de het college. Zodoende stond Sa mir A. gisteren opnieuw terecht in Amsterdam. Er waren twee dagen voor de zitting uitgetrokken, maar het hof, aanklager R. de Vries en A.'s advocaat Koppe hadden aan één ochtend genoeg. Vooral om dat A. weigerde uit te leggen wat zijn bedoelingen waren met de ge vonden spullen en plattegronden. Raadsman Koppe zei dat de spul len onschuldig zijn en in veel wo ningen te vinden zijn. Het hof doet over twee weken uitspraak. training en consult 1 Basiskennis Boekhouden Praktijkdiploma boekhouden Moderne bedrijfsadministratie Praktijkdiploma Loonadministratie Middelmanagement Nemas Telefoniste/Receptioniste Administratief medewerker Financieel administratief medewerker Secretaresse Managementassistente Her- om- of bijscholingstrajecten in administratieve beroepen Voor uw inschrijving surft u naar: www.tenczeeland.nl Wilt u meer informatie, neem dan contact op met: Cobi van der Broek of Mariëtte van Kleven: Tel.: 0118 558424 zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5