sterk voor de pompoen Bouw van turbine in Hoek mag Bewoners De Batterij balen van 'drugsroute' Voortaan ieder jaar de Dullaertfeesten Gasstation Axel afgekoppeld Z PZC Dinsdag 4 september 2007 23 Gemeente wuift bezwaren tegen kleine windmolen weg. door Eugène Verstraeten HOEK - De gemeente Terneuzen geeft vergunning voor de bouw van een twaalf meter hoge kleine windturbine in de Koudepolder- straat in Hoek. Tegen de plaatsing waren zeven bezwaarschriften in gediend, maar B en W hebben die naast zich neergelegd. De Elisabethparochie voerde aan dat een windmolen niet thuis hoort op enkele meters van de nieuwe Hoekse begraafplaats. Be grafenissen en het gedenken van overledenen moeten in alle rust kunnen plaatsvinden. De parochie denkt dat het monotone geluid van de windmolen en het zenuw achtige draaien van de rotor niet aan die rust bijdraagt. Volgens de gemeente kunnen met de aanvrager van de windmolen echter afspraken worden gemaakt over het stilleggen van de turbine tijdens begrafenissen. B en W bea men dat het geluid bij bezoek aan de begraafplaats wellicht door som migen als hinderlijk kan worden ervaren. Een begraafplaats wordt echter niet gezien als een 'geluids- gevoelig object'. Raadslid Giel van Boom diende ook bezwaar in en stelde daarin dat het 'lieflijke, landelijke rustge vende beeld van ons dorp' door zo'n molen 'geheel verpest' wordt. Ook zouden de bewoners van de wijk Windlust II tegen het gevaar te moeten aankijken. Een twaalf meter hoge windturbi ne zal wellicht niet in positieve zin bijdragen aan het uiterlijke aan zien van Hoek, beamen B en W. „Doch om te stellen dat het totale beeld van Hoek wordt verpest gaat wel erg ver." De gemeente wijst er op dat de afstand tot de woonwijk meer dan 140 meter is. Er komt ook nog eens een bomenrij aan de noordzijde van de begraafj^laats die de turbine aan het zicht ont trekt. Charlotte Doens uit ijzendijke temidden van een groot aantal pompoenen. foto Wim Kooyman Fransen en Belgen overspoelen buurtschap door afsluiting weg. door Raymond de Frel WESTDORPE - Bewoners van buurt schap De Batterij bij Westdorpe wisten het voorbije weekeinde niet wat hun overkwam. Wonen ze normaal gesproken in alle rust, nu werd het noordelijke einde van de Graaf Jansdijk overspoeld door automobilisten. Het ging daarbij volgens de bewo ners vooral om Franse en Bel gische automobilisten, die een al ternatieve route zochten naar de koffieshops in Terneuzen. De Trac- taatweg, de doorgaande weg van en naar Terneuzen, was het voor bije weekeinde afgesloten vanwege groot onderhoud. Tot maandag 8 fcktober is de weg elk weekeinde Inloten. Het verkeer wordt omgeleid via Sas van Gent en Sluiskil. „Maar wie schetst onze verbazing? Vanaf vrijdagavond reden er constant Franse en Belgische drugstoeristen met driedubbele snelheid over ons weggetje, waar je maar dertig kilo meter per uur mag. Verbodsbor den werden genegeerd, afzettin gen werden omzeild. Zouden ze die niet kennen in België of Frank rijk?", aldus bewoonster Elly Plant Schrijver, die ook namens de Stich ting De Groene Parel spreekt. Zij telde zaterdagochtend gemid deld drie Franse en Belgische au to's per minuut. „En dan moet ik er zuur aan toevoegen dat de ge meente de koffieshops richting de Tractaatweg gaat verplaatsen. Sa men met de komst van giganti sche glastuinbouwcomplexen wordt het wonen hier wel erg on prettig. Het voorbije weekend heb ben we al een voorproefje gehad." door Eugène Verstraeten AXEL - De Gasunie koppelt deze maand het oude gasontvangststa- tion aan de Buitenweg bij Axel af De transportleiding wordt druk- loos gemaakt en buiten werking gesteld. Het nieuwe station aan de Westsingel neemt het gastransport over. Op een later tijdstip wordt de leiding uit de grond opgegraven en afgevoerd. Het gasstation kan na afkoppeling van de gastrans- portleiding nog niet gesloopt wor den omdat Delta er nog gebruik van moet blijven maken voor hun gasdistributie. Volgens de plannen zal het oude gasstation oktober volgend jaar gesloopt zijn. Volgende week begint ook het op schonen van het voormalige spoor wegtracé aan de Buitenweg. Dat is nodig om de nieuwe wijk Buiten weg bouwrijp te kunnen maken. Nu liggen er sporten, bielzen en het ballastbed waarop het spoor heeft gelegen. Dat materiaal moet allemaal opgeruimd worden. Gemeenschapscentrum Hulst werkt ook samen voor kinderfeestjes. door Harold de Puysseleijr HULST - Stichting Den Dullaert neemt de suggestie van wethou der Paul Weemaes over om voortaan elk eerste weekend van september de Dullaertfeesten te houden. Dat zegt coördinator jan van Puy- velde. Wethouder Weemaes deed het voorstel voor een jaarlijks te rugkerend feest afgelopen zaterdag tijdens de opening van de nieuwe sporthal van Den Dullaert. „We willen elk eerste weekend van september een feest houden dat in eerste instantie bedoeld is voor de mensen uit de Dullaert- wijk." De Dullaertfeesten zullen volgens Van Puyvelde op dezelfde leest zijn geschoeid als de activiteiten die het afgelopen weekeinde tij dens de open dagen in het kader van de opening van de sporthal plaatsvonden. De open dagen trokken overigens grote belangstelling. In totaal kwa men op beide dagen zo'n 2500 mensen een kijkje nemen in de nieuwe accommodatie. De sportcli- nics tijdens de open dagen trok ken veel belangstelling evenals het salsadansen en het kindertreintje. Den Dullaert is ook een samenwer kingsverband aangegaan met de Speel-o-theek (SOT) Aap Noot Mies voor het houden van kinder feestjes. Belangstellenden kunnen de sport hal afhuren. Vrijwilligers van de SOT bieden de feestvierders dan een speciaal op leeftijd afgestemd programma aan waarbij het ter af sluiting mogelijk is een hapje t< eten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59