Zorghotel Terneuzen van de baan Papegaai in Terneuzen laat zich niet vangen Warme hap nu ook in Terneuzen ZEEUWS-VLAANDEREN 33 21 29 Automobilisten massaal beboet Van Assche laat twee onderdelen schieten op het WK turnen Dinsdag 4 september 2007 Film by the Sea wil 'beurs' voor boekverfilmingen Tip? redtern@pzc.nl Leervoorziening in ziekenhuis wordt te duur. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Het plan van het ROC Westerschelde in Terneuzen om samen met het Zorgsaam zie kenhuis in Terneuzen een zorgho tel te beginnen, gaat niet door. On derzoek van het ROC naar de haal baarheid van het project heeft uit gewezen dat voor een exploitabele zorg-leervoorziening er minimaal vijftien gasten dan wel patiënten nodig zijn. Dat aantal is in Zeeuws-Vlaanderen onmogelijk te halen. Berekeningen reiken niet verder dan zeven tot acht. „Dat is echt te weinig om een mooie ruim te te verbouwen, een gebouw in te richten, te weinig om personeel aan te trekken en te weinig om een groep mensen in opleiding in te zetten. Het is spijtig, maar het is niet anders", zegt Jan Meeusen, be- stuurssecretaris van het ROC Wes terschelde. Het streekziekenhuis begon enkele weken geleden wel een kraamsuite, waar vrouwen (en hun partner) voor, tijdens en na de bevalling een luxe verzorging krijgen. Verpleegkundigen in oplei ding springen ook daar bij, maar voor leerlingen met een horecaop- leiding is er vooralsnog in het zie kenhuis weinig aan stageruimte voorhanden. Meeusen: „We blij ven dus uitkijken naar mogelijkhe den om een leerhotel van de grond te tillen. We denken dan 1^ Het plan van ROC Westerschelde en Zorgsaam ziekenhuis om een zorghotel in Terneuzen te begin nen, gaat niet door. Er zijn daar voor te weinig gasten/patiënten. aan een kleinschalige voorziening met bijvoorbeeld zes tot acht ka mers plus een restaurant dat we rendabel in de markt kunnen zet ten. Het liefst wat hoger in de markt, zodat de mensen in oplei ding vooral zicht krijgen op en er varing krijgen in het bieden van dienstverlening op niveau." Het leek er de voorbije weken op dat het ROC mogelijk met de Ter- neuzense horecabons Henk van Tol een leerhotel zou beginnen. Be sprekingen hierover resulteerden uiteindelijk in niets. „We blijven erbij dat we het best, maar ook het liefst samen met een horecaonder nemer zo'n leeretabiissement op kunnen zetten. Leerlingen kun nen dan echt iets van de exploita tie opsteken", zegt Meeusen. Óf de school nu op zoek gaat naar een ander gebouw voor het leerho tel of de voorziening onderbrengt in het huidige schoolgebouw in Terneuzen is nog volstrekt ondui delijk. Meeusen: „Momenteel wordt er binnen het ROC druk vergaderd over de huisvesting voor nu en in de toekomst. Hoe die discussie uitpakt moeten we nog afwachten." door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Welzijnsorganisatie Aan Z bezorgt sinds gisteren ook warme maaltijden aan ouderen en zieken in Terneuzen. Tot nu toe konden de ongeveer honderd deelnemers aan Tafel- tje-dek-je in Terneuzen enkel koel versmaaltijden krijgen via de orga nisatie ZorgCuisine. Die werden dan voor een hele week bezorgd. Ze moesten in de koelkast be waard worden en later in de mag netron worden bereid. Omdat per eind vorige week het contract met ZorgCuisine afliep, is Aan Z door de gemeente gevraagd ook de ver strekking van warme maaltijden in Terneuzen en Biervliet te ver zorgen. In andere kernen in de ge meente gebeurt dat al. „In het ka der van de harmonisering van het ouderenbeleid wil de gemeente warme maaltijden in alle kernen", ze Bart Beeckmans van Aan Z. De maaltijden worden van maan dag tot en met vrijdag thuisge bracht. Het eten wordt dagelijks vers bereid in de keuken van zorg centrum Bachten Dieke, waar vrij willigers de maaltijdsets ophalen rond elf uur 's ochtends. Een wer- Welzijnsorganisatie Aan Z bezorgt nu ook warme maaltijden in Terneuzen en Biervliet. vingsactie leverde de afgelopen maanden een aantal nieuwe vrij willigers op. Er zijn nu in totaal zo'n 35 mannen en vrouwen. Dat is precies genoeg om het rondbren gen van de maaltijden te kunnen organiseren. Dat er nu dagelijks ie mand een warme maaltijd komt brengen is voor de ouderen een duidelijke meerwaarde", zegt Beeckmans. „Vaak is de vrijwilli ger de enige bezoeker die op een door Raymond de Frel TERNEUZEN - Een vorige week ont snapte ara fladdert nog altijd vro lijk rond in de Terneuzense Oran- L jebuurt. De papegaai wordt met re- L gelmaat gespot in de Willem E Alexanderlaan, het Wilhelmina- mk plantsoen en Julianastraat. Plaagdierbestrijder Richard Lader acht het uitgesloten dat het dier g^fconder de huidige omstandigheden H^ftprdt gevangen. „Ik heb contact met een papegaaienkenner van Ouwehands Dierenpark. Die zegt dat het onmogelijk is om een vrije ara zo te vangen. Het is wachten op kou of veel regen. Want als een ara een nat pak heeft, vliegt-ie niet meer." Zolang de ara vrij vliegt en met rust wordt gelaten, doet hij vol gens Lader niets of niemand kwaad. „Maar hij kan gevaarlijk zijn als een leek hem wil vangen." Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. foto Wim Kooyman dag langskomt. De mensen kun nen dan een kort praatje maken en dat kan voorkomen dat ze ver eenzamen." TERNEUZEN - De politie heeft afge lopen weekeinde 454 automobilis ten beboet voor snelheidsovertre dingen op de sluip- en omleidings routes rondom de Tractaatweg. De weg was dicht voor onder houdswerkzaamheden. 52 voorna melijk Belgische en Franse auto mobilisten gingen op de bon, om dat zij de afsluiting negeerden. De Tractaatweg is ook de komen de vier weekeindes dicht. Ook dan besteedt de politie extra aandacht aan de afsluiting. Ouderen Tafeltje-dek-je worden voorzien van vers bereide maaltijden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57