PZC Provincie dwarsboomt tuinders PZC Tien snelheidsboetes op Gouwveerseweg 3UWEN-DU 33 21 29 Prorail pakt overgangen aan Wij geven u de helft cadeau! Bloemen Verhuizing WV-kantoor gaat definitief door Van Assche laat twee onderdelen schieten op het WK turnen Dinsdag 4 september 2007 MNSSEN-FRl Film by the Sea wil 'beurs' voor boekverfilmingen Tip? redzzee@pzc.nl Gemeente vóór groei van kassen Sirjansland, Zeeland ligt dwars. door Martijn de Koning zierikzee - De houding van de pro vincie belemmert de uitbreiding van glastuinbouwbedrijven bij Sir jansland. De gemeenteraad van Schouwen-Duiveland staat posi tief tegenover groei, maar legt het af tegen Zeelandbrede regels. Dat bleek gisteravond tijdens een ver gadering van de commissie open bare ruimte. Tuinder D. van der Meer van kwe kerij Meer Camp pleitte als inspre ker opnieuw voor uitbreiding van zijn bedrijf en dat van zijn buur man W. Droppert. Afgelopen juni presenteerden zij al een gedetail leerd plan hiervoor. Dat voorziet in uitbreiding van de kassen in oostelijke richting, tot aan de Oudendijk. De aanleg van een nieuwe dijk met beplanting moet de gebouwen aan het zicht onttrek ken. De groei moet extra banen scheppen en heeft een recreatieve functie door de aanleg van een wandelroute. De gemeentelijke partijen én het college bleken zich over het alge meen prima te kunnen vinden in die ideeën, maar stuiten op de vi sie van de Provinciale Commissie Omgevingsbeleid (PCO). „Die zien alleen kleine uitbreidingsmogelijk heden bij Oosterland", gaf wethou der R. van der Wekken (ruimtelij ke ordening) aan. „En zelfs dat wordt al een moeilijke zaak." Ver der geeft de provincie alleen toe stemming voor uitbreiding als er- Raadsleden op Schouwen-Duive- land vinden het zorgelijk dat re gels van de provincie de uitbrei ding van het kassengebied bij Sir jansland onmogelijk maken. gens anders kassen verdwijnen. Dat is zorgelijk, was de reactie van veel partijen. Want het is wel erg vervelend om niet de baas in eigen gemeente te zijn. Bovendien gaat het hier om een zaak met veel be lang, vonden veel raadsleden. Wet houder Van der Wekken kreeg dan ook de boodschap mee druk uit te blijven oefenen op 'Middel burg'. „We moeten alles uit de kast halen om uitbreiding te be werkstelligen", meende W. Stou ten (Leefbaar Schouwen-Duive land). „De kassen zijn van groot belang voor Sirjansland. Ze bieden zoveel werkgelegenheid dat de school er door is opgebloeid en er extra huizen voor zijn gebouwd." Ook andere partijen lieten zich in dergelijke bewoordingen uit, op Alert! na. „Om de concurrentie aan te kunnen, zal alleen deze groei voor de bedrijven niet ge noeg zijn", zei J. Hoeijmakers. „Over een paar jaar liggen er weer plannen voor een volgende uitbrei ding." Volgens hem heeft de pro vincie groot gelijk dat ze verrui ming op Schouwen-Duiveland niet toestaat. „Er is niet voor niets een gebied in de gemeente Terneu- zen aangewezen. Daar zijn prima mogelijkheden voor groei." GOES - Spoorwegbeheerder Prorail voert in het komend weekeinde werkzaamheden uit aan twee spoorwegovergangen, in Goes en Kapelle. Op zaterdag 8 september wordt van ïi.oo uur 's ochtends tot zon dagochtend 6.oo uur gewerkt aan de overweg Buys Ballotstraat in Goes. De bevloering (het wegdek tussen de rails) en de bestrating worden vervangen. De overgang is dan gestremd voor al het verkeer, inclusief voetgangers. Er wordt een omleidingsroute ingesteld. Op zondag 9 september is de over gang Verloren Wegje in Kapelle aan de beurt. Die krijgt, tussen 7.00 en 19.00 uur, nieuwe spoorsta ven. Ook hier wordt het verkeer omgeleid. Vanwege het werk is slechts beperkt treinverkeer moge lijk. NS zetten vervangende stop treinen en bussen in. De werkzaamheden maken deel uit van een grootschalig onder houdsplan voor de Zeeuwse spoor lijn. Zo volgt volgende maand van 20 tot 29 oktober nog een negen- daagse buitendienststelling. Ook volgend jaar staat nog onderhoud op de agenda, waaronder een pe riode van 31 dagen tussen eind maart en eind april. RENESSE - Het WV-kantoor in Renesse: nu nog een beetje weggestopt in het centrum van de badplaats, straks duidelijk aanwezig op één van de drukste punten van het eiland. De gemeente raad van Schouwen-Duiveland ging gisteren una niem akkoord met de verbouwing van het trans feriumgebouw aan de rand van het dorp, en daar krijgt ook de VW een plekje. Het nieuwe gebouw wordt deels openbare ruim te, die altijd open blijft. Daar kunnen onder meer mensen terecht die op de bus wachten. foto Marijke Folkertsma Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. t een abonnement spaart u sneller! Pel 0800-0231231. Inwoner Schouwen- Duiveland (23) moet rijbewijs inleveren. ZIERIKZEE Tien automobilisten reden gisteren te hard tijdens een snelheidscontrole op de Gouwveer seweg in Zierikzee. Een 23-jarige inwoner van de ge meente Schouwen-Duiveland had de twijfelachtige eer het hardst te hebben gereden. Hij moest zijn rij bewijs inleveren. De politie controleerde tussen 7 en 8 uur 's ochtends. Ze deed dat na klachten van bewoners van de Gouwveerseweg. Die gaven aan dat er regelmatig flink wordt ge scheurd voor hun deur. Uit de snelheid van de tien zon daars blijkt dat ook wel. Ze reden tussen 81 en 116 kilometer per uur, waar 60 is toegestaan. Tip? redactie@pzc.nl Een echtpaar uit Vlissingen was onlangs zeven jaar getrouwd. Ook deze keer werd niets aan de bijzondere datum gedaan. Maar voor het eerstbesloot de bruid haar trouwjurk nog eens te pas sen. Ondanks twee bevallingen ging de rits probleemloos dicht en trots toonde zij het resultaat aan man en kind. De kleuter vond het spannend om mama in zo'n mooie jurk te zien. Dus toen zij hem weer uit ging trekken, ging hij mee naar boven. „Ik loop ondertussen even naar de bakker", riep haar man. Moet je opletten hoor", zei moe der tegen haar zoon. „Zo meteen komt papa terug met een bos bloemen." En ja hoor...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 51