Nederland trekt meer toeristen Politica ChristenUnie in de knel door opinie over homoseksualiteit Kosten 'propagandatoer' kabinet wekken ergernis bij WD VEILING Van Bommel: SP kan democratischer Toch bevallingsverlof zakenvrouw Visafslag Urk Olitkeilt fraude 4 Dinsdag 4 september 2007 PZC zat. 8 september aanvang 14.00 uur Mauritshof IJzendijke Kijkdagen vrij 7 sept 15.00- 20.00 uur zat 8 sept 10.00 - 11.30 uur 275 kavels w.o. juwelen, schilderijen, meubilair, kristal, etc. Veilingmeester A.l. Verhage Record in 2006:10,7 miljoen buitenlandse vakantiegangers. leidschendam - Nooit eerder be- zochten zo veel buitenlandse toe risten Nederland als in 2006. Ruim 10,7 miljoen buitenlanders bezochten vorig jaar ons land. In 2005 kwamen er 10,1 miljoen toe risten. Dat blijkt uit kerncijfers Toe risme en Recreatie editie 2007. De Duitsers (2,8 miljoen), de Brit ten (1,9 miljoen) en de Amerika nen (ruim 1 miljoen) vormden in 2006 de top drie van buitenlandse toeristen. Ook brengen steeds meer mensen uit Zuid-Europese landen en Azië een bezoek aan Ne derland. Nederlanders maakten in totaal 34,5 miljoen vakantiereizen, waar in Duitsers vormen met 2,8 miljoen bezoekers nog steeds de groot ste groep buitenlandse toeristen. Nederland trekt steeds meer mensen uit Zuid-Europa en Azië. van de helft in eigen land. Bij de Nederlanders zijn voornamelijk de Groningse, Friese en Drentse zand gronden, West- en Midden Bra bant en Zuid-Limburg als vakantie bestemming in 2006 populairder geworden. Frankrijk, Spanje, Tur kije en Griekenland zijn als buiten landse bestemmingen erg geliefd. Qua accommodatievorm kiezen steeds meer mensen voor een bun galow. In 2006 verbleven 5,2 mil joen vakantiegangers in een huis je. Het vervoer naar de vakantiebe stemming met de eigen of gehuur de boot nam in populariteit toe. Ruim 1,1 miljoen vakanties wer den met dit vervoermiddel in bin nen- en buitenland ondernomen in 2006, maar de auto of kampeer auto en het vliegtuig blijven favo riet. De populairste attractie in Neder land was met ruim 3,1 miljoen be zoekers een rondvaart op de Am sterdamse grachten. De Efteling trok 3 miljoen bezoekers, op het Van Gogh Museum kwamen 1,6 miljoen mensen af den haag - De SP kan democrati scher. SP-Tweede Kamerlid Harry van Bommel zei dat gisteren in een interview met het dagblad Me tro. Hij pleit er ook voor het frac tievoorzitterschap en het parijvoor- zitterschap van elkaar los te koppe len. Nu vervult Jan Marijnissen beide functies. Van Bommel zegt 'niet verrast' te zijn door de com motie rond senator Düzgiin Yildi- rim. Door de verkiezingsoverwin ning ligt de SP „onder een ver grootglas". „Ik vind ook dat de par tij democratischer kan. Deze ge beurtenissen zijn onderdeel van een evolutie." Yvette Lont voelt zich monddood gemaakt door haar partij. amsterdam - Yvette Lont, lid van de Amsterdamse deelraad Zuid oost voor de Christenunie, is in een conflict met haar partij verwik keld vanwege kritische uitspraken over homoseksualiteit. Lont voelt zich in de kou gezet door partij voorzitter Peter Blokhuis. Hij heeft haar aangeraden zeer voor zichtig om te gaan met uitspraken over homoseksualiteit. Het deelraadslid uit Zuidoost, de enige gekozen vertegenwoordiger van de Christenunie in Amster dam, zegt dat ze daardoor mond dood is gemaakt. Yvette Lont vindt het daarom moeilijk gewor den om bij de partij te blijven. „De vraag is wat ik doe met die ene zetel." De controverse ontstond vorige week donderdag, toen Lont in het Nederlands Dagblad zei dat 'de zonde' van homoseksualiteit 'de geestelijke dood' verdient. Ook schreef ze over 'genezing' voor 'een bepaalde groep homoseksue len, die uit lust en losbandigheid seksuele handelingen hebben ver richt'. De homobeweging Embrace Pink en het COC reageerden woe dend op deze uitspraken. De partij top, inclusief vicepremier André Rouvoet, nam er vervolgens af stand van. In een verklaring schrijft het partijbestuur dat Lont ten onrechte als ChristenUnie-poli- ticus naar buiten is getreden. In een toelichting zegt een woord voerder dat ze onderscheid had moeten maken tussen haar theolo gische opvattingen en haar rol als politicus. Een woordvoerder van de partij ontkent dat Lont de mond is gesnoerd. In een gesprek zal haar duidelijk worden gemaakt dat uitspraken van lokale politici veel gevoeliger kunnen liggen, nu de ChristenUnie in de regering zit. In 1996 kwam het Zeeuwse Twee de Kamerlid Leen van Dijke in op spraak door een interview met het weekblad Nieuwe Revu. Van Dijke had toen zitting voor de Reforma torische Politieke Federatie (RPF), een van de voorlopers van de ChristenUnie. De Gaykrant dien de een aanklacht in tegen het Ka merlid wegens de uitspraak 'waar om zou een homoseksueel beter zijn dan een dief?'. Het blad zag hierin discriminatie van homo's. De Hoge Raad sprak Van Dijke drie jaar later uiteindelijk vrij in de ze zaak. den haag - Zelfstandig werkende vrouwen krijgen toch recht op een publieke regeling voor zwanger- schaps- en bevallingsverlof Zij krij gen zestien weken recht op een uit kering. De hoogte hangt af van hun inkomsten als onderneem ster. Maximaal kunnen ze het wet telijk minimumloon van 1317 euro bruto per maand krijgen. Dat meldden gisteren de ministers Donner (Sociale Zaken) en Van der Hoeven (Economische Zaken). De regeling wordt betaald uit de schatkist, terwijl de rechtbank in Den Haag eerder oordeelde dat de Staat niet verplicht is tot zulke re gelingen voor zelfstandigen. PETER Rechtbank Leeuwarden begint proces wegens grote fraude met vis. Leeuwarden - De Visafslag Urk ontkent bewust betrokken te zijn geweest bij grootscheepse fraude met vis. Dat zei de 46-jarige direc teur van de afslag. V. moest zich gisteren als eerste verantwoorden in een megaproces tegen 27 ver dachten van fraude bij de Afslag voor de rechtbank in Leeuwarden. De fraude zou zijn gepleegd van 2003 tot en met 2005 en mede heb ben bestaan uit het verhandelen van schol terwijl die als schar in de boeken werd gezet. Schol mag maar beperkt worden gevangen, terwijl de vangst van schar aan veel minder beperkingen onderhe vig is. Daardoor kon meer schol worden gevangen en verhandeld. De rechtbank heeft de komende drie weken ingeruimd om de straf zaak tegen de 27 personen en be drijven te behandelen. Die groep bestaat naast de afslag en zijn ma nagement uit vissers, reders en handelaren. Volgens het Openbaar Ministerie zat iedereen in het com plot. Naast directeur V. stonden maan dag de 46-jarige marketingmana ger en de 42-jarige tweede marke tingman voor de rechtbank. Bei den werken bij de afslag. Zij erken den twee keer fraude te hebben ge pleegd om klanten van de afslag uit de brand te helpen. Vandaag wordt de zaak tegen het trio voortgezet. Officier van justi tie L. van Kooten formuleert dan haar strafeisen. v JE 2EGT "Z-Q NIK5 PM JE G'EMlfcT TUcH WEf Tournee ministers kost belastingbetalers ruim 3,2 miljoen euro. den haag - Een Kindertop a 340.000 euro. Veertig wijkbezoe- ken: 594-932 euro. Het akkoord van Schokland: ruim 800.00 euro. Fair Trade cadeautjes van de minis ter van Vrom: 31,80 euro. Nog meer geschenkjes van haar minis terie, maar dan van de Gall en Gall: 40 euro. Het is een greep uit de uitgaven die dit kabinet tussen 22 februari en 15 juni maakte tijdens zijn hon derd dagen toer. Premier Balkenen de gaf gisteren uitvoerig schrifte lijk antwoord op vragen hierover uit de Tweede Kamer. Die was er ontstemd over dat een aantal pro jecten in deze honderd dagen niet was aanbesteed volgens de Europe se regels. Balkenende had daarvoor al excu ses aangeboden, maar de Tweede Kamer verlangde volledig tekst en uitleg. Wie goed optelt, ziet dat het kabi net in totaal ruim 3,2 miljoen euro uitgaf aan enquêtes, bijeenkom sten, busreizen en websites. Maar, zei Balkenende erbij, een deel van die kosten was ook zonder tour nee gemaakt. De uitkomsten van de 'dialoog met de samenleving' werden gebundeld in het Beleids programma, waarvan 23.000 'glos sy's' werden verspreid. Drukkos ten alleen al ruim 86.000 euro. WD-Kamerlid Aptroot, hij had de meeste vragen gesteld, neemt geen genoegen met de beantwoor- Het Tweede Kamerlid Aptroot vindt het onjuist dat het kabinet bij zijn aantreden miljoenen aan belastinggeld spendeerde voor de tournee door Nederland. ding van de vragen. Volgens hem zijn de antwoorden onvolledig en op sommige punten zelfs onjuist: Een aantal rekeningen moet nog binnenkomen, ambtenaren heb ben ook zelf kosten gemaakt en het extra gebruik van dienstauto's is niet meegeteld. Het WD-Ka merlid wil nu met de premier in debat over de dure 'propaganda toer' van het kabinet. Aptroot maakt zich vooral boos over de mi nisters Koenders (Ontwikkelingssa menwerking), Balkenende, Voge laar (Wonen, Wijken en Integra tie) en Rouvoet (jeugd en Gezin). „Alle vier de bewindslieden geven aan de aanbestedingsregels te heb ben overtreden, maar doen daar luchtig over. Het is belastinggeld en dat is niet bedoeld om het kabi netsbeleid te promoten met een filmpje. Het kabinet denkt blijk baar dat er geen einde komt aan belastinggeld."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 4