naar nieuwe appelrassen Met een pompoen kun je alles doen Jeugdwerk Kapelle geeft er de brui aan Vogelaarstraat Baarland blijft zonder remmer B PZC Dinsdag 4 september 2007 23 Bloemsierkunst De Heidebloem houdt culinair pompoenfeest. door René Hoonhorst ijzendijke - Pompoenen in de soep, op een decoratief schaaltje in de herfst of als griezelmasker met Halloween. Verder kun je weinig doen met de vrucht uit de familie der komkommerachtigen, denken veel mensen. Fout, fout, fout. Een pompoen is een allemansvriend, waar je de leukste, gekste én vooral de lekker ste dingen mee kunt doen, weet Charlotte Doens. Als pompoenen kweekster maakt de llzendijkse zich al een jaar of tien sterk voor de verbetering van het imago van kle pompoen. Niet dat de kalebas B andere pompoenensoorten in slechte reuk staan. Maar ze lij- l^»'ooral onder onwetendheid. I^^Ktfiht Doens met haar winkel EJfc^^kshopcencrum aan de Wa- tervlietseweg het hele jaar tegen. Het jaarlijkse hoogtepunt van die 'strijd' valt op de tweede zaterdag van september als het pompoenen festijn op programma staat. Vorig jaar liet Charlotte Doens smulpa pen, fijnproevers en alleseters al kennis maken met de culinaire ge neugten van de pompoen. Pasta, cake, flensjes, poffertjes en zelfs fri tes van of met pompoen; met pompoen gevulde bonbons, pom poenensoep en allerhande hapjes Pasta, flensjes, poffertjes en zelfs frites van pompoen werden gretig geproefd. werden gretig geproefd. Maar het vruchtvlees van de pompoen is bij nog veel meer toepassingen te ge bruiken. Dit jaar legt de pompoenenkweek ster de nadruk op combinaties met vis. Gestookt op hout in een Bourgondische vuuroven. „Het lijkt op barbecuen, maar de gerech ten worden niet gerookt. De rook van het houtvuur wordt via een pijpje naast het rooster afgevoerd", legt Doens uit. Ze voegt er overi gens direct aan toe dat de gerech ten ook rustig thuis op een barbe cue kunnen worden gelegd. TVvee broers van Charlotte staan dit jaar borg voor de kwaliteit van de hap jes. Frans Termote levert de Bourgondische vuurovens en Frits Termote, uitbater van Restaurant de Kreeke in Eede, heeft recepten met vis uitgedokterd. Gemeente moet kiezen tussen SMWO of een eigen jongerenwerker. door Rob Paardekam kapelle - De Stichting Jeugdwerk Kapelle (SJK) houdt per 1 januari op te bestaan. Daarmee komt het jongerenwerk op het bord van de gemeente terecht. De stichting is al jaren actief voor jongeren in de gemeente Kapelle. Zo vallen onder meer jeugdsoos Trinnety in Kapelle, het jeugd werk Schore, de kindervakantie week en de speel-o-theken onder de SJK. De stichting had met Ron van den Boogaard tot voor kort ook een jongerenwerker in dienst, die zich onder meer inzette bij de jongerenontmoetingsplaatsen. De laatste tijd werd het steeds moeilijker om bestuursleden te vinden voor de SIK. Ook het ver trek van Van den Boogaard, die an der werk vond, was een klap. Nu valt het doek. Daarmee komt niet alles stil te liggen. De speel-o-the- ken zijn volgens wethouder L. Kos ten goed geoliede machines, die door zullen draaien. Dat geldt ook voor Trinnety. „Daar zit namens de SJK iemand in, die redelijk auto noom opereert. Dat gaat wel door." Toch zal de gemeente maat regelen moeten nemen, want een jongerenwerker, die onder meer de jongeren bij de jops begeleidt, is er niet meer. Voorlopig is ie mand van het SMWO ingehuurd. Volgens Kosten zijn er twee moge lijkheden. „We gaan door met het SMWO of we nemen zelf een jon gerenwerker in dienst." Het colle ge wil snel een besluit nemen. BAARLAND - Waterschap Zeeuwse Eilanden ziet af van verkeersmaat regelen op de Burgemeester Voge laarstraat bij Baarland. Uit metin gen is gebleken dat er (te) weinig auto's rijden waarvan de meeste bestuurders zich ook nog aan de maximumsnelheid houden. De Burgemeester Vogelaarstraat is één van de in- en uitvalswegen van Baarland. De Nieuweweg is de belangrijkste route. Sinds in die verbinding hobbels zijn geplaatst, is de Burgemeester Vogelaarstraat populairder geworden, vinden en kele aanwonenden. Zij vroegen het waterschap ook op de Burge meester Vogelaarstraat een snel heidsremmer aan te brengen. Eind vorig jaar gebeurde dat, maar zon der het dorp te raadplegen. De remmer was zo weer weg. Zeeuw se Eilanden hield vervolgens me tingen, met als resultaten: weinig verkeer en weinig snelheidsovertre dingen. „Ik heb er geen goed ge voel bij", aldus een waterschapsme dewerker, „maar we kunnen nu niks ondernemen." In de meetpe- riode schijnen dorpelingen doelbe wust de Burgemeester Vogelaar straat gemeden te hebben. Theo Vogelaar van Vogelaar Fruitcultures in worden geoogst. Krabbendijke in een boomgaard bij Oostdijk waar appels van het nieuwe ras Earlybrae bijna klaar zijn om te foto Dirk-Jan Cjeltema Charlotte Doens uit Ijzendijke met haar pompoenen. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47