PZC Snelheidscontroles hebben effect J Foto's over de Ramp BEVELANDEN-THOLEN 33 21 29 Wij geven u de helft cadeau! ProRail pakt overwegen aan Bloemen Biauwtong slaat geen schapenras over Van Assche laat twee onderdelen schieten op het WK turnen Dinsdag 4 september 2007 Film by the Sea wil 'beurs' voor boekverfilmingen Tip? redgoes@pzc.nl Project op N-Beveland lijkt na korte tijd al vruchten af te werpen. door Luc Oggel wissenkerke - De intensievere snelheidscontroles binnen de be bouwde kom op Noord-Beveland lijken tot nu toe succesvol. Sinds half juli zijn vierhonderd voertui gen gecontroleerd, tien bestuur ders kregen een bekeuring. „Het ziet er goed uit", zegt W. Wijn- holds van de verkeerspolitie Zee land. Wijnholds leidt het een jaar duren de project, dat tot doel heeft dat er in de 30-kilometerzones op Noord-Beveland straks 20 tot 30 procent minder hard wordt gere den. Ondanks de korte periode dat het project loopt, is hij tevreden over de tot nu toe behaalde resulta ten. Wijnholds denkt dat die voor een deel zijn toe te schrijven aan de 'waarschuwingsweken'; in de periode van 19 juni tot 11 juli is er weliswaar gecontroleerd, maar zijn nog geen bekeuringen uitgeschre ven. Automobilisten werden aange sproken op hun rijgedrag en gewe zen op de mogelijk gevolgen daar van. Sinds half juli wordt daadwer kelijk handhavend opgetreden. Sinds die tijd zijn slechts tien be keuringen uitgeschreven, met na me in Colijnsplaat en Wissenker ke. Wel is dat cijfer geflatteerd, geeft Wijnholds aan. „We controle ren met behulp van een lasergun, maar het nadeel is dat je geen ver keer kunt controleren als je ie mand hebt aangehouden." Daar om wordt binnenkort ook een ra- [Ti Snelheidscontroles met behulp van laserguns in 30-kilometerzo- nes op Noord-Beveland lijken effect te hebben. Projectleider Wijnholds is tevreden. darauto ingezet, laat hij weten. Er wordt nu nog elke week in een ander dorp gecontroleerd, op wille keurige tijdstippen. En dat zijn geen kantoortijden. „We hebben onlangs nog iemand bekeurd die dacht dat we er 's avonds toch niet zouden staan." Overigens is er vol gens Wijnholds eind november pas een echt goede indicatie te ge ven, als de resultaten van tussen- metingen die momenteel door de gemeente worden uitgevoerd, be kend zijn. „We zullen dan ook be kijken of we meer of juist minder hoeven te controleren." Het project op Noord-Beveland is opgezet naar aanleiding van klach ten over hardrijders binnen de be bouwde kom. Als het in mei ten einde loopt, is het volgens Wijn holds mogelijk om het 'over te zet ten' naar andere gemeenten. „Maar die moeten dan wel mee werken. Bovendien is de wegbe- heerder de eerste verantwoordelij ke wat de inrichting van de straat betreft. Die inrichting moet er al voor zorgen dat 80 procent van de automobilisten zich automatisch aan de snelheid houdt." Een straat die al wel extra aan dacht krijgt, is de Westhavendijk in Wilhelminadorp. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. jjkunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. [_een abonnement spaart u sneller! B00-0231231. J goes - Spoorwegbeheerder Pro- Rail voert in het komend weekein de werkzaamheden uit aan twee spoorwegovergangen, in Goes en Kapelle. Op zaterdag 8 september wordt van 11.00 uur 's ochtends tot zon dagochtend 06.00 uur gewerkt aan de overweg Buys Ballotstraat in Goes. De bevloering (het wegdek tussen de rails) en de bestrating worden vervangen. De overgang is dan gestremd voor al het verkeer, inclusief voetgangers. Er wordt een omleidingsroute ingesteld. Op zondag 9 september is de over gang Verloren Wegje in Kapelle aan de beurt. Die krijgt, tussen 07.00 en 19.00 uur, nieuwe spoor staven. Ook hier wordt het verkeer omgeleid. Vanwege het werk is slechts beperkt treinverkeer moge lijk. NS zetten vervangende stop treinen en bussen in. De werkzaamheden maken deel uit van een grootschalig onder houdsplan voor de Zeeuwse spoor lijn. Zo volgt volgende maand van 20 tot 29 oktober nog een negen- daagse buitendienststelling. Ook volgend jaar staat nog onderhoud op de agenda, waaronder een pe riode van 31 dagen tussen eind maart en eind april. ZEEUWSE [|J¥2JTTt|i| Tip? redactie@pzc.nl Een echtpaar uit Vlissingen was onlangs zeven jaar getrouwd. Ook deze keer werd niets aan de bijzondere datum gedaan. Maar voor het eerst, besloot de bruid haar trouwjurk nog eens te pas sen. Ondanks twee bevallingen ging de rits probleemloos dicht en trots toonde zij het resultaat aan man en kind. De kleuter vond het spannend om mama in zon mooie jurk te zien. Dus toen zij hem weer uitging trekken, ging hij mee naar boven. „Ik loop ondertussen even naar de bakker", riep haar man. „Moet je opletten hoor", zei moe der tegen haar zoon. „Zo meteen komt papa terug met een bos bloemen."En ja hoor... HEINKENSZAND - Acht van de tien schapenbedrij- ven heeft last van biauwtong. Jan Goense uit Ril land, ZLTO-vertegenwoordiger schapenhouderij, heeft al zesentwintig dieren verloren en zeker veertig zieke rondlopen. „Met pijnstillers probeer je het leed te verzachten. Dat ze ondanks die blaasjes in hun bek nog wat eten en overleven." Van welk ras een schaap ook is, de knut - het in sect dat het virus overbrengt - maakt geen onder scheid. De Zeeuwse Schaapskudde in Heinkens- zand heeft Suffolk-schapen (zie foto) die goed uit de voeten kunnen op bloemdijken. Tien Suf- folks zijn inmiddels gestorven, dertig zieke zijn in de kooi. Elke dag komen er vier a zes bij, zegt herder Koen Pille. Goense vreest dat de ziekte ge volgen krijgt voor het lammeren volgend jaar. „Moederdieren raken verzwakt." archieffoto Dirk-Jan Gjeltema ouwerkerk - Wie het gevoel heeft de Watersnoodramp zo langzamer hand wel in beeld te hebben, kan bedrogen uitkomen. De herontdek te foto's van de Cultuur Techni sche Dienst (de huidige Dienst Landelijk Gebied) belichten de ramp uitsluitend vanuit het per spectief van wederopbouw. Vanaf vandaag zijn deze foto's - voor het eerst voor een groot publiek - in het Watersnoodmuseum in Ou- werkerk te zien. Natuurlijk ont breekt beeldmateriaal van het op bouwwerk ook niet in de basiscol lectie van het museum. Een stuk of vijfhonderd exempla ren zijn in het museum te zien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45