een goed perspectief Vlissingse agent krijgt 120 uur werkstraf Succesverhaal pêm Vijf studenten runnen hotel pzc Dinsdag 4 september 2007 3 COMMENTAAR De hbo'er is een blijvertje. Wie met een diploma van het Hoger Beroeps Onderwijs de arbeidsmarkt op gaat, komt vrijwel zeker goed terecht. Het jongste onderzoek naar de kansen van afgestudeerde hbo-ers bevestigt dit nog maar eens. Meer dan voorheen zit het bedrijfsleven te springen om krachten die een hoog werk- en denkniveau koppelen aan een praktische instelling. Zeker de hbo-er met een technische opleiding zit gebeiteld. Volop reden voor tevredenheid zou je zeggen. Maar er is ook kritiek. Want onze studenten zijn minder gedreven dan buitenlandse. In het jargon van de hbo-monitor: zij hebben de laagste inspanningsbereidheid. Het is altijd verstandig om eens goed rond te kijken. Met steeds minder grenzen tussen onderwijs- en arbeidsmarkten krijgen de Nederlandse studenten steeds meer concurrentie. Dus zullen zij zich moeten handhaven. De onderzoekers van de hbo-raad en de belangen- en werkgeversvereniging van de Nederlandse hogescholen, constateren dat Nederlandse studenten in vergelijking met buitenlandse minder hard blokken voor een tentamen en er minder aan doen om de hoogst mogelijke cijfers te halen. Dat wordt als een nadeel gezien. Kennelijk is het weinig waard dat de Nederlanders hier relatief ontspannen een goed niveau halen. Gelukkig is er geen enkele aanleiding voor competitie tot op het tandvlees. Het huidige hbo sluit prima aan bij de arbeidsmarkt. Zo goed, dat de bedrijven alleen maar meer willen. Zich zelfs zorgen maken over het toekomstige aanbod. En de studenten kunnen het makkelijk aan. Bij deze verademing valt een zure kanttekening uit de toon middelburg - Eigenlijk dromen ze allemaal van een baan in een groot, modern hotel. Maar vijf maanden lang het kleinschalige en karakteristieke Hotel aan de Dam in de binnenstad van Middelburg draaiende houden, dat is nog eens een uitdaging. Gisteren begon het avontuur voor vijf studenten van de Middelbare Hotelschool uit Middelburg. Omdat het hotel hele maal afhankelijk wordt van de stu denten, zullen ze er veel praktijker varing opdoen, is de verwachting van Marcel Foudraine, die door de hotelschool is aangesteld als mana ger van het hotel én als begeleider van de studenten. Foudraine waakt er ook voor dat de sfeer van het Hotel aan de Dam behouden blijft. Wie nieuwsgierig is naar de verrichtingen van de studenten kan maandag 24 september tussen 10.00 en 18.00 een kijkje komen nemen in het Hotel aan de Dam. Officier vindt dat brigadier niet mag terugkeren bij politie. door Emile Calon middelburg - Een brigadier van de Vlissingse politie is gisteren door de Middelburgse rechtbank veroordeeld tot een werkstraf van 120 uur. De 50-jarige agent, die mo menteel geschorst is en ontslag bo ven het hoofd hangt, gaat in hoger beroep. Volgens de officier van justitie J. Valente pleegde de agent vorig jaar meineed door een proces-verbaal bewust onjuist in te vullen. Dat is volgens politierechter E. Gelder man 'de bijl aan de wortel van de rechtsstaat'. Ook officier van justi tie J. Valente was zeer duidelijk. Wat hem betreft heeft de agent ge zondigd tegen alles waar de politie voor staat: betrouwbaarheid. Hij stelde klip en klaar dat deze agent nimmer mag terugkeren bij de po litie. „Wij moeten namelijk op u kunnen vertrouwen." De brigadier zelf voerde aan dat hij nooit de be doeling had een proces-verbaal val selijk op te maken. Volgens hem ging het om een technische fout. „Als ik een ander formulier had in gevuld was alles goed afgelopen." Hij schreef vorig jaar in een pro ces-verbaal dat hij op het politiebu reau een Vlissingse vrouw had ge hoord. Hij had haar echter een dag 1^ Een Vlissingse politieman is ver- oordeeld tot 120 uur werkstraf omdat hij een proces-verbaal ver keerd heeft ingevuld. De agent gaat in hoger beroep. eerder bij haar thuis gesproken. Raadsman D. Duijvelshoff stelde dat de brigadier, al 31 jaar werk zaam bij de politie, alleen maar even slordig te werk was gegaan. „Hij benadeelde niemand. De in houd van het proces-verbaal klopt." Valente reageerde ont stemd. „Uw cliënt heeft bewust, met boze opzet, gehandeld." Hij eiste een werkstraf van 120 uur. De rechter vonniste conform. Hij vond een geldstraf niet op zijn plaats. „Want zo'n misdrijf mag niet worden afgekocht." „Ouderen zijn mijn favoriete doelgroep", zegt Maaike Louwerse (21) uit Middelburg. Net als veel andere hbo'ers vond ze haar eerste baan bij haar stageadres. In juni 2006 rondde ze haar hbo-opleiding fysiotherapie aan de Avans Hogeschool in Breda af. Meteen daarna kon ze al beginnen in zorg centrum 't Gasthuis in Middelburg. „Ik had heel veel aanbiedingen, maar ik vond deze baan het leukst. Ik was heel blij dat ik direct aan de slag kon in het gebied waar ik wilde werken. Ik doe veel verschillende dingen en volg een hbo-plus opleiding tot geriatrisch fysiotherapeut." foto Ruben Oreel Lange tijd twijfelde Frank Louwerse (22) uit Kapelle of hij na zijn hbo-oplei ding commerciële economie aan de Hogeschool Zeeland zou doorstuderen aan de universiteit. Hij deed het niet en daar heeft 'ie geen spijt van. „Met mijn hbo-opleiding kan ik nu al dingen doen die ik leuk vind." Toen Frank vorig jaar augustsus zijn cv op internet zette, kreeg hij meteen telefoontjes van uitzendbureaus. Binnen een paar maanden had hij een baan bij detache ringsbureau Weiten. „Er zijn volop mogelijkheden. Uiteindelijk wil ik bedrij- venadviseur of accountmanager worden." foto Dirk-Jan Gjeltema Maar weinig oud-klasgenoten van Huib Breedijk hebben het geluk om drie maanden na het behalen van hun pabo-diploma een fulltime aanstelling op een basisschool te krijgen. Huib (23): „Verreweg de meesten hebben een parttime baan. Sommigen zitten zonder werk thuis. Ik heb het geluk dat ik een jongen ben én ben afgestudeerd voor de onderbouw. Die zijn er niet zo veel." Even leek het erop dat hij voor twee dagen in de week op een basis school in Zierikzee ging werken. Maar een vriendin wees hem op een vaca ture voor groep 1 en 2 bij de Zuidlandschool in Terneuzen. Daar kon Huib dankzij subsidie voor afgestudeerde pabo'ers terecht. foto Wim Kooyman Je moet het wel heel bont maken wil je met een technisch hbo-diploma op zak geen baan krijgen. Die conclusie kan Peter Wisplaere (26) uit Vlissingen wel trekken, ruim een jaar nadat hij de opleiding algemene operationele techniek aan de Hogeschool Zeeland afrondde. Hij is het bewijs dat een technisch hbo-diploma goud waard is. Op de laatste dag van zijn afstudeer stage werd hij weggekaapt door ingenieursbedrijf Tebodin uit Bergen op Zoom. „Maar mijn hart ligt bij de elektriciteitswereld. Toen ik een vacature bij EPZ zag, heb ik daar meteen op gereageerd." Peter wordt nu intern op geleid tot hoofdwerktuigkundige bij de kerncentrale, foto Dirk-Jan Gjeltema W&'Émé;-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 3