Hogere btw uitgesteld 14 en 15 mm HET WEER: Buien Kamervragen over Zeeuwse ziekenhuizen Droge voeten in Zeeuws- Vlaanderen Dinsdag 4 september 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 208 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85www.pzc.nl -W- ^k 0 "0 "0 Vandaag bij de PZC: DE Nederland is te klein om boer de ruimte te geven reageer op www.pzc.nl uw rS2l Bestialiteit is geen misdaad, maar een ziekte eens 58% NHHH142% aantal reacties: 422 Kabinet stelt ook pensioenbelasting uit tot januari 2009. door Peet Vogels DEN HAAG - Het verhogen van de btw tot twintig procent gaat pas in op 1 januari 2009. Vanaf die datum zullen werknemers ook niet lan ger WW-premie betalen, heeft het kabinet besloten. Ook de belasting heffing op pensioenen boven een bepaalde drempel is uitgesteld. De met een jaar uitgestelde verho ging van het hoge btw-tarief moet twee miljard opleveren. Dat geld is deels bedoeld voor het financieren van een lastenverlichting voor wer kenden. Het kabinet wil namelijk in 2009 de WW-premie voor werknemers afschaffen. Nu be draagt die premie 3,85 procent over een maximumdagloon van 172,48 euro. Dat scheelt al snel en kele tientjes netto per maand. De premievrijstelling is mogelijk om dat de fondsen voor de WW vol zitten. Het verhogen van het btw-tarief en het verlagen van de WW-premie past in het beleid om arbeid goedkoper te maken en con sumptie zwaarder te belasten. Een van de doelstellingen is om de ko mende vier jaar 200.000 werklo zen aan een baan te helpen. Daar toe worden de arbeidskosten ver laagd. De accijns op een liter diesel gaat volgens Haagse bronnen per 1 juli volgend jaar met drie cent per liter omhoog. Op 1 januari 2009 komt daar nog een cent bij. De accijns op benzine wordt in tegenstelling tot eerdere berichten nog niet ver hoogd. Wel gaat de accijns op lpg per 1 juli volgend jaar omhoog, met anderhalve cent per liter. Daar komt per 1 januari 2009 nog een cent bij. Milieudefensie reageert verheugd. „Dit is het eerste wapen feit van dit kabinet op het gebied van milieubeleid", zegt een woord voerder. „Een eerste stapje naar het opheffen van het verschil in ac cijns tussen benzine en diesel." De invoering van een belasting op Kabinet besluit tot uitstel verho gen btw-tarief van negentien naar twintig procent. De accijns op diesel en lpg wordt volgend jaar verhoogd. de aanvullende pensioenen is uit gesteld. De maatregel is bedoeld om rijkere ouderen te laten meebe talen aan de AOW. In eerste in stantie besloot het kabinet dat ge pensioneerden met een aanvul lend pensioen van 18.000 euro of meer vanaf 2010 worden aangesla gen. Dat is uitgesteld, melden bron nen rond het kabinet, omdat het technisch ingewikkeld in elkaar zit. Wel is besloten de fiscale af trek van pensioenpremies te beper ken. Vanaf volgend jaar mogen pre mies worden afgetrokken tot een maximuminkomen van 185.000 euro. Hogere inkomens moeten meer betalen voor de AWBZ, waaruit kosten voor verpleeg- en verzorgingshuizen en andere lang durige hulp worden betaald. alles over het festival Film by the Sea LTO eist meer ruimte op voor landbouw BATH - Het is afzien voor de circa veertig korpo raals, onderofficieren en officieren in opleiding van de luchtmacht. Gisteren begon de odyssee bij de brug over het Bathse Spuikanaal en de Kreekrak bij Bath met abseilen en paalklimmen. Daarna peddelden ze in Zodiacs naar de Speel mansplaten, bij de Oesterdam, wat zwaar was door de noordenwind. De training eindigt donder dag bij de commando's in Roosendaal. Volgens luitenant J. Schel is de oefening vooral bedoeld om 'leiderschapskwaliteiten, groeps- en persoons vorming te bevorderen'. foto Dirk-Jan Gjeltema Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnen land: 4 en 5; Buitenland: 6 en 7; Meningen: 9; Beurs: 12; Economie: 13; Buitengebied: 14 en 15; Weer: 18; Strips: 19; Cultuur: 29: Sport: 33 t/m 37; Televisie: 38 en 39. f! 'I DEN HAAG - Nederland moet zijn landbouwgrond koesteren, vindt Albert-Jan Maat, voorzitter van LTO Nederland, de branche-orga nisatie met 50.000 leden. „De stij gende prijzen op de wereldmarkt voor onder andere graan en zuivel bieden Nederland grote kansen", zegt Maat. „Maar dan moeten land bouwers wel de ruimte krijgen." De wereldvoedselorganisatie FAO stelt dat de voedselproductie de ko mende twintig jaar moet verdub belen, om de honger niet te laten toenemen. „Als we het goed aan pakken, kunnen we een goed ren dement koppelen aan duurzaam heid en het oplossen van het we- reldvoedselvraagstuk", stelt Maat. pagina 10: landbouw bloeit op U ziet een verdacht pakketje staan. Weet u wat u moet doen? O Ja. O Kan me niet voorstellen dat mij dat overkomt. O Er is altijd wel iemand in de buurt die het weet Er breekt brand uit op uw werk. Weet u waar de nooduitgang is? O Ja. O Ik vertrouw op mijn collega's. O Ik werk hier nog maar net. Bereid je voor. Kijk op crisis.nl DENK VOORUIT Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 I I l 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1