Dallinga prolongeert titel na zinderende finale Fonny Kint kan het karwei niet afmaken Atleten mijden circuit Winnende sprong van Marie van Luyck PZC Maandag 3 september 2007 43 Driebander uit Sluiskil Zeeuws kampioen op mentaliteit. door joop van den Oudenhoven KWADENDAMME - Het Zeeuws kam pioenschap driebanden groot kreeg met Berry Dallinga uit Sluis kil voor de tweede maal dezelfde winnaar. Een verschil met vorig jaar was er wel. De finale was van veel hoger kaliber dan toen. Rinus Pankow uit Zierikzee werd na vijf spannende sets tweede. Het was genieten voor de liefheb ber. Dat die er niet al te veel wa ren, kan duiden op het feit dat het affiche van het Zeeuws kampioen schap niet leeft of dat het seizoen voor de biljartliefhebber nog niet is begonnen. Uitgezonderd de slot dag was de belangstelling mini maal. De wegblijvers kregen in elk geval op de finaledag ongelijk. Hoe wel best mag worden gekeken naar de duur van de partijen, viel er veel te genieten. In de halve finale maakte de jonge Sassenaar Jens van Dam het de la tere kampioen al danig lastig en moest Dallinga alle registers open trekken om een 2-1-achterstand goed te maken. Dat lukte overi gens perfect. Van Dam (derde) moest het hoofd buigen, maar kon terugzien op een geslaagd optre den. Op de andere tafel versloeg Pan kow een tot dan toe opvallende André Karelse uit 's Heerenhoek, die vierde werd. In de finale ontspon zich een pak kend duel. De eerste set was voor Pankow en de volgende setwinst Rinus Pankow maakt het Berry Dallinga in de finale van het ZK driebanden lastig. Toch kan hij in Kwadendamme de titel niet grij pen. lag voor het grijpen met 6-io in zijn voordeel op het bord. Op dat moment toonde Dallinga waartoe hij in staat is. Met een fraaie serie van 9 maakte hij de set uit en stond het 1-1, waar het 2-0 had kunnen zijn. In de derde set had Pankow winst kansen, maar weer maakte de titel verdediger het koel af. Pankow gaf zich nog niet gewonnen en vero verde de vierde set overtuigend. De vijfde moest de beslissing brengen en weer leek Pankow aan de winnende hand, toen hij met 7-10 de leiding had. Weer bewees Dallinga over de juiste wedstrijd mentaliteit te beschikken. Een se rie van vijf en nog wat kruimel werk was voldoende voor set en partijwinst. Dallinga na afloop: „Ik ben fier op mijn zege. Ik ben niet sterk begon nen, maar ik ben in het toernooi gegroeid. Het was een mooie fina le voor ons en het publiek." Rinus Pankow was uiterst tevre den over zijn optreden. „Ik speel de tot de finale niet geweldig, maar ik ben blij dat ik nu toch wat heb kunnen laten zien. We gaven elkaar weinig toe en het bleef tot het einde spannend. Daar ben ik content mee." Organisatie moet in Oostburg categorieën samenvoegen. OOSTBURC - Bij het baancircuit atle tiek in Oostburg was de deelname bij de jeugd goed. De animo van de senioren masters viel daarente gen tegen. Bij het Zeeuws kampioenschap 3000 meter liep er nog een respec tabel aantal atleten mee, maar dat kwam door de samenvoeging van de categorieën C tot en met mas ters mannen en vrouwen. Tim Pleyte (Dynamica) had vooraf aan gegeven een tijd van onder de ne gen minuten te willen lopen, maar kwam daar met 9 minuten en 30 seconden bij lange na niet in de buurt. Door de al deze samenvoegingen raakte de jury danig in de war. Na een lange beraadslaging werd de uitslag vrijgegeven maar die was volgens de deelnemers niet cor rect. Sandra de Block van RKHAV had op de 3000 meter lange tijd gezel schap van A-junior Aniek Aper (RKHAV) Aanvankelijk kon De Block half koers wat weglopen maar in de slotfase kwam Aper nog sterk terug. Ze kon De Block echter niet bedreigen. De Zeeuwse titel bij de vrouwen ging dus naar De Block, Aper pakte de titel bij de meisjes A. Jeffrey de Brouwer heerste bij de jongens B met vier overwinnin gen. De Brouwer was de sterkste op 100 m, 200m, kogel en versprin gen. Vooral het verspringen met 6 meter en 15 centimeter was een uitstekende prestatie. Mesu skeelert naar tweede plaats in Sneek GOES - Erwin Mesu uit Middel burg eindigde tijdens de voor laatste wedstrijd van het nationale World on Wheels circuit in Sneek als tweede. Dit deed hij bij de B-rij ders. In de spurt moest hij Erik Bouwhuis voor laten gaan. Door het resultaat steeg Mesu naar de tweede plaats in de tussenstand. Olivier Goud uit Waarde werd 23e. Bij de A-rijders werd plaatsgenoot Andries Minderhoud 21e. Kees Cijsouw uit Oostburg eindigde als tiende bij de veteranen. Zilver op NK voor ponyclub Weelruiters WOLPHAARTSDIJK - De ponyclub van de Weelruiters leverde een pri ma prestatie op Hippiade in Erme- Io. De ploeg pakte tijdens de Ne derlandse kampioenschappen het zilver. Het team behaalde 748 pun ten. De gouden medaille ging naar PC de Zwarte Ruitertjes met 767 punten. Het team van de Weelrui ters bestond uit Bo de Muijnck, Marieke de Bart, Nicky Evertse, Loes Duijnkerke, Jane van Eijze- ren, Manouk Remijn, Merle Acda en Marit Louwerse. Adriaanse-Coetheer sterk in Worldcup LIEROP - Karin Adriaanse- Goetheer is elfde geworden bij de Women Worldcup Motocross in Lierop. De 30-jarige Lewedorpse was tevreden met haar prestatie. „Dit was de eerste wedstrijd in de ze klasse waar ik aan mee kon doen. Ik wist niet hoe ik er voor stond." Adriaanse-Goetheer reed onder een Luxemburgse licentie. „Van de bond in Nederland mocht ik niet meedoen omdat ik te oud was. Nu ben ik toch voor een paar Nederlanders geëindigd." OOSTBURG - Marie van Luyck springt 4.19 meter ver bij de baanwedstrijden atletiek in Oostburg. Ze won de strijd bij de meisjes junioren D. Haar tweelingzusje Pau- lien was de sterkste op de 60 meter. Samatha Lernhout (RKHAV) was op de 100 m, 200 m en de discus te sterk voor de concurrentie van de meisjes B. Anne van Drie- sche (RKHAV) won drie onderdelen bij de meisjes C. foto Peter Nicolai Renner uit Driewegen moet genoegen nemen met tweede plaats. door Wim de Vos CALFVEN - Fonny Kint kan het kar wei maar niet afmaken. Bij veel wedstrijden behaalde de wielren ner uit Driewegen een plaats op het erepodium, maar op de hoog ste trede mocht Kint nog niet plaatsnemen. Zo was het ook zaterdag in Calf- ven, een buurtschap in de omge ving van Ossendrecht, waar het TMZ-peloton was neergestreken. Kint was bedrijvig in de wedstrijd, hij maakte deel uit van de kop groep, maar toen de bloemen ver deeld werden, moest hij genoegen nemen met de tweede plaats ach ter winnaar Jochem van der Doe len uit Nuland. De wedstrijd in Calfven, waar voor de eerste maal wielerwedstrij den werden georganiseerd, was een slopende race. Het werd al snel duidelijk dat slechts de aller- sterksten over zouden blijven. Twaalf coureurs kwamen aan de leiding en dit dozijn maakte de dienst uit. Fonny Kint is opnieuw op dreef in een wielerwedstrijd van de TMZ. Toch kan de renner uit Drie wegen ook nu de eindzege weer niet pakken. Bij deze koplopers waren onder an deren de Zeeuwen Fonny Kint, Dennis Mesu, Robert Sonke, Ferdi nand Boogaard en Erik Vereecken. Deze groep bleek al de goede ca dans gevonden te hebben en daar bleek het peloton niet tegen opge wassen. Dat resulteerde er in dat de kopgroep de rest van de deelne mers een ronde achterstand be zorgde. De kopgroep bleef tot de aan- komstlijn bij elkaar en dus moest een spurt de beslissing brengen. Het werd dus niet Fonny Kint, maar wel de snelle lochem van der Doelen. De renner uit Nuland werd dit jaar ook al kampioen van de Wieier Federatie Nederland. De wedstrijd in de B-categorie werd gewonnen door Marcel Cle ment uit Goes, Jack van der Horst uit Oost-Souburg was de snelste bij de amateurs 40+ en Robbert Vleugel uit Wemeldinge won de S/P-klasse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59