Freire is goud waard voor Rabo Torbjorn Blomdahl heerst als een veldheer Doornbos stelt teleur in Assen 38 Maandag 3 september 2007 pzc De Spaanse Rabocoureur Oscar Freire was na een rit over 148,7 kilometer van Allariz naar Santiago de Compostela de beste in de zware eindsprint licht bergop. foto Manuel Bruque/EPA Spanjaard pakt ritzege en leiderstrui in Ronde van Spanje. door Harm Vonk santiago de compostela - Bij Ra bobank kennen ze Oscar Freire on derhand wel: het stempel van dag dromer zal de kleine Spanjaard wel nooit kwijtraken, maar als zelfs de nuchtere verstrooide 'Osca- rito' nerveus wordt... „Dan weet je genoeg", lachte ploegleider Erik Breukink na de ritzege van giste ren in de Ronde van Spanje. Freire bezorgde de Rabo's in San tiago de Compostela een vroege rit- winst én de gouden leiderstrui. Het is na Michael Rasmussen in de Tour de France de tweede op- Zweedse driebander ook in Hurghada de beste van de wereld. door Frits Bakker hurghada - Op het groen gekleur de slagveld, aan de boorden van de Rode Zee, kwam de Zweedse biljarter Torbjöm Blomdahl als een veldheer uit de strijd. Het vijf de toernooi voor de wereldbeker driebanden werd opnieuw een prooi voor de beste speler van de- te jaargang. De triomftocht begon dit jaar in januari in Sluiskil, zater dagavond demonstreerde Blomda hl weer zijn suprematie. Hij was van de topspelers in het toernooi wellicht niet de allerbes te, want Dick Jaspers speelde het eenvolgende grote ronde waarin de bankiersploeg leidt. Maar ook deze trui zal zeker niet naar de eindstreep gebracht worden; mor gen klimt het Vuelta-peloton naar Lagos de Covadonga en worden de sprinters weggeslagen in het klassement. „We controleren één dag, daarna moet Mentsjov er staan", hoopte Breukink. Freire is zijn gewicht voor Rabo nog altijd in goud waard. De drie voudig wereldkampioen kwam naar Spanje en zei dat zijn Vuelta pas op de tweede dag begon. De W* Oscar Freire wint de tweede etappe van de Ronde van Spanje. De Spanjaard blijft in de sprint onder anderen Paolo Bettini, Leo nardo Duque en Erik Zabef voor. onvoorstelbaar hoge moyenne van 2.259 over zijn drie partijen, maar als op het winnen aankwam, flon kerde de ster van de Zweed weer als vanouds. Met Jaspers rekende hij op zater dagmiddag persoonlijk afin de hal ve eindstrijd. Het duel van de gi ganten eindigde in een 3-1-zege voor Blomdahl. De Nederlander etaleerde in die partij toevallig net zijn slechtste vorm (ruim 1.500 ge middeld), maar had daarvoor de toeschouwers in de Egyptische bil jartarena getrakteerd op een sublie me show. Want eerst tegen de Griek Kasido- kostas scoorde Jaspers als een wer velwind (3-0 en 2.250) en daarna in de kwartfinale tegen de Belg Peter de Backer was het nog in 31-jarige sprinter had naast een ge brek aan wedstrijdritme maagpro blemen en wilde de eerste dag la ten schieten. Desondanks sprintte hij zaterdag op de vlakke aan komst in Vigo achter Daniele Ben- nati van Lampre (die de laatste rit in de Tour en de eerste in de Vuel ta won) naar de tweede plaats. Landgenoot Pedro Horillo had hem overtuigd om tóch maar mee te sprinten, al was het alleen maar om zicht te houden op de gouden trui. Breukink: „Want als Oscar zegt dat hij zich goed voelt, gaat het ook goed. Maar als hij zegt dat ie min der is, wil dat niet zeggen dat het slecht gaat." Of zoals Freire's ploeg maat Mare de Maar het verwoord de: „Zaterdag voelde hij zich slecht drukwekkender. Jaspers klopte zijn tegenstander met 3-0, won de eerste set met 15-0 en haalde een eindmoyenne van 3.214 (45 caram boles in 14 beurten). Op voorhand was jaspers dan ook favoriet in het duel voor de halve finale met Blomdahl, maar de Zweed bleek weer eens uitermate koelbloedig als het op winnen van de sets aankwam, laspers werd slachtoffer van de dadendrang, na dat hij eerst nog de eerste set had gewonnen. De Duitser Martin Horn was in Hurghada de tweede en meest ver rassende finalist. De ex-militair, die nu ook beroepsbiljarter is, ver sloeg in de halve finale Frédéric Caudron, maar had geen schijn van kans tegen Blomdahl, on en werd hij tweede. Een dag later voelde hij zich ietsje beter. Dat moet dan goed genoeg zijn om te winnen." Dat was het ook: Freire fixeerde zich op Santiago de Compostela: een lastige aankomst. „Geknipt voor Oscar, door de aankomst bergop was ie al wat concurrenten kwijt", zei Breukink. „Maar juist daarom is het extra moeilijk om het af te maken." Freire zelf had er nauwelijks moeite mee: zijn voor naamste concurrent Bennati viel drie kilometer voor de aankomst, op de plaatselijke omloop. Freire, gegangmaakt door Horillo en Se bastian Langeveld, klopte Paolo Bettini (Quickstep), Leonardo Du que (Cofidis), Erik Zabel (Milram) en Davide Rebellin (Gerolsteiner). danks een 15-0 in drie beurten in de eerste set. Daarna heerste de Zweed met 15-6,15-10 en 15-13. De winnaar in Egypte kan de we reldbeker al niet meer ontgaan met nog toernooien in Mexico en Seoul voor de boeg. Blomdahl heeft ook een voorsprong geno men op de wereldranglijst, die hij aanvoert met 588 punten. Caudron is tweede met 381, Jas pers derde met 365, Sanchez vier de met 364 en Forthomme vijfde met 330 punten. Jean Paul de Bruijn, die in de eerste ronde werd uitgeschakeld door Kim, blijft op de zestiende plaats. Zijn achter stand op de toptwaalf is niettemin gegroeid, omdat de Hulstenaar meer punten verspeelde dan dat hij erbij kreeg. assen - Robert Doornbos is giste ren slechts als dertiende geëindigd in de Champ Car-race in Assen. De Nederlandse autocoureur stel de in de hoofdstad van Drenthe te leur. Hij startte vanaf de negende plaats en slaagde er op het smalle circuit in de Drentse hoofdstad niet in om zich tijdens de race te verbeteren. De wedstrijd, bezocht door ruim 61.200 toeschouwers, werd gewon nen door de Brit lustin Wilson, voor de Belg Jan Heylen en de Bra ziliaan Bruno lunqueira. Favoriet Sebastian Bourdais finishte slechts als zevende. De Fransman is leider in het algemeen klassement en had de serie in Assen al op zijn naam kunnen brengen. Door de tegenvallende prestatie is Doornbos in het algemeen klasse ment teruggevallen naar de derde plaats met 238 punten, achter Bourdais (301) en Wilson (243). Kamiel Maase rap in Tilburg tilburg - Kamiel Maase heeft giste ren in Tilburg snel gelopen op de tien Engelse mijlen. De marathon kampioen liep in het spoor van rappe Kenianen naar een eindtijd van 46.44 in de ruim 16 kilometer lange wegwedstrijd, goed voor de vierde plaats. Wesley Langat won de Tilburg Ten Miles in 46.11. Hij bleef zijn landgenoten Wilson Kipsang (46.27) en de winnaar van vorig jaar, Cosmas Koech (46.39), voor. De vrouwen liepen een to ki lometer in Tilburg. Belaynesh Fika- du uit Ethiopië zegevierde in 31.56. Bram Tankink wint CP Jef Scherens leuven - Bram Tankink heeft giste ren in België de Grote Prijs Jef Scherens op zijn naam gebracht. De Nederlandse wielrenner van Quick-Step reed in de slotfase weg uit een kopgroep van acht man. Hij finishte met een voorsprong van 10 seconden als eerste. De Est Janek Tombak won de sprint van de achtervolgers om de tweede plaats. Hij bleef de Belg Frédéric Amorison net voor. Torbjörn Blomdahl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 54