gemonie De Ridder Ider tweemaal snelste Zeeuw B Ik ben duidelijk klaar voor de overstap naar de senioren. Het verschil met Carmen wordt steeds kleiner. Mieke van Dort PZC Maandag 3 september 2007 I 37 Ganzetrek De Ganzetrek in Wilhelmina- dorp werd zaterdag voor de 34e keer gezwommen. Bij de vrouwen won Bianca de Bruijn (MNC Dordrecht) voor de vierde keer op de 2000 me ter vrije slag. Judith Stap van De Stormvogel (1000 meter vrije slag meisjes junioren), Simon Edenburg van Luctor et Emergo (500 me ter schoolslag jongens junio ren) en Amira Fathi van De Stormvogel (500 meter school slag meisjes junioren) waren de Zeeuwen die hun wedstrijd wis ten te winnen. Andere Zeeuwse ereplaatsen: 1000 meter vrije slag meisjes junioren: 3. Priscilla Meerman (Luctor et Emergo). - 1000 meter vrije slag masters mannen: 2. Jeroen Dellebeke (De Stormvogel) 500 meter vrije slag jongens minioren: 3. Levy Kort (De Stormvogel). - 500 meter vrije slag meisjes mi nioren: 2. Romy Hoogendijk (Luctor et Emergo). - 1000 meter schoolslag masters vrouwen 35+: Jenny Vanhyfte (Scheldestroom), 45+: Ingrid van Assche (De Schelde). 2000 meter vrije slag vrouwen jeugd en senioren: 2. Carmen de Ridder (De Bruinvis). 500 meter schoolslag jongens junioren: 3. Sonny Corré (De Stormvogel). 500 meter schoolslag meisjes junioren: 2. Manon Minneboo (De Stormvogel), 3. Judith Stap (De Stormvogel). Nederlands kampioenschap in Oosterhout. Alleen Solé van Lee- nen (MNC Dordrecht) was toen sterker. Zowel Van Leenen als Desirée Em- men (ZV De Vennen uit Dongen), derde in Oosterhout, eindigde in Wilhelminadorp voor Van Dort. Maar daar maalde de Domburgse niet om. „We zijn heel erg aan el kaar gewaagd. De ene keer win ik en een andere keer Solé of Desirée. Onze rivaliteit houdt ons scherp." Mieke van Dort wist niet precies hoeveel wedstrijden zij dit seizoen heeft gewonnen, maar het zijn er minstens tien. Fraaie overwinnin gen vond zij die in Stadskanaal en die in Scheerwolde. „Want daar was ik niet alleen de snelste bij de meisjes, maar ook bij de vrou wen." Het lange-baanseizoen duurt nog enkele weken. Daarna richt Mieke van Dort zich weer op het kortere werk. Maar de lange afstanden blij ven haar hoofddoel. En ze kan ei genlijk niet wachten tot ze acht tien is. „Want dan mag ik eindelijk meedoen met de tien kilometer. Ik ben er officieel nog te jong voor. Maar het is zeker een nummer waar ik nu al heel erg naar uit kijk." De 2000 meter vrije slag bij de mannen in Wilhelminadorp lever de een overwinning op voor Ro bin den Boer (OZ&PC De Waran de). Dit was niet echt een verras sing, want de pas 16-jarige Ooster- houter was vorige week ook al de snelste op het open NK. Charles Potin (Luctor et Emergo) was met een zesde plaats de beste Zeeuw. Hij kon zich net zijn aarts rivaal Niek de Ridder (De Bruin vis) van het lijf houden. Michel Heijnen de 5000 meter vrije slag. De twee mannen bleven de groep achtervolgers, met daarin de Zeeuwen Niek de Ridder en Charles Potin, ruim vier minuten voor. Niek de Ridder kon wel le ven met zijn derde plaats: „Ik heb een minder seizoen gezwommen en vandaag ging het eindelijk weer wat beter. Ik ben tevreden met mijn tijd." De zwemmer uit Zuiddorpe wist van tevoren al dat een zege heel moeilijk zou worden. „Michel en Robin zijn erg goed op dit mo ment. Ik had gehoopt dat we door middel van een goede samenwer king bij de twee koplopers konden komen. Maar daar waren ze van daag te goed voor." Op de 2000 meter vrije slag was Robin den Boer heer en meester. Hij finishte met een voorsprong van veertig seconden op Joost Kuylaars. Den Boer zwom een tijd van 23 minuten en 40,18 secon den, een nieuw baanrecord. „Het ging lekker vandaag. Ik had het ge voel dat ik nog sneller kon op de 5000 meter, maar ik ben tevre den." Met een achterstand van 45 secon den finishte Niek de Ridder als ze vende. Zijn enige commentaar was duidelijk: „De 2000 meter is in één woord te omschrijven: Zwaar! Mijn armen waren ver moeid, ik voelde de 5000 meter nog goed zitten." Ondanks de zware race deed De Ridder goede zaken voor het klas sement om de Zeelandbeker. Door dat hij gisteren twee keer de snel ste Zeeuw was, breidde hij zijn voorsprong op de concurrenten uit. Komend weekeinde aan de Loska- de in Middelburg worden de laat ste wedstrijden om de Zeelandbe ker gezwommen. Aan De Ridder de taak om zijn koppositie te ver dedigen. „Ik heb nu een voorsprong op de rest, maar het blijft nog steeds spannend. Ik moet proberen bij te blijven, maar het moet natuurlijk wel een wedstrijd blijven. Ik zou graag nog een keer in Zeeland wil len winnen, zaterdag is dus de laat ste kans. Er zal echter weer een sterk deelnemersveld staan, dus ik ben al blij als ik de Zeelandbeker kan pakken." „Als ik Stekelenburg zie keepen, schrik ik. Van elke bal vanaf de flanken wordt hij bang." Oud-doelman Piet Schrijvers heeft geen hoge pet op van de keeperstrainers van tegenwoordig, in Voetbal Interna tional. „Ik keek na ruim een kwartier op de klok, had nog geen bal geraakt en dacht: wat gebeurt hier? Best lullig, als je jezelf wilt laten zien." Ruud van Nistelrooij beleefde weinig plezier aan de inter land tegen Zwitserland, in Sportweek. „Ongehoord natuurlijk. In New York, tegen McEnroe met een racket van de Hema." Oud-tennisser Paul Haarhuis versloeg John McEnroe acht tien jaar geleden op de US Open, in Sportweek. „Ik reken erop dat mijn record twintig jaar blijft staan. Ik zie niemand die het van me kan afnemen. Gelukkig maar. Ik word al zenuwachtig als iemand 8.60 meter springt." Mike Powell heeft met 8.95 meter al sinds 1991 het wereld record verspringen, in de Volkskrant. „Is die bal op de paal toch nog ergens goed voor geweest." Danny Koevermans scoorde voor AZ niet tegen Excelsior in het laatste duel van vorig seizoen, nu zit hij met PSV in de Champions League, in AD. Hoek heeft nog maar één Belg Er is een tijd geweest dat Hoek met tien of zelfs elf Belgen op het veld stond en een Belgische trainer in de dug-out. De Zeeuws-Vlaamse club in de hoofdklasse ging zaterdag van start met maar één Belg in de opstelling: Sam Ysebaert. Paul Telussa, verantwoorde lijk voor de selectie, heeft in twee jaar voor een totaal an dere cultuur gezorgd. Wel stonden er zaterdag tegen Ni- vo Sparta twee Nigerianen in het elftal, maar acht van de spelers hadden een Neder lands paspoort. Victoria gelukkig in Los Angeles David Beckham heeft giste ren in de Britse krant The Observer uitgehaald naar de voetbalcritici in zijn vader land. De Engelse sterspeler van Los Angeles Galaxy be ticht de opiniemakers in de populaire Britse media van onwetendheid en snobisme. De meeste commentatoren spreken en schrijven vooral denigrerend over het niveau van het profvoetbal in de Ver enigde Staten. Beckham heeft het met zijn glamourvrouw Victoria en zijn kinderen pri ma naar zijn zin in LA. „Ik heb Victoria nog nooit zo ge lukkig gezien." RUC Jans wacht niet op rokende Ten Cate De welbespraakte trainer Ron Jans wilde gisteren op de persconferentie graag toelichten hoe 'zijn' FC Gro ningen een 2-2-gelijkspel had bemachtigd bij Ajax. Hij wachtte een half uur in de perskamer op Ajax-coach Henk ten Cate en stuurde ver volgens zijn voorlichter op on derzoek uit. Toen de persman meldde dat Ten Cate eerst nog een sigaret je wilde roken, was voor Jans de maat vol. „Ik ga naar huis", zei de trainer terwijl hij zich richting bus spoedde. „De groeten allemaal." Snelwandelaar is slachtoffer blunder Snelwandelaar Yuki Yama- zaki is zaterdag op het WK atletiek het slachtoffer ge worden van overijverige offi cials. De Japanner werd in het Nagai-stadion in Osaka naar de finish geleid terwijl hij nog een rondje te gaan had. Yamazaki, die mikte op een topachtklassering en daar mee een olympische kwalifi catie, kreeg daardoor DNF (did not finish) achter zijn naam. „Ik dacht al dat er iets niet klopte toen ik binnenkwam", zei Yamazaki na afloop. „Maar ik was aan het ijlen en had het niet door." In de nacht van 31 augustus op 1 september, precies om 00.00 uur, is de inschrijving voor de Zeeuwse Kustmarathon gesloten. De laatste inschrijver, Wilco de Schipper uit Westka- pelle, zorgde ervoor dat het aantal deelnemers dat zaterdag 6 oktober van start gaat op 928 komt. Dat is ruim 300 meer dan vorig jaar en maar 72 verwijderd van het maximumaantal van duizend. De wandelmarathon die op 7 oktober wordt gehouden, kent nog veel meer deelnemers: ruim 2000. De animo voor de tocht is nog veel groter. Wie nog wil meelopen kan zondag tus sen 8.00 uur en 8.45 uur inschrijven. foto Mechteld Jansen ^JT' Wm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53