Van Dort aast op he Niek de Ri( Collega 36 Maandag 3 september 2007 pzc VRAGEN AAN Motorcrosser Rinus van de Ven heeft voor de eerste keer in zijn carrière WK-punten behaald. Bij de laatste Grand Prix van het sei zoen, in Lierop, behaalde hij vijf punten. Naam: Rinus van de Ven Leeftijd: 19 jaar Woonplaats: Vlissingen Team: KTM Van der Haar Racing Team door Rudy Boogert Om te beginnen een overbodige vraagblij „Héél blij. Dit is de mooiste dag van mijn leven. Toen ik over de finish reed, wist ik dat ik voor het eerst in de punten zat. Heel mijn leven ben ik hiervoor aan het trainen, punten op het WK. Ik was zó verschrikke lijk blij. Maar hiermee ben ik er natuurlijk niet; dit is nog maar het be gin." In de kwalificatie op zaterdag werd je al tiende. Dat was een mooie start. „Eerlijk gezegd was ik woest. In mijn heat had ik kopstart. Halverwege lag ik vijfde, maar toen ging m'n koppeling kapot. Daar gaan we weer, dacht ik. Gelukkig kon ik doorrijden, maar een half rondje voor het ein de remde ik m'n motor stil. Toen moest ik 'm eerst aantrappen. Toen werd ik tiende en daardoor kreeg ik een slechte startplaats achter het hek. Daar baalde ik van als een stekker." Eerder dit seizoen kreeg je nogal eens een terugval in de tweede manche. Die bleef nu achterwege. „Qua conditie heb ik een zwaar jaar achter de rug. Voorheen stapte ik na de eerste manche spugend van de motor af en stapte ik er ziek weer op voor de tweede manche. Als je er zó hard voor traint, ga je daar men taal van naar de klote. Nu had ik de laatste weken weer keihard ge traind. Na de eerste manche was ik wel moe, maar niet ziek. Daardoor kon ik normaal opstappen voor de tweede manche." Wat ga je nu doen? „Antonio Cairoli is wereldkampioen geworden en hij geeft vanavond (zondagavond) een feestje in Lommei. Daar ga ik naar toe. Ook om mijn eerste WK-punten te vieren. Daarna richt ik me op de strandcross, de Open NK-wedstrijd in Mill en dan ben ik in november uitgenodigd om aan de Supercrosswedstrijden in Duitsland mee te doen." Ik heb een collega die al wat langer meeloopt. Hij was ooit een talentvol voetballer, totdat een ernstige knieblessure roet in het eten gooide. Daarna stortte hij zich op de sportjournalistiek. Inmiddels zit hij bijna 40 jaar in het metier en heeft hij veel groten der aarde ontmoet en geïnterviewd. Van Ernst Hap- pel tot Lance Armstrong. Hij is een collega die weet hoe het in het vak en de sport toegaat. Maak hem bij voorbeeld niks wijs over de betalingen in het amateur voetbal. Misschien stond hij zelfs wel aan de wieg van het fenomeen. Hij wisselde in de jaren zestig ooit van een club in ruil voor het gebruik van de auto van de voorzitter. Kon hij in het weekend mooi met zijn meissie pronken. Diezelfde collega toog enkele weken geleden naar een vriendschappelijk voetbaltoer- nooitje in de regio. Zes wed strijdjes van de Zeeuwse subtop op een doordeweekse avond, alleen al bij de gedach te eraan wreef hij zich verlek kerd in de handen. Ruim twee uur later meldde hij zich weer op de burelen van de krant, ontdaan en ont hutst. Nee, het toernooi was niet uit de hand gelopen. En het waren ook geen saaie pot jes geweest. Nee, zijn humeur was verpest, toen hij na af loop van het toernooi een spe ler van een modale derdeklas ser wilde spreken. De aanval ler in kwestie wilde wel pra ten, maar zo antwoordde hij: „Als ik met de pers wil pra ten, moet ik eerst toestem ming aan de trainer vragen." De mond van mijn collega viel wagenwijd open. Zijn adem stokte en allerlei ge dachten schoten door zijn hoofd. Hij keek nog eens in het programmablaadje, en nog eens. Tsja, het stond er toch echt: een vriendschappe lijk toernooitje met tweede klassers en derdeklassers. Geen Champions League dus. Geen afgeschermde zone dus waar je na afloop van belang rijke wedstrijden een paar mi nuten de gelegenheid krijgt een speler te spreken. Nee, het was ook niet AC Milan dat plotseling voor het toer nooi was gestrikt. Het ging om gewone jongens. Spelers van wie aangenomen mocht worden dat ze die avond voor hun plezier voet balden en zelf dus wel kon den beslissen wat goed of slecht voor hen was. Niks, geen commerciële belangen. Volwassen kerels ook, die zich niet de les moeten laten lezen door een trainer. De speler in kwestie meldde zich nadien nog bij mijn colle ga en had goed nieuws. De trainer vond het goed dat hij met de journalist van gedach ten zou wisselen. Mijn collega was nog steeds ontdaan en prevelde dat hij eigenlijk niet meer zo veel zin had. Gek hè. Jan Dagevos Mieke van Dort uit Domburg in actie op de 2000 meter vrije slag van de Ganzetrek in het kanaal bij Wilhelminadorp. Lange-baanzwemster uit Domburg kruipt dichter naar rivale toe. door René van Stee wilhelminadorp - De lange-baan- wedstrijden op de vrije slag zijn bij de Zeeuwse vrouwen al enkele jaren het bijna exclusieve domein van Carmen de Ridder. De zwem ster uit Zuiddorpe toonde dat za terdag wederom aan tijdens de Ganzetrek in het kanaal bij Wilhel minadorp. Achter Bianca de Bruijn (MNC Dordrecht) tikte De Ridder na twee kilometer als twee de aan. Mieke van Dort (De Storm vogel) haalde met een zevende plaats de tweede plaats namens de Zeeuwse deelneemsters. Dat stem de de 16-jarige Domburgse jeugd- zwemster tevreden. Zij hoopt vol gend seizoen het gat met De Rid der te hebben gedicht. „Dat is tenminste wel mijn stre ven", vertelde Van Dort na afloop van haar race. „Ik ben duidelijk klaar voor de overstap naar de se nioren. Het verschil met Carmen wordt steeds kleiner. Vandaag was het hooguit een halve minuut. Er komt dus een moment dat we even snel zullen zijn." Mieke van Dort stelde door haar klassering van zaterdag de tweede plaats in het klassement om de na tionale beker bij de jeugd én de tweede plaats om de Zeelandbeker bij de senioren zeker. Vorige week haalde zij ook al zilver op de vijf ki lometer vrije slag tijdens het open Carmen de Ridder (19) heerst in Zeeland op de vrije slag van het lange-baanzwemmen. Mieke van Dort (16) hoopt volgend jaar het gat met haar rivale te dichten. De Kanaalrace was gisteren drukbezocht. foto Ruben Oreel Zuiddorpenaar kan zaterdag Zeelandbeker op zijn naam schrijven. door Bas Koel vlissingen - Niek de Ridder heeft zich gerevancheerd voor zijn mis lukte race van vorig jaar. Door een chaotisch keerpunt kon de zwem mer uit Zuiddorpe destijds niet voor de winst gaan, maar gisteren tijdens de 36e editie van de Snel- drukkerij.com Kanaalrace finishte hij op de 2000 meter en de 5000 meter vrije slag tweemaal als eer ste Zeeuw. Robin den Boer uit Oosterhout won beide afstanden. Onder goede omstandigheden - weinig golfslag en een zonnetje - domineerden Robin den Boer en

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 52