De Jonge laat pk's spreken in clubcross MSV De Uitlaat Leopold Sekongo wint sneldamtoernooi DSVF Oemoemenoe start met monsterzege Zusjes Nijpjes heersen als vanouds in de kür W pzc Maandag 3 september 2007 3 5 Toby Hage opende het toernooi van DSVF met een partijtje tegen burge meester W. Nuis van Tholen. foto Mechteld Jansen Motorcrosser uit Heinkenszand blijft Mark Boot net de baas. door Herman Heuvink VLISSINGEN - De zevende clubwed strijd motorcross bij de MSV De Uitlaat stond in het teken van de mamma-en-pappa-cross. Op deze manier konden de vader/moeder of zus laten zien wat zij in huis hadden op crossgebied. Ongeluk ken bleven gelukkig uit. Naast dit wat ludieke gebeuren werd er ook nog serieus gecrosst. Met name bij de senioren die in één Jclasse waren ondergebracht werd sport van de bovenste plank getoond. Dave de Jonge uit Hein kenszand en Mark Boot uit Burgh Haamstede gaven elkaar met na me in de tweede manche geen duimbreed toe. Uiteindelijk bleek De Jonge de sterkste. Het wekt dan ook geen verwondering dat beiden hun klas se wonnen. Boot de 125 cc en De Jonge de 250 cc. Pandaloop prooi voor Kevin de Pagter GOES - De twaalfde editie van de Pandaloop is zaterdag gewonnen door Kevin de Pagter. De Westkap- pelaar legde de tien kilometer door de bossen en duinen tussen Oostkapelle en Domburg af in 38 minuten en 18 seconden. Sjaak Brouwer werd tweede in 38.32 en Leon Jacobse in 39.08 der de. De snelste vrouw was Sjaan Maartense. Ze finishte in 46 minu ten en 2 seconden. Start Walcherse futsalcompetitie goes - De futsalcompetitie op Wal cheren trapt woensdag af Er ne men 60 teams deel, die verdeeld zijn over 5 klassen. De wedstrijden zijn op de woensdagen in Vlissin- gen en Oostkapelle en op vrijda gen in Middelburg, Vlissingen en Oostkapelle. De eerste wedstrijden beginnen om 19.00 uur. De organi satie is in handen van RZW (Re gionaal Zaalvoetbal Walcheren). De bestbezette klasse was die van de junioren 125 cc. Dertig rijders kwamen hier aan de start. De eer ste ronde van de eerste manche le verde zoveel stof op dat de wed strijdleiding besloot de wedstrijd stil te leggen. In de ingelaste pauze werd de baan geprepareerd om het stof te beteugelen. Men was daar goed ingeslaagd zo bleek bij de herstart. Het programma kon verder op normale wijze worden afgewerkt. Wel werd de tijdsduur van de manches wat aangepast om op tijd te kunnen eindigen. De eerste manche van de senioren werd gedomineerd door De Jonge. Hij had een geweldige start en sloeg meteen een gat met de ach tervolgers. Hij werd gevolgd door Spruijt, Van Dal, Van de Wekken en Boot. De laatste moest nog en kele plaatsen inleveren om daarna Dave de Jonge uit Heinkenszand wint motorcross in Vlissin- gen-Oost. Het extra vermogen is beslissend in de strijd met Mark Boot uit Burgh-Haamstede. Mountainbikers in de prijzen in Harderwijk GOES - Vijf mountainbikers van de club X-treme hebben in Harder wijk een podiumplaats veroverd. Aimee Schoe won catergorie I bij de meisjes, Lindy van Anrooy werd tweede in categorie 3 en Erik Boer uit Wolphaartsdijk werd der de in categorie drie. In categorie 4 greep Milan Vader uit Middelburg in de laatste meters de zege en in categorie 6 reed Britta Schoe naar de tweede stek. Arko Hoondert grijpt naast rugbytitel GOES - Het Nederlands rugbyteam onder 20 jaar is er in Praag niet in geslaagd om de Europese titel voor B-landen te behalen. In de finale tegen gastland Tsje chië ging Oranje, met Goesenaar Arko Hoondert in de gelederen, met 29-10 onderuit. Oranje was doorgedrongen tot de finale na overwinningen op Zwit serland (53-3) en Hongarije (23-6). ijzersterk terug te komen. In de derde van in totaal veertien ron den was hij opgeklommen naar een tweede plaats. In het resteren de gedeelte kon hij niet echt veel terrein goed maken op een stug doorrijdende De Jonge. Achter Boot wist Arno Ruttinger die bij de start in de problemen was ge raakt de derde plaats te bezetten voor Van de Wekken en Koote. In de tweede manche vond de top drie van de eerste manche elkaar al snel. Er ontspon zich tussen De Jonge en Boot een gigantisch ge vecht nadat Ruttinger had moeten afhaken. Aanvankelijk leek De Jon ge op een ruime overwinning af te stevenen. Boot maakte zijn achter stand in enkele ronden echter on gedaan. Even raakte De Jonge uit zijn ritme en de jonge Schouwe- naar schoot er voorbij. Het werd een nek-aan- nekrace maar tegen het eind wist De Jonge voordeel uit de overmacht aan pk's uit zijn motor te halen. Boot bleef zich heldhaftig verzetten maar zijn ma chine kwam tekort. Fortis speelt gelijk tegen HKC: 10-10 OOST-SOUBURG - Fortis heeft in de eerste oefenwedstrijd met de ba sisopstelling met 10-10 gelijkge speeld tegen HKC uit Har- dinxveld-Giessendam. In de gelijkopgaande wedstrijd (5-5-ruststand) was Mark Trimpe topscorer met drie punten. Elze Blankenburgh scoorde twee keer, Shalana Janisse, Niels Bebelaar, Remco Crucq, Angela Melis en Wander Koole allen 1 keer. Thomas Voeckler wint CP Plouay PLOUAY - Thomas Voeckler heeft gisteren de Grand Prix Plouay ge wonnen. De Franse wielrenner, rij dend voor Bouygues, had in deze ProTour-wedstrijd een kleine voor sprong op het spurtende peloton. De Noor Thor Hushovd werd tweede. Hij bleef de Italianen Da- nilo di Luca en Filippo Pozzato en de Nederlander Steven de Jongh voor. Ivoriaan verrast Tholenaar Toby Hage in beslissende wedstrijd. SINT PHILIPSLAND - Niemand was zaterdag in dorpshuis de Wimpel in Sint Philipsland opgewassen te gen Leopold Sekongo. De 37-jarige dammer uit Roosendaal scheef met overmacht het jubileumtoer- nooi van damvereniging DSVF op zijn naam. Drievoudig Zeeuws sneldamkampioen Toby Hage uit Baarle-Nassau eindigde in de fina le van het sneldamtoernooi als tweede en de Dordtenaar Arie van de Weteringh werd derde. De finalegroep van acht spelers kwam tot stand na een voorronde waarin spelers van naam sneuvel den. Toine Brouwers uit Roosen daal, Daaf Kasse, Ruud Klooster man, Jan van de Weteringh en Henk Gunter redden het niet. Zeeuws sneldamkampioen lohnny de Leeuw uit Goes kwam wèl met glans door de selectie heen en ook Martijn Rentmeester en Kees Rijk drongen door tot het selecte gezel schap toppers. Behalve Leopold Se kongo plaatsten zich nog twee spe lers van Afrikaanse origine: de Rot terdammer Daouda Soumah en Adiatu Ibrahim, een in België woonachtige Ivoriaan. Vanaf de eerste ronde streden Se kongo en Hage om de zege. Na vijf ronden hadden beiden acht pun ten, drie meer dan de achtervol gers. De topper tussen de twee koplopers in de zesde ronde moest duidelijkheid verschaffen. Nog voordat de partij op gang was, stond er al een twee voor Sekongo op het scorebord. Hage: „Leopold zat nogal relaxed te spelen en ik ging mee in dat spelletje. Even ver gat ik m'n zet te controleren en dat werd me meteen fataal. lam mer, want normaal gesproken ligt zijn spel me heel goed." In de slotronde speelde Hage snel remise tegen Daouda Soumah, zo dat de toernooiwinst van Sekongo een feit was. De Ivoriaan, die al ze ven jaar in Nederland woont en in juni nog tweede werd in het NK sneldammen, sloot het toernooi zelf ook af met een gelijkspel. Te gen Martijn Rentmeester moest hij diep gaan om een punt veilig te stellen. Achter Arie van de Wete ringh werden Johnny de Leeuw, Martijn Rentmeester en Adiatu Ibrahim vierde. Kees Rijk deelde de zevende plaats met Soumah. In de eerste klasse deelden vier Zeeuwse spelers de eerste plaats: Eric Boogert, Ad Goudzwaard, Niels Roelofsen en Paul Sterren burg. Omdat een barrage te veel tijd in beslag zou nemen besloten de vier de prijzen te verdelen. In de tweede klasse ging de strijd tus sen twee zonen van Jan van de Weteringh. Uiteindelijk was Arie iets sterker dan Jan. De Ivoriaan Leopold Sekongo wint het sneldamtoernooi van DSVF uit Sint Philipsland. Voor malig Tholenaar Tobi Hage ein digt op de tweede plaats. Scheidsrechterlijke dwalingen doen Tovaal das om in Rotterdam. door Hans Markusse GOES - In de eerste speelronde van de competitie wonnen de rug byers van Oemoemenoe op eigen veld overtuigend van Bekaro uit Roosendaal. Na een bliksemstart bleef de teller steken op 69-6. Tovaal liep in Rotterdam direct al averij op tegen RRC, dat met 19-16 wist te winnen. De Rotterdam mers kregen daarbij nogal wat hulp van scheidsrechter Maintz, die na afloop zijn excuses aanbood aan de Goesenaren Oemoemenoe-Bekaro 69-6: De thuisclub overrompelde Bekaro in het eerste kwartier volledig. De Roosendalers, die vorig seizoen bijna wekelijks met dikke cijfers verloren en daardoor uit de eerste klasse degradeerden, verspeelden al in de eerste minuut op knullige wijze de bal, waardoor Rink Basie Oemoemenoe op een 7-0-voor- sprong kon zetten. Binnen een kwartier was het al 17-0 en bij rust hadden de Middelburgers het bo- nuspunt al binnen. In de tweede helft kwam Bekaro er helemaal niet meer aan te pas. Oud-interna tional Arno Seybel en Rink Basie namen elk drie tries voor hun reke ning en Bekaro kon alleen punten op het bord krijgen middels twee penalty-kicks. Eindstand: 69-6. RRC-Tovaal 19-16: Tovaal was goed op dreef in Rotterdam. Na een gemiste penalty-kick minuut benutte lan-Ioost Wiebrens er ver volgens drie binnen tien minuten, waardoor Tovaal op 0-9 kwam. Voor rust boog RRC die achter stand om in een 12-9-voorsprong, maar in de laatste seconde voor de rust zette Alex Vlieland zijn ploeg op 10-16. Na rust leek Tovaal lang op weg naar een simpele overwin ning tot de arbiter RRC plotseling een penalty-try gaf Daarmee kwam RRC op 19-16. Tovaal ontke tende een slotoffensief, maar met nog zes minuten te spelen sloeg de vlam plotseling in de pan. De Rotterdamse verdedigers liepen te vroeg op bij een penalty van To vaal, waardoor ze een zekere win nende try van Koen Spaas wisten te voorkomen. Scheidsrechter Maintz treuzelde lang, maar floot vervolgens tot verbazing van ieder een af Tovaal overweegt stappen. door Lucien Roelandt VROUWENPOLDER - Een kür op mu ziek van goed niveau zorgde giste ren voor een fraai slot van de dres- suurwedstrijd van de RV Sé-Ros. lessica Nijpjes deed wat men van een regerende Zeeuwse kampioe ne mag verwachten. Zij stuurde Hexagons Replay naar het oranje erelint. Nijpjes danste op De Eendracht in Vrouwenpolder met Replay naar een score van 68.5%. Sandra van der Hooft onderstreepte haar stij gende vorm. Met Pretty Woman scoorde ze slechts een half procent minder. Chantal Nijpjes stuurde Hexagons Unchained met 67 procent naar de derde plaats. Ook in de klassieke proef van de klasse Z2 waren Jessi ca Nijpjes en Replay de besten, ter wijl haar tweelingzus Chantal met U've Got It de klasse Zi won. An neke Phernambucq eindigde met Toscana op de tweede stek. De tweede proef werd gewonnen door Iris Schunselaar met Ruby's Tequila. Zij bleef Julia Poppe met Tressoir onder het zadel twee puntjes voor. Chantal Nijpjes bleef aan de kant. In de klasse Mi werden beide proe ven gewonnen door Wilma Salm met Uranta. Zij bleef Elna Ridder bos met Unonegro twee keer voor, één keer ruim, één keer met één punt verschil.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 51