VCK gaat verder op de ingeslagen weg Vlissingen sterkste in derby Het is nog even wennen voor De Noormannen Domburg ziet voorsprong in slotfase in rook opgaan w PZC Maandag 3 september 2007 33 Eerste wedstrijd in het zaterdagvoetbal trekt minder supporters. door Jasper Harthoorn westkapelle - Het is nog even wennen, De Noormannen op za terdag. Op de eerste speeldag heb ben slechts zo'n vijftig toeschou wers de moeite genomen om op Sportpark 'Prelaat' hun voetbal team te steunen. Ze zitten al ruim dertig jaar aan hetzelfde tafeltje, zolang de kanti ne er staat. Jan, Isaak, Ko en Kees. Hun volledige namen hoeven niet in de krant. „Daar houdt een echte Wèschappelaer niet van. Die blijft liever anoniem", stelt Kees. De vrienden komen nog uit de tijd dat er een veter in de bal zat en dat de schapenstront voor aan vang van de wedstrijd van het veld geschept moest worden. Dat De Noormannen tegenwoordig op za terdag het veld betreedt, doet dan niet zo veel stof meer opwaaien. „Voor sommige supporters is het jammer, die staan in hun winkel. Maar voor de club is het goed, die gaat met zijn tijd mee", vindt Kees. De Noormannen had nog niet zo lang geleden vijf elftallen. Dat was vorig jaar teruggelopen naar twee. Inmiddels zijn er al weer vier teams op de been gebracht. Het is de keuze van de spelers zelf ge weest om op zaterdag te spelen. Dat komt beter uit met de studie en de zaterdagavondplannen. Kees ziet ook nieuwe gezichten. „Voor de gelovigen is zondag een rustdag, die kunnen nu wel ko men kijken. Daar heeft de club baat bij, zeker als ze sportieve kin deren hebben. Die jongens kun nen nu hier komen voetballen." Het grootste gemis aan het zater dagvoetbal is dat de derby tegen Domburg vervalt. De emoties blij ven wel overeind. „Wij spreken niet van Domburg, maar van Aag- tekerke-Noord", vertelt Ko. In de wedstrijd had De Noorman nen het moeilijk tegen het stugge 's-Heer Arendskerke. Al na negen minuten draaide Frank Davidse een vrije trap linksonder het doel in. De ploeg uit Westkapelle trok enthousiast ten aanval, maar had moeite de fysiek spelende tegen stander echt onder druk te zetten. Pas ver in de tweede helft kreeg De Noormannen loon na werken, Joost Grootjans zorgde voor de eer ste puntendeling op zaterdag. De Noormannen-'s-Heer Arendskerke 1-1 (0-1): 9. Frank Davidse 0-1, 73. Joost Grootjans 1-1. Aantal toeschouwers: 50. Scheidsrechter: C Heijt (Koudekerke). Valse start voor SSV'65 in Nieuw-Lekkerland nieuw-lekkerland - De ploeg die afgelopen seizoen in de hoofdklas se geen overwinning wist te boe ken, slaagde er zaterdag niet in die slechte reeks een halt toe te roe pen. SSV'65 maakte uit bij Nieuw-Lekkerland haar rentree in de eerste klasse en keerde met lege handen terug naar Goes. Een snel le goal en een treffer vlak voor rust zorgden ervoor dat SSV'65 on deruit ging: 2-0. Rolstoelbasketbalsters verliezen EK-finale goes - De Nederlandse rolstoelbas- ketbalploeg is op het EK in Wet- zlar (Duitsland) op de tweede plaats geëindigd. De ploeg van bondscoach Guda van der Laan uit Yerseke kreeg in de finale ruim klop van het thuisland: 61-35. Het mannenteam met Mark Aalders (Goes) en Edwin Schalkx (Vlissin- gen) werd tiende. Het laatste duel verloor de ploeg van Polen, 80-79. Promovendus begint in derde klasse met zege op Noad'67: 2-0. goes - VCK gaat onverminderd voort op de ingeslagen weg. Na de winst van de poule in de eerste be kerronde, won de promovendus ook het eerste duel in de derde klasse. De Meeuwen en Veere ver ging het een stuk minder. Veere verloor zelfs met 6-1, bij promo vendus Colijnsplaatse Boys. Heinkenszand-De Meeuwen 3-1 (0-1): Uit een vrije trap van Tho mas Brouwer kwam Meeuwen op 0-1. Na de thee bleek de thuis ploeg beter. Johan Karelse en Gui- do Wiskerke maakten 2-1 en nadat Michael Tempelman een grote Zwakke start vrouwen Smerdiek, Oostkapelle oostkapelle - De voetbalsters van Oostkapelle maakten zaterdag een valse start in de eerste klasse van het vrouwenvoetbal. De ploeg verloor vlak voor tijd van CSW: 0-1. Tot dat doelpunt waren er aan beide kanten weinig doelrijpe kansen geweest. Smerdiek ging bij Stedoco 2 met 3-1 onderuit. De drie tegengoals waren alle het gevolg van zwak op treden van de defensie. Tweede zege voor tafeltennissters FVT goes - Het tafeltennisteam van FVT heeft ook de tweede competi tiewedstrijd in de eredivisie ge wonnen. De Rotterdamse ploeg met de Zeeuws-Vlaamsen Simone de Klerk en Kimberley 't Hooft in de gelederen versloeg in Venray Red Stars met 6-1. De Klerk en 't Hooft wonnen beiden hun beide enkelspelpartijen. Samen wonnen ze ook het dubbelspel. kans op de 2-2 onbenut liet, beslis te Gerben Menheere vlak voor tijd het duel met een lob. VCK-Noad'67 2-0: Voor rust ging de wedstrijd gelijk op. VCK open de in de veertiende minuut de sco re via Michiel Ketting, Na rust ging Noad op zoek naar de gelijk maker. Uit een vrije trap vanaf ei gen helft besliste Sebastiaan Schipper acht minuten voor tijd het duel.Hij passeerde keeper Loze- koot die iets te ver voor zijn doel stond. Colijnsplaatse Boys-Veere 6-1 (4-1): Een mooie seizoenstart voor de kampioen van de vierde klasse B tegen de ploeg die bijna promo veerde. Nigel Holmes scoorde 1-0 waarna Silvion Uranie voor 1-1 zorgde. Door Michiel van der Wee- Eversdijk en Francke belanden in top tien dongen - Twee rensters van Theo Middelkamp reden zich in de top tien tijdens de grote coca-colaprijs te Dongen. Anne Eversdijk (Kapel- Ie) en Agnieta Francke (Koudeker ke) zaten beiden in een kopgroep van 21 dames. De koplopers ble ven bij elkaar. Anne Eversdijk werd 8e en Agnieta Francke 9e. In de categorie nieuweling-meisjes wist Birgit Lavrijssen uit Kapelle beslag te leggen op de 7e plaats. Van Hooijdonk scoort twee keer tegen Divo 2 dinteloord - Pierre van Hooij donk heeft gisteren zijn comeback gemaakt in het amateurvoetbal. De Brabander speelde met Steen bergen 4 tegen Divo 2. Samen met onder meer Ad Gladdiness, Ad de Jong en Bram Rog versloegen ze Divo met 2-3. De winnende treffer werd gemaakt door Van Hooij donk, die uit een vrije trap ook de 1-1 maakte. Ie, Bertus Zoeteweij en Arjan Ver burg leidde Colijnsplaatse Boys bij rust al met 4-1. Robert-Jan van de Genuchte scoorde van elf meter 5-1 en Dave Bout de 6-1. Duiveland-Dauwendaele 5-1 (4-0). FC Dauwendaele liet zich simpel naar de slachtbank leiden. Trainer Gérard de Nooijer was dui delijk in zijn commentaar: „Het was beschamend." Bij rust was het al 4-0. Een kwartier voor tijd maakte Gert-lan van Leiden 5-1. de enige Middelburgse treffer op Schouwen. Krabbendijke - Apollo'69 0-0. Rillandia - WHS 2-0 (2-0). Esmir Kustura 1-0, Arjan Koopmans 2-0. Tholense Boys - Beek Vooruit 1-1 (1-0). Michael de Jong 1-0, Jo han Gabriels 1-1. Emma Verstraate (7) was pupil van de week en verichtte zaterdag de eerste handeling in het zaterdagvoetbal voor De Noormannen. foto Ruben Oreel Ploeg van Ruud Pennings verslaat Walcheren met 3-1. door Jos van Belzen vlissingen - Voor voetballiefheb bers uit Vlissingen begon de com petitie gisteren goed. Er werd in de derde klasse afgetrapt met de plaatselijke derby tussen VC Vlis singen en Walcheren. De wed strijd eindigde in een 3-1-zege voor de ploeg van trainer Ruud Pennings. Zeelandia Middelburg gaf bij in Roosendaal bij BSC in de slotminuten een i-o-voorsprong uit handen en verloor met 2-1. Even verderop verloor Steen met 2-0 van Roosendaal. BSC-Zeelandia Middelburg 2-1 (0-1) De bezoekers hadden in de beginfase een overwicht en na een fraaie actie scoorde lurriaan Peter son na twintig minuten 0-1. Hier na nam BSC het initiatief over, kreeg de beste kansen, maar zag ook de Middelburgers nog enkele keren gevaarlijk worden. Na rust was de thuisploeg duidelijk ster ker, maar doelman Rick Wieg- mans hield de Zeeuwen in de race. Ook hij kon echter niet voorko men dat Patrick Hagens en Christi an Hildenbrant in de slotfase de eindstand op 2-1 bepaalden. Roosendaal-Steen 2-0 (1-0): In Defensief ingesteld Walcheren houdt lang stand tegen VC Vlissingen. een open wedstrijd waren er in de beginfase wat kleine kansen voor beide ploegen, maar gaandeweg de eerste helft trok Roosendaal het initiatief meer naar zich toe. Dit leidde in de 22e minuut tot de ope ningstreffer van lasper Reuvers (1-0), een doelpunt dat direct meer rust in het spel van de Bra banders bracht. Steen bleef goed partij bieden, maar was halverwe ge de tweede helft verslagen toen Terry lager uit een hoekschop 2-0 aantekende. Vlissingen-Walcheren 3-1 (2-1): De thuisploeg domineerde vrijwel de hele wedstrijd tegen een defen sief ingesteld Walcheren. Hoewel de snelle aanvallers van Vlissingen weinig ruimte kregen scoorde na een halfuur toch Raymond Wolff de openingstreffer: 1-0. Via een fraaie treffer van Boban Martino- vic die ongeveer vanaf de middel lijn de doelman wist te verschal ken, kwam Walcheren kort voor rust verrassend langszij: 1-1. Toch brak de rust aan met een 2-1-stand omdat Peter de Jong raak kopte uit een ingooi van Sander Goedegebu- re. Pas tien minuten voor tijd viel de beslissing toen loey van der Zweep uit de rebound raakschoot: 3-1. In de resterende tijd kreeg Vlis singen nog enkele goede kansen om verder uir te lopen, maar deze werden niet benut. Jong Ambon scoort in laatste kwartier drie keer: 4-4. door Jos van Belzen goes - Domburg en Jong Ambon voerden in de vierde klasse van het zondagvoetbal een waar spek takelstuk op. De thuisploeg leek re gelrecht op de winst af te steve nen, maar zag long Ambon alsnog langszij komen: 4-4. Zeeland Sport kwam op eigen veld tegen HSC'28 net tekort. Zeeland Sport-HSC'28 1-2 (0-2): De vorig seizoen uit de derde klas se gedegradeerde ploeg uit Heerle leidde halverwege met 0-2 dankzij twee treffers van Barry Perk. Na rust kwamen de Vlissingers wat beter uit de kleedkamer en in de 60e minuut scoorde Niels Slager te gen: 1-2. Aan de ene kant voor kwam de lat hierna de gelijkmaker van Zeeland Sport, maar ook HSC'28 kreeg kansen om verder uit te lopen. Domburg-Jong Ambon 4-4 (2-1): Het massaal aanwezige publiek zag Levi Waisapy na vijf minuten de score openen namens de bezoe kers (0-1), waarna Wilco van Eijze- ren en Rick van den Driest de ach terstand ombogen tot 2-1 voor Domburg bij rust. In de tweede helft zorgden op nieuw Wilco van Eijzeren en Rick van den Driest voor 4-1 met nog een kwartier op de klok. Het in korte tijd geblesseerd uitvallen van zowel van Wilco van Eijzeren als Ko Uitterhoeve bracht de omme keer en leverde long Ambon als nog een punt op. In de slotfase scoorden Paulo da Silva Gomes, lo- simar Pattinama en Dazz Hitijahu- bessy.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49