Vermeer zorgt voor droomstart GPC Goes weer met beide benen op de grond RCS houdt het hoofd knap koel bij RCD Arnemuiden komt met schrik vrij HL g% I**1 Verrassend sterk begin van MZVC 32 Maandag 3 september 2007 pzc goes - Arnemuiden is in de ope ningswedstrijd van de competitie in de tweede klasse met de schrik vrijgekomen. De ploeg boog in de slotminten bij Zaamslag een 2-o-achterstand om in een 2-3-ze- ge. Serooskerke startte met een ze ge op Nieuwdorp. Zaamslag-Arnemuiden 2-3 (1-0): Titelfavoriet Arnemuiden leek met een nederlaag te beginnen. De ploeg keek tien minuten voor tijd tegen een 2-0-achterstand aan, door treffers van Joris Rademakers en Mario de Fouw. Een goede ac tie van Corné van Belzen, die Mari- nus Baas op maat bediende (2-1), leidde na tachtig minuten de om mekeer in. Invaller Jeannot Wolf speelde daarbij een hoofdrol. Eerst bediende hij Maarten Brasser (2-2) en in blessuretijd kon Baas er dankzij hem 2-3 van maken. Serooskerke-Nieuwdorp 4-1 (0-1): Het breekpunt was een over treding in de tweede helft van Nieuwdorp-speler Wesley Rok- ven, die hemzelf een rode kaart op leverde en Serooskerke een straf schop. Nieuwdorp leidde door een goal van Janick van As. Nadat Frank Rooze de strafschop had be nut, liep Serooskerke uit naar de ruime zege via Alex de Visser, Da vid Dekker en Jeroen Geerse. Oostkapelle-AZW 0-2 (0-0): In de eerste helft was Oostkapelle dicht bij een doelpunt via Rick Pat- tenier en Maarten van Maldegem Na rust werd een tackle van Joel Pattenier bestraft met een straf schop, die Angelo van Dorsselaer benutte. Wouter Boeije gooide de wedstrijd vervolgens in het slot Zwaluwe-Kapelle 1-2 (0-1). Jor dan van Langevelde 0-1, Rick van der Stelt 1-1 (strafschop), Jordan van Langevelde 1-2. Terneuzense Boys-Dinteloord 2-0 (1-0). 24. Marco Faassen 1-0, 60. Evert Jan van Opdorp 2-0. Bruse Boys-WC'68 4-1 (2-1). 3. Leon van den Ouden 0-1,10. Peter Willemse 1-1, 25. Peter Willemse 2-1, 52. Hans van den Ouden (e.d.) 3-1, 90. Gerard Vogel 4-1. Lunven Vermeer (links) vecht een duel uit met een speler van De Zwerver. foto Ruben Oreel Invaller scoort winnende treffer tegen De Zwerver: 2-1. door Ron de Waal vlissingen - Lange tijd leek GPC Vlissingen af te stevenen op een puntendeling tegen De Zwerver. Toch kreeg de debutant in de eer ste klasse de droomstart die zo vu rig werd gewenst. Twee minuten voor tijd dompelde invaller Lun ven Vermeer de bezoekers uit Kin derdijk in diepe rouw: 2-1. Vlak voor zijn invalbeurt had hij al gekscherend aangegeven tweemaal te zullen scoren. Dat het er uitein delijk eentje werd, deerde Lunven Vermeer allerminst. „Als je kansen krijgt op dit niveau, moet je ze meteen maken. Heerlijk dat ik dan vlak voor tijd de winnende maak", glunderde de matchwinnaar. In alle euforie verloor trainer Edwin Kriens de realiteit echter niet uit het oog. Hij had vooral in de tweede helft moeten constate ren dat zijn ploeg er nauwelijks aan te pas kwam. „We kwamen daarin tekort. We durfden te wei nig en als we in balbezit waren, was het over het algemeen te ge haast", aldus Kriens, die echter wel glunderend het eerste succes begroette. „Dit geeft vertrouwen." Na een nerveus begin, waarin De Zwerver zich ontpopte als een goed voetballende ploeg, werd GPC brutaler. Erik de Ruyter bracht de bal na een minuut of twintig goed voor, waarna Rernon van Geersdaele koppend scoorde: ï-o. De eerste de beste kans voor De Zwerver was even later meteen raak. Vincent Luiten liet Leon Weeda kansloos: 1-1. Daarna was De Zwerver het sterkst maar in de slotfase sloeg GPC toe. Wessel Le- ijer leverde een panklare voorzet af die door Lunven Vermeer bin nen werd getikt: 2-1. „Dat is de kracht van GPC", concludeerde Edwin Kriens. „Deze ploeg geeft nooit op." gpc Vlissingen - De Zwerver 2-1 (1-1). 19. Rernon van Geersdaele 1 -0, 33. Vin cent Luiten 1-1, 88. Lunven Vermeer 2-1. Scheidsrechter: G.G.A. Daems (Gilze). Ge le kaart: Danique Soares (De Zwerver). Aantal toeschouwers: 200. gpc Vlissingen: Leon Weeda; Ralph Wiessner, Najim Boughmari, Jeroen van Ommen (77. Danny Bomer), Maarten Peene; Matthijs Lugtenburg, Rernon van Geersdaele (62. Rodi Uranie), Sven Ron de; Wessel Leijer, Jimmy Pinas (46. Lun ven Vermeer) en Erik de Ruyter. door Armando Langebeke goes - Tussen doelstellingen en werkelijke prestaties op het veld zit vaak een levensgroot verschil. Dit ondervonden de voetballers van zondag-derdeklasser Goes gis termiddag. Na het 1-1-gelijkspel te gen Zierikzee staat de titelkandi daat met beide benen op de grond. De Goesenaren nog van geluk spre ken dat ze nog een punt in eigen huis konden houden. Zierikzee had het aan zichzelf te wijten dat het niet ruim afstand had geno men van Goes. De Schouwse ploeg stond er organisatorisch be ter voor dan Goes. Na een vroege voorsprong van Zie rikzee - Mathijs Hage scoorde na een afgeslagen vrije trap van Benja min Verwest - moest Goes het spel maken. Goes had meer balbe zit, maar zette dit voor rust amper om in kansen. In het tweede be drijf was het alles Zierikzee dat de klok sloeg. De Schouwse ploeg speelde het slim. Zierikzee liet de zwakste schakel achterin bij Goes (Michael Cabenda) vrij, wat er voor zorgde dat er van opbouwen niets terechtkwam. Op het mid denveld van Goes zaten Johan de Goederen en Gert-Jan Tierie ook totaal niet in de wedstrijd. Dit resulteerde in paniekvoetbal en totale chaos aan Goese zijde. Zierikzee kreeg opgelegde kansen maar miste ze allemaal. Goes mocht blijven hopen op een toe valstreffer. Deze kwam er uiteinde lijk nog ook. Uit een corner kon de boomlange Mark van Haneg- hem de onverdiende gelijkmaker binnenkoppen. Goes-Zierikzee 1-1 (0-1). 12. Mathijs Ha- ge 0-1, 88. Mark van Haneghem 1-1. Scheidsrechter: P. Quinten (Colijnsplaat). Gele kaart: Martijn van Grunsven (Zierik zee). Aantal toeschouwers: 200. goes - MZVC begon verrassend sterk in de vierde klasse van het za terdagvoetbal. De Middelburgers versloegen kampioenskandidaat Wolfaartsdijk met 3-2. MZVC-Wolfaartsdij'k 3-2 (3-1): MZVC sloot een sterke eerste helft af met een 3-1-voorsprong. Michel Ridderhof en Sander de Vries maakte 2-0, waarna Harm Fluijt 2-1 scoorde. Vlak voor rust zorgde loram Rijkse voor 3-1. Direct na rust maakte Erik de Kok 3-2, maar ondanks grote druk kwam Wolf aartsdijk niet aan de gelijkmaker. Nieuwland-DFS 0-2 (0-0): Nieuw- land leed een terechte nederlaag. Tot de pauze hield de ploeg gelijke tred met DFS, maar daarna was er geen houden meer aan. Anco van de Linde scoorde 0-1, waarna Ke vin Veerhoek 0-2 maakte. Daarna liet DFS nog legio kansen onbenut waarondser een strafschop. Ook paal en lat stonden in de weg. goes - De Zeeuwse clubs in de tweede klasse van het zondagvoet bal zijn de competitie goed begon nen. RCS, Frw'24 en Terneuzen wonnen alledrie. RCD-RCS 2-4 (1-2): Halverwege de eerste helft opende Menno de Nooijer de score namens de Sou burgers: 0-1. Hoewel RCS voor rust verder achterin weinig weg gaf scoorde Louis Laros na een ver- dedigingsfout de gelijkmaker. On danks de tegenslag bleven de Sou burgers rustig hun eigen spel spe len, wat op slag van rust leidde tot een treffer van Mohammed Ben Kaddour, die 1-2 aantekende. Na een kwartier in de tweede helft leek de wedstrijd beslist, toen RCS via Dennis de Nooijer (straf schop) en Hoessein Bouzambou verder uitliep tot 1-4. RCD schakel de over van technisch verzorgd naar opportunistisch voetbal, waardoor het toch nog spannend werd. Voortdurend werd de bal hoog in het Souburgse strafschop gebied gepompt, wat onrust in de Souburgse gelederen bracht. Meer dan een tegentreffer van Leon de Kievit leverde het stukje power- play echter niet op. Oosterhout-HW'24 2-4 (2-2). 2. Jeroen Claessens 0-1, 6. Arie Eike lenboom 1-1,10. Arie Eikelenboom 2-1, 25. Jeroen Claessens (straf schop) 2-2, 60, Tim Mechelink 2-3, 70. Tim Mechelink 2-4. Scheids rechter: J. van de Moosdijk (Schijn- del). Rode kaart: Jorco de Kok (Oosterhout). Gele kaart: Bart Rijckaert (HW'24). Aantal toe schouwers: 200. Terneuzen-IFC 2-1 (0-0). 1-0 Si- nan Coban, 2-0 Sinan Coban. Scheidsrechter: M. Vorstenbosch (Rosmalen). Gele kaart: Niels Burm, Dennis de Kraker en Dwight van Hulle (Terneuzen). Aantal toeschouwers: 250

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 48