Kloetinge moet diep gaan Alfons scoort na een zeldzame solo Hiensch opgelucht w Spierballenvoetbal van LRC bezorgt ploeg overwerk. door Jan Dagevos kloetinge - De zweetdruppels pa relden drie kwartier na afloop van de wedstrijd tegen LRC nog over z'n gezicht. Daan Esser was in het openingsduel van de competitie tot het gaatje gegaan. Het was no dig ook, omdat LRC een lastige horde bleek te zijn. „En dan is het dus een enorme opluchting als je meteen de punten pakt", vertelde Esser naderhand. Kloetinge won zaterdag met 2-1 en Daan Esser had er een groot aan deel in. Hij maakte in de eerste helft de openingsgoal en zorgde na de pauze uit een strafschop voor de zege. „Het was een vecht- wedstrijd", constateerde de match winnaar later. Daarmee zei Daan Esser niets te veel. Bij de Leerdamse Racing Club (LRC) zijn ze dit voetbalsei zoen niet van plan roemloos ten onder te gaan in de hoofdklasse. De debutant mag dan misschien de kwaliteit ontberen, er blijven genoeg andere middelen over om te overleven. Kloetinge mocht zaterdag als eer ste kennismaken met de strapat- sen van de nieuwkomer LRC blonk uit door vechtlust, duw- en trekwerk en vooral veel overtredin gen. Soms waren ze geniepig van aard, soms waren het kleine vergrijpen en soms werd de botte bijl gehan teerd. Het was in elk geval alle maal bedoeld om de tegenstander uit het spel te halen. Wat dat be treft had LRC haar huiswerk goed gedaan. Het jonge Kloetinge van trainer Diederik Hiensch heeft het niet zo op dat soort spierballenvoetbal. En als dan zoals afgelopen zaterdag de scheidsrechter (Sjaak Uitterhoeve) ook nog eens lankmoedig reageert op tal van overtredingen, dan is het lastig voetballen. Kloetinge kon zeker voor de pauze zijn draai niet vinden. De opbouw was onrustig, de combinaties lie pen niet. Het had allemaal wel licht anders kunnen lopen als André Siereveld na negen minu ten zijn specialiteit had getoond. De Vlissinger groeide de laatste we ken uit tot een scherpschutter van af elf meter, maar zaterdag faalde hij vanaf de stip. Nadat Regilio Pi nas was gevloerd, schoot Siereveld de bal vanaf elf meter veel te zacht in. Het was een mentale opdoffer, die daarna nadreunde. Siereveld was uit zijn doen, terwijl Joffrey Gel dof en Jaap Esser domme gele kaar ten opliepen. Even leek Kloetinge verlost van alle sores, toen Daan Esser in de 27e minuut na een prachtige aanval de 1-0 binnentik- te. Het gejuich verstomde dertig se conden later alweer, toen Kloetin ge in defensief opzicht niet oplet te. Elvin Hardeveld, de beste man bij LRC, kwam voor zijn tegenstan der en zorgde voor 1-1. Na de pauze had Kloetinge meer grip op de wedstrijd, onder meer dankzij het sterke spel van Etienne Mallie. Bovendien zat het verdedi gend beter in elkaar. Een nieuwe strafschop bezorgde Kloetinge de zege. Arbiter Uitterhoeve was in de 55e minuut onverbiddelijk, toen Niels Kole bij een kopduel be sprongen werd door aanvoerder Tegen nieuwkomer LRC speelt Kloetinge een echte vechtwed- strijd. Daan Esser onderscheidt zich met twee treffers, waardoor de eerste zege binnen is: 2-1. Koman. Daan Esser zette zich nu achter de bal en zorgde met een la ge schuiver voor 2-1. Voor LRC was dit het sein om alle registers nog eens open te trekken. De aanpak vond dit keer alleen ge nade in de ogen van de arbiter. Hij riep de Leerdamse troepen nogal eens tot de orde. In de slotfase kreeg Elvin Hardeveld rood, toen hij zijn noppen wat al te opzichtig in de rug van doelman Jaco van der Schee plantte. De spelers en supporters van LRC schreeuwden hierna moord en brand en richtten hun pijlen op de scheidsrechter. Te vrezen valt dat dit niet de laatste keer zal zijn dit seizoen, tenzij LRC haar stijl aanpast. pzc Maandag 3 september 2007 31 Karakteristieken Nivo Sparta-Hoek 0-2 (0-0). 47. Ferry Alfons 0-1, 58. Sam Ysebaert 0-2. Scheidsrechter J. Stange (Zevenbergen). Gele kaart: John Schot (Hoek), Ro berto Verhagen, Dennis Jans sen, Wesley Paijmans, Björn Ce- vat, Randy van Heijnsbergen, Theo van Geffen (allen Nivo Sparta). Aantal toeschouwers: 500. Hoek: Joan van Belzen; Pieter de Munnik, Giovanni Siereveld, Björn Langeveld, Eric Atuahe- ne; Thomas Ragut, Gideon Imagbudu, John Schot, Ferry Alfons; Patrick Okoro (68. Ra- mazan Kesikbas) en Sam Yse baert. Kloetinge-LRC 2-1 (1-1). 27. Daan Esser 1 -0, 28. Elvin Harde veld 1-1, 55. Daan Esser 2-1. Scheidsrechter: J. Uitterhoeve ('s-Gravenpolder). Rode kaart: 90. Elvin Hardeveld (LRC). Gele kaart: Joffrey Geldof, Jaap Esser (beiden Kloetinge), Joshua Brard, Marko Luksen (beiden LRC). Aantal toeschouwers: 500. Kloetinge: Jaco van der Schee; André Siereveld, Erwin van der Woerdt, Arjan van der Smis sen, Joffrey Geldof; Jaap Esser, Niels Kole, Etienne Mallie, Daan Esser, Bésar Xhoxhaj (63. Mervin Niemantsverdriet) en Regilio Pinas (89. Robin de Pag- ter). Thijs Binnerts begon de com petitie zaterdag met een zege. De van Hoek overgekomen ver dediger startte in de basis bij Kozakken Boys en speelde de hele wedstrijd. De ploeg uit Werkendam won met 2-0 van Geinoord. Niels Dominicus, eveneens ex-Hoek, viel vijf mi nuten voor tijd in. Spakenburg begon de compe titie op eigen veld met een 3-1-zege tegen Nunspeet. De van Hoek overgekomen Taou- fik Ameziane speelde de hele wedstrijd en kreeg geel. De uit Westkapelle afkomstige Den nis van der Welle maakte sa men met Ameziane de over stap van Hoek. Van der Welle viel vier minuten voor tijd in. Kampioen IJsselmeervogels ging met 2-1 onderuit bij Sparta Nijkerk. Arjan van der Smissen (links) zet Jean-Philip Becht de voet dwars. foto Mechteld Jansen kloetinge - Vorig jaar begon Kloe tinge de competitie met een gelijk spel tegen Hoek, zaterdag pakte de hoofdklasser tegen LRC uit met een overwinning. Dat stemde trainer Diederik Hiensch tevreden. „We hebben niet echt goed gevoetbald, maar de punten zijn binnen en dat is goed voor de groep. Er zat best druk op deze wedstrijd. Vorig jaar tegen Hoek konden we onbevangen be ginnen, hadden we niets te verlie zen. Tegen LRC was het anders. Dat is een debutant en daar mag je dus niet van verliezen." Het spel tegen LRC was rommelig. Verder was de opbouw onrustig en tal van spelers waren onzeker. „We gingen te veel mee in het spel van LRC", vond oefenmester Die derik Hiensch. „Soms gingen we ook te vaak in op de intimidaties van LRC. Maar ja, deze groep is nog erg jong." Hoek is klasse beter dan Nivo Sparta in eerste wedstrijd: 0-2. door Frits Bakker zaltbommel - De trainer die eigen lijk geen trainer mag zijn, heeft van Hoek een winnend elftal ge maakt. De hand van Paul Telussa was zaterdag tegen Nivo Sparta uit (0-2-zege) feilloos te zien aan het veldspel. De afwerking op de goal was nog ver beneden peil, het voet bal vooral na de rust bij vlagen hoogstaand. Veel zegt die eerste zege nog niet over de kracht van Hoek, omdat de tegenstander niet als een vol waardige hoofdklasser wordt ge zien. De debutant startte met een jonge ploeg, bracht daarna een paar grijzende routiniers in het veld en was toch nog rijp voor een veel grotere afstraffing. Het bleef bij 0-2, omdat met name Okoro, Ragut en Ysebaert de mooiste kan sen lieten liggen en de paal twee keer een treffer in de weg stond. Ferry Alfons demonstreerde in de tweede minuut na de rust nog het best hoe verbijsterend slecht de thuisclub verdedigde. Met de bal aan de voet liep de middenvelder vanaf de middenstip naar de goal, snelde hij bijna ongehinderd langs twee tegenstanders en schoot de bal handig voorbij de keeper. „Ik heb zelden zo veel ruimte gehad", lachte hij na afloop. Telussa verklaarde de goal vanuit een ander oogpunt. „We speelden na de rust met zo veel beweging in de tweede lijn, dat er plotseling ruimte lag voor zo'n solo. Dat creë ren we dus zelf door de speelstijl die we hanteren." Desondanks was het een goal die maar zelden te zien is op het ni veau van de hoofdklasse. „Het is héél lang geleden, dat ik er zo één heb gemaakt", erkende Alfons grif En ook later bleven de kansen zich opstapelen. Pieter de Munnik: „We sprongen er te slordig mee om, omdat er tegen zo'n tegenstan der automatisch gemakzucht in de ploeg sluipt." Hoek bleef in de score steken op twee schamele goals. Sam Yse baert legde met een droge knal de eindstand vast. Telussa: „En het maakt me niet uit of dit een zwak ke ploeg was. Die eerste winst is heel belangrijk en ik ben ook blij 'De snelheid van de bal ligt al veel hoger dan toen ik het overnam' met de manier waaröp. De snel heid van de bal ligt al veel hoger dan toen ik het overnam." Nog opvallender was het combina tiespel op het middenveld. Na rust schitterde Hoek met positiespel en snel uitgevoerde combinaties. De bal ging zo snel van voet tot voet, dat de tegenstander van het kastje naar de muur werd gestuurd. De Nigeriaan Imagbudu was vaak de stuurman, vooral Schot, Alfons en later de ingevallen Kesikbas onder scheidden zich als volleerde rond- spelers. Telussa zag ook wel tacti sche mankementen, met name in aanvallend opzicht. Hij vond on der meer dat Ysebaert en Okoro in de spits te dicht op elkaar speel den. De opzet was dat Okoro als diepste spits zou opereren en Yse baert meer de ruimte naast en ach ter de Nigeriaan zou benutten. Ook stelde Telussa vast dat er te weinig rendement van de vleugels kwam. „Met die balcirculatie op het middenveld is het de bedoe ling dat mijn backs (De Munnik en Atuahene) op de flanken opdui ken. Dat moet nog verder groeien." Toch domineerde Hoek zowat de hele wedstrijd. Joan van Belzen, die eerste man in de goal lijkt te worden, liet in die tweede helft op counters van Nivo Sparta een paar keer zijn klasse zien. 6SUG& MMïk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47