Nieuwe ster wint twee keer brons Blessure Van Assche op WK Laurens van Lieren maakt in twee jaar behoorlijke progressie Sjarapova sneuvelt al in derde ronde PZC Maandag 3 september 2007 29 De Duitse Isabel Werth (links), Anky van Grunsven (midden) en de verrassend rijdende Imke Schellekens-Bartels vormden het podium na de kür op muziek. foto Gianluigi Arcaini/EPA Schellekens-Bartels verrast op EK, goud Van Grunsven in kür. door Annemiek Steenbekkers LA MANDRIA - Anky van Grunsven won zilver (Grand Prix Special za terdag) en goud (kür op muziek gisteren), maar de opvallendst presterende Nederlander op het EK dressuur in Turijn was Imke Schellekens-Bartels. Met haar merrie HunterDouglas Sunrise belandde ze zaterdag én gisteren naast de Duitse Isabell Werth (winnaar Special, tweede in Kür) en Van Grunsven op het podium. „Er waren vandaag meer fans. Toch rot als die net een dag te laat waren geweest voor het brons", grapte Schellekens-Bartels na haar tweede individuele succes. „Sunrise wilde dit evenement geen fouten maken. Dus ik zat er alleen nog maar op om het er mooi uit te laten zien." De dertigjarige amazone stapte na de verkoop van Lancet in 2004 over op de door haar moeder opge leide Sunrise. De eerste grote suc cessen dienden zich vorig jaar aan met de Nederlandse titel en haar eerste teamoptreden op de wereld- ruiterspelen (zilver). De wereldbe kerfinale in Las Vegas sloot ze in Imke Schellekens-Bartels pres- teert opvallend tijdens het EK dressuur. Ze wint twee bronzen medailles en ziet Anky van Grunsven goud winnen. april van dit jaar als tweede af en afgelopen vrijdag droeg ze bij aan het eerste Nederlandse teamgoud ooit. „Ik heb nu het gevoel dat ik er echt bij hoor. Ik heb dit jaar weer een stap gezet. Anky en Isa bell halen negens, zover ben ik nog niet, maar de jury heeft me dit EK wel verder geholpen. Ze moeten 't je ook gunnen. Klinkt lullig, maar zo werkt het in onze sport." Het eremetaal van Schellekens-Bar tels bracht Nederland voor het eerst sinds het EK in Arnhem (1999) met twee ruiters op het ere- schavot. In de tweestrijd tussen Van Grunsven en Werth werden de medailles eerlijk verdeeld. Werth - in de deelscores zaterdag zelfs beloond met een enkele tien - won de Special op zaterdag (78,360 procent tegen 77,480 voor de olympisch kampioene), terwijl in de kür Van Grunsven met 85,800 procent) met Keltec Saline- ro ruim boven de Duitse (83,200) bleef „Voor mijn gevoel ging het zaterdag goed, maar Sjef (Janssen, echtgenoot en trainer) vond dat ik in de passage te weinig voorwaarts reed", aldus de wereldkampioene kür op muziek, die met 87,93 ook het wereldrecord in deze proef in handen heeft. „Vandaag heb ik het anders gedaan en dat werkte." „Een keer vloeken, helpt toch", rea geerde bondstrainer lanssen, die vooral de mentale waarde van gou den medailles benadrukte. „Dit is een kleine boost die Anky nodig had." STUTTGART - Herre Zonderland draait morgen op het WK turnen in Stuttgart tijdens de landenkwa- lificatie een volledige meerkamp. De turner, een van de waterdra gers van het zeskoppige mannen- team, rekende op vier toestellen. Hij is evenwel boven respectieve lijk Carlo van Minde en de licht ge blesseerde Anthony van Assche verkozen om ook ringen en sprong te turnen. Die twee turnen nu beiden een vijfkamp. Naast Herre Zonderland turnen ook Jeffrey Wammes en Epke Zonderland een volledige meerkamp. Yuri van Gelder com pleteert het team door ringen en sprong te turnen. Of Anthony van Assche ook op vloer in actie komt, wordt tijdens de wedstrijd beke ken. Hij liep vrijdag bij de podium training een enkelkwetsuur op. Hij start eventueel als vijfde en laatste Nederlander op vloer. Turnsters stellen teleur bij WK in Stuttgart STUTTGART - De Nederlandse turn sters hebben gisteren bij de wereld kampioenschappen in Stuttgart aan geen van de doelstellingen vol daan. De ploeg houdt aan de eind klassering - zeventiende - één olympisch ticket over. Twee start bewijzen was de bijgestelde doel stelling, aanvankelijk werd zelfs ge hoopt op plaatsing als team. Op ba sis van de individuele prestaties voldeed in Stuttgart niemand aan de norm. Geen van de Nederland se turnsters bereikte de meerkamp finale of een toestelfinale. Warren wint Johnnie Walker Championship GLENEAGLES - De Schotse golfer Mare Warren heeft gisteren de Joh nnie Walker Championship ge wonnen. Hij stelde de winst op de tweede extra hole veilig. De verlenging was nodig omdat Warren samen met zijn landge noot Simon Wakefield na de vier ronden op Gleneagles op 280 sla gen was uitgekomen. Joost Luiten eindigde verdienste lijk als 26e. Dressuurruiter eindigt op EK als zevende in de kür op muziek. door Koen de Vries la mandria - Het EK dressuur be gon stroef voor Laurens van Lie ren maar uiteindelijk kreeg het ti- teltoernooi in het Italiaanse ge hucht La Mandria bij Turijn toch nog een gouden randje. De ruiter van stal Hexagon uit Schore eindig de gisteren met zijn paard Ollright in de kür op muziek als zevende. „Dit is een resultaat waar ik mee thuis durf te komen", gaf een zeer tevreden Van Lieren aan. „Ik ben in twee jaar tijd veel sterker gewor den. Het moet alleen nog veel con stanter worden." Van Lieren refereerde daarmee aan zijn dertiende plaats op het EK in het Duitse Hagen, twee jaar gele den. Hij werd toen met Nederland tweede in de landenwedstrijd. Dit jaar greep hij die titel, maar dat was met een bijsmaakje. Zijn resul taat werd geschrapt omdat het het minste van de vier was. Een ande re Zeeuw, debutant Hans Peter Minderhoud uit Westkapelle, scoorde met Exquis Nadine hoger dan Van Lieren. Zaterdag streed het Zeeuwse duo om één plaats in de afsluitende kür op muziek, het koningsnum mer van het EK. Per land was er slechts plaats voor drie deelne mers. De plaatsen een en twee wa ren vrijwel zeker voor Anky van Grunsven en Imke Schellekens- Bartels. Van Lieren reed met uit zondering van de stap een fraaie proef Minderhoud maakte fout jes. „Bij het losrijden ging het be ter dan in de ring zelf', gaf de Westkappelaar aan. In de kür was Van Lieren weer eens publiekslie veling en de 76,95% was goed voor de zevende plaats. „Iedereen kan zien dat de stap nog beter kan", gaf vader en coach Leu- nus van Lieren aan. „Maar dat is makkelijker gezegd dan gedaan. Het is meer een kwestie van psy chologie dan van trainen." door Fardau Wagenaar NEW YORK - Ze voelde zich fit, ge zond en sterk, maar op de tennis baan kon ze zichzelf maar niet vin den. Het gevoel was er niet en het kwam ook niet. Een andere verklaring kon tennis ster Maria Sjarapova niet geven voor haar vroege uitschakeling op de US Open. „Ik ben fit en ik ben gezond, maar toch was ik er niet bij. Het voelde alsof ik daar niet stond." De uitschakeling van de winnares van vorig jaar was de eerste grote verrassing op deze editie van de US Open. Sjarapova bleef sportief hoe zwaar het haar ook viel dat ze verloor van de Poolse Agnieszka Radwanska (6-4 1-6 6-2), een ta lent van achttien jaar. Niet zozeer om Radwanska, maar om zichzelf Want als alles goed is, het lijf sterk en soepel aanvoelt, waar lag het dan wel aan dat ze 49 onnodige fouten en twaalf dubbe le fouten maakte? Het moet de druk wel zijn, het lot van de top- speelster, die altijd wint, maar soms ook maar een mens blijkt te zijn. De winnares van vorig jaar was overigens niet de enige hoogge plaatste speelster die al voordat de tweede week begon op het vlieg veld van New York stond. De Russin kreeg gezelschap van haar landgenote Nadia Petrova, Patty Schnyder, Wimbledon-fina- liste Marion Bartoli, Nicole Vaidis- ova en voormalig nummer één van de wereld Martina Hingis. Al lemaal in de derde ronde afgeval len. Het toernooi gaat in ieder ge val verder met Serena Williams, die Bartoli gisteravond versloeg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45