Zeeland PZC Actie voor belbus in avond Si" Terrasje bij bakker krijgt ruimte SCHOUWEN-DUIVELAND 16 13 17 Strandpaviljoen De Branding zet bluestraditie voort Politie pakt rijbewijs af Lampje Beeld van Bonifatius gezegend in Kwadendamme Maandag 3 september 2007 Voorstelling Ruhe nodigt uit te kiezen, niet tégen maar vóór Tip? redzzee@pzc.nl terdag zijn naam alle eer aan. Valt niet mee melancholieke ge voelens buiten de deur te houden als je je nog even in het na zomerzonnetje wentelt. Met optredens van de Branding Blues band, Fried Bourbon (foto), Bad Luck en Jumpin Jerks hebben de nieuwe eigenaren van van strandpaviljoen De Branding een goede traditie voortgezet. foto Marijke Folkertsma RENESSE - Je zult maar mogen meegenieten als een rits muzi kanten aan het werk is, tegen de achtergrond van een zonover goten Noordzeestrand. Het Bluesfestival in Renesse deed za- Comité wil discussie over openbaar vervoer aanzwengelen. door Esme Soesman DREISCHOR - Het laatste wat het zeskoppig actiecomité wil, is dat een dikke streep door de belbus wordt gehaald. Maar dat het open baar vervoer op een klein dorp als Dreischor altijd nog beter kan, weet woordvoerder Netty Struijs zeker. Om dat voor elkaar te krij gen, zijn in Dreischor handtekenin gen opgehaald. Het actiecomité roept bewoners van andere dor- i pen op ook met een reactie te ko men. Grootste pijnpunt is dat de belbus NOORDWELLE - Een 58-jarige auto mobilist is zaterdagavond rond half elf zijn rijbewijs kwijtgeraakt na een alcoholcontrole. De man had drie keer meer gedronken dan is toegestaan. Ook in Axel en Ter- neuzen was het raak. Daar gingen respectievelijk een 33-jarige vrouw uit de gemeente Terneuzen en een 26-jarige Terneuzenaar de fout in. Hij had ruim vier keer meer alco hol gedronken dan is toegestaan. 's avonds niet rijdt Om vier voor half zeven is er nog de mogelijk heid vanuit Dreischor naar Zierik- zee te reizen. Daarna houdt het op- Het ontbreken van avondritten staat al langer ter discussie. Eerder dit jaar heeft de provincie laten uit zoeken welk prijskaartje er aan avondvervoer in Zeeland kleeft. Dat bleek met 1,2 miljoen voor al le Zeeuwse dorpen, omvangrijk. Voordat in het najaar de discussie over dit onderwerp wordt voortge zet, wil het Dreister actiecomité de wensen op een rijtje zetten. „Absoluut niet met de bedoeling weg te halen wat er nu is", bena drukt Struijs. Want van de belbus in Dreischor wordt goed gebruik door Esme Soesman ZIERIKZEE - Een levendiger straat beeld en voor ondernemers een mooie mogelijkheid om hun waar aantrekkelijker aan de man te brengen. Dat ziet het Schou- wen-Duivelands gemeentebestuur als voldoende voordeel om een ter rasje bij bakker of viswinkel voortaan sneller te omarmen. Het gaat om terrasjes voor onder steunende horeca. Bedrijven die een andere hoofdfunctie hebben, gemaakt, weet zij. Maar misschien valt er iets te schuiven. Zijn er ook belbustijden die door niemand worden benut. „Dat inzicht heb ben wij zelf niet. Maar we kunnen wel een verzoek bij de provincie neerleggen. Of misschien is een proef in de avonduren wel wat." Belangrijk is in ieder geval dat er voortdurend over openbaar ver voer wordt gepraat. Lang niet alle mensen weten van de belbus afj zo hebben de comitéleden afgelo pen week ervaren. Waardoor er Met een handtekeningactie vraagt het Dreister actiecomité aandacht voor de wens om de beibus ook in de avonduren te la ten rijden. maar daarbij - ter ondersteuning - wel een hapje of drankje willen aanbieden. Te denken valt aan su permarkten en viswinkels, maar ook aan recreatieve of bijzondere bedrijven als een kinderspeelpara- dijs of museum. Dat heeft geen explosieve groei van het aantal terrasjes tot gevolg, verwacht wethouder A. Verseput. De terrassen moeten in relatie staan tot het bedrijf Bovendien wordt de (verkeers-)veiligheid na- ook niet optimaal van het open baar vervoer wordt geprofiteerd. Natuurlijk zijn er minpunten. Struijs wijst op - de inmiddels op geheven - lijn 124, die op Zonne- maire reed. Daar aangekomen moest drie kwartier op aansluiting worden gewacht. Inmiddels is het alleen nog maar mogelijk via Zierikzee richting Zonnemaire en verder te reizen. Dat kost niet alleen extra tijd, maar ook een extra strip, zo plaatst Struijs een kritische noot. De 126 daarentegen is een prima lijn. „Over de belbus zelf ben ik hartstikke tevreden. Ik zou ook willen dat meer mensen ervan ge bruik maken. Dat is óók een reden om dit te doen." drukkelijk in de gaten gehouden. Ook zijn er grenzen aan de om vang gesteld. Het terras mag niet groter zijn dan vijftig procent van het vloeroppervlak dat binnen in gebruik is als horecanevenactivi- teit. Het maximum oppervlak is op 25 vierkante meter gesteld. Is in de winkel geen ruimte, dan mag je buiten nog altijd een terrasje van 10 vierkante meter maken. De Ontwikkelingsvisie Horeca gaat binnenkort de inspraak in. NIEUWDORP - Een 77-jarige man is zaterdagmiddag gewond geraakt na een val van de zolder in een schuur aan de Ring in Nieuwdorp. Het slachtoffer is met een trauma helikopter naar Rotterdam ge bracht. De man wilde wat van zol der halen toen zijn ladder weg gleed, waarna hij op zijn hoofd te rechtkwam. Hij is eerst buiten be wustzijn geraakt, maar kwam later weer bij. Tip? redactie@pzc.nl Het oog van de Terneuzenaar viel in het wekelijkse reclame- krantje al snel op dat ene leuke lampje. Op zonne-energie. Met de folder in zijn hand toog hij naar de Gamma, om te beginnen aan een zoektocht. Omdat hij het object waarvan hij zo gecharmeerd was maar niet kon vinden, schoot hij op een gegeven moment toch maar een medewerker aan. „Zeg, meneer, ik ben op zoek naar dit lampje, maar ik kan het niet vinden", wees hij op de foto van het object. -I De medewerker reageerde snel en gevat. „Dat snap ik meneer. U heeft het krantje van de Karwei in uw handen..."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35