Zeeland essentieel voor molens Groot feest in klein dorp Uitgeslapen? Van Loon is terecht van markt geweerd grati< m-ma Hastens 7^ Veerse Meer per sloep bedwongen B PZC Maandag 3 september 2007 1 5 Marktkoopman verliest zaak over het niet krijgen van vergunning. sint-maartensdijk - De gemeente Tholen heeft terecht geweigerd zes standplaatsvergunningen te verle nen aan marktkoopman Arjan van Loon. Ook al heeft de gemeente een fout gemaakt, Van Loon kan daaraan geen rechten ontlenen, blijkt uit een uitspraak van de Raad van Sta te. Van Loon runde samen met zijn vader en oom jarenlang een kaas- en vershandel waarmee hij op de Tholense markten stond. De gemeente geeft alleen standplaats vergunningen uit op naam van één marktkoopman en die zijn niet overdraagbaar. Dat betekent dat een vader zijn vergunning niet aan zijn zoon kan overdoen. Anderzijds heeft Tholen het beleid dat standplaatsvergunningen op naam van een bedrijf moeten staan. En dat leidde tot complica ties. Immers, in 2003 richtte Arjan het bedrijf Van Loon Kaas en Vers- handel CV op. Dat bedrijf kreeg zes standplaatsvergunningen voor zes Tholense dorpen. Een jaar la ter wilde Arjan de vergunningen verlengen, maar de gemeente wei gerde. Tholen had ontdekt dat niet langer zijn oom en vader de be langrijkste mannen in het markt- bedrijf waren maar Arjan zelf De gemeente concludeerde dat de oom ten onrechte de vergunning aan Arjan had overgedaan. Daarop trok ze de vergunningen in en stond de familie Van Loon met le ge handen. De Raad van State stelt dat de gemeente mocht vasthou den aan haar beleid voor persoons gebonden vergunningen. Na veel overleg kreeg Arjan twee stand plaatsvergunningen terug en hij kreeg een vergunning om kaas en zuivel aan de deur te verkopen. De gemeente werkt aan nieuw beleid. foto Mechteld Jansen Bezoekers op de stelling van de Nooit Gedacht in Colijnsplaat. Uw voordeel kan oplopen tot €1.800, i. Vraag naar de llm t voorwaarden. Het watersportfeest in Ellewoutsdijk werd dit jaar gehouden op de nieuw beklede dijk. foto Dirk-Jan Gjeltema Hastens Mega Store Breda Ettensebaan 17a (naast Kids Factory) Breda Info: 0900 - 225 0 225 kortcene - Tijdens de Veerse Meer Sloepenrace, die zaterdag in Kortgene startte en finishte, don gen 35 bemanningen mee naar de bokaal: 29 herenteams en zes met uitsluitend dames aan de riemen. Bij de heren werd het team van Schotse Vier eerste, gevolgd door Fulfilling dreams since 1852 de boten Steenbok en Orkaan. De dames van Tante Agaath leverden de beste prestatie, met de teams van Paardekreek en Noordhoek als respectievelijk tweede en derde. De sloepenrace werd afgesloten met een vlootschouw van fraai ver lichte sloepen. Ellewoutsdijk viert 35ste watersportfeest op nieuw havenplein. ellewoutsdijk - Alles is klein in Ellewoutsdijk: het dorp, het getij dehaventje en de bootjes die er twee keer per dag droogvallen. Al leen de watersportfeesten zijn groot, en derhalve ook het aantal bezoekers. Wie in Ellewoutsdijk een heel weekeinde mee komt feesten, weet onderhand wat hij verwach ten kan: een braderie, rommel markt, spelletjes, gratis tochtjes over de Westerschelde, veel live muziek en op zondag een paar ton gekookte mosselen. Tijdens de 35ste aflevering, afgelopen week einde, waren er twee extraatjes: schitterend weer en een mes scherp nieuw havenplateau. Het hobbelige oude plateautje van vroeger heeft in Ellewoutsdijk er in geen 34 jaar iemand van weer houden, maar zo'n gladde vloer danst natuurlijk stukken beter. Het nieuwe plateau is er gekomen door een samenwerking tussen de watersportvereniging, de gemeen te Borsele en Rijkswaterstaat. Het was nodig omdat deskundigen hadden berekend dat de oude klin kerbestrating er met een flinke storm uit kon spoelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33