RWS is goede speler in samenleving 13 17 Agressieve dronkenlap pleegt Interessante fossielen opgevist bij vluchtmisdrijf in Heinkenszand Kor en Bottocht Oosterschelde Kampioenen ploegen netjes Lampje Wilhelminadorp bevordert op het water sociale samenhang n z.' Beeld van Bonifatius gezegend in Kwadendamme Maandag 3 september 2007 Voorstelling Ruhe nodigt uit te kiezen, niet tégen maar vóór Tip? redgoes@pzc.nl ken en de sturing op efficiëntie in de organisatie moeten verankeren. Woningcorporaties krijgen elke vier jaar een onafhankelijke visita tiecommissie over de vloer om de uitvoering van maatschappelijke taken tegen het licht te houden. De commissies bekijken niet al leen de papieren, maar spreken ook met mensen en instellingen die een relatie hebben met RWS in het maatschappelijke krachten veld. Het gaat dus niet om prakti sche zaken als het fluks verhelpen van lekkende kranen en tochtige kozijnen. Daar is weer een ander kwaliteitsbewakingssysteem voor. WILHELMINADORP - Geluk of wijsheid? Waaraan om leefbaarheid en sociale samenhang te bevor- terdag koers zetten naar het Goese Sas om aan heeft het dorp in de Wilhelminapolder een gou- deren, vooraan in het dorpsbewustzijn. Als ze boord te stappen van De Avontuur voor een den dag te danken? Aan beide. In Wilhelmina- wat leuks willen, doen ze gewoon een beroep op tocht over de Oosterschelde. Geluk hadden ze dorp zit een geldbuidel van de gemeente Goes de buurtbonus. Daardoor kon een lange stoet za- ook: schitterend weer. foto Mechteld Jansen 20-jarige rijdt invalide dorpsgenote tot drie keer toe opzettelijk aan. HEINKENSZAND - De politie heeft zaterdag een 20-jarige man uit Heinkenszand thuis opgepakt, na dat hij op het Clara's Pad in zijn woonplaats een vrouw op een in- validenfiets tot drie keer toe had aangereden. Volgens de 47-jarige bestuurster van de fiets, die ongedeerd bleef, deed de man dat opzettelijk. Hij wisselde enkele malen van versnel ling om de fiets drie keer op dezelf de plaats te raken. Na de aanrijding reed hij zonder uit te stappen naar huis maar de vrouw noteerde het kenteken. Aan de hand daarvan kon de politie de man korte tijd later thuis oppak ken. Uit een blaastest bleek dat hij ruim de maximaal toegestane hoe veelheid alcohol had gedronken. De man is voorlopig opgesloten. Jaap Schot vist met wetenschappers voor de zevenenvijftigste keer ZIERIKZEE - De Kor en Bottocht van 2007 heeft weer mooie fossiele botresten opgeleverd, waaronder een vrijwel compleet handwortel beentje van een neushoorn en een stukje spaakbeen van een hyena. Voor de zevenenvijftigste keer voer zaterdag de ZZ 10 van Jaap en Anja Schot met wetenschappers en belangstellenden over de Oos terschelde op zoek naar de fossiele resten van landzoogdieren uit het Vroeg-Pleistoceen (circa twee mil joen jaar geleden). Al snel kon een opgevist botfragment worden geï dentificeerd als een stukje stoot- tand van een olifantachtige. „Zo'n stukje stoottand is niet veel", zegt Joop de Vos van het Teylersmu- seum. „Maar het bewijst wel dat hier olifanten met een schofthoog te van zo'n vier meter liepen en dat we op de goede plek korren." WILHELMINADORP - Freek Boude- ling uit Anna Jacobapolder en )aap de Vlieger uit Nieuwerkerk zijn za terdag, tijdens de Zeeuwse ploeg- wedstrijden in Wilhelminadorp kampioen geworden. Boudeling ploegde in de categorie tweeschaar wentelploegen en De Vlieger in de categorie drie- en meerscharige ploegen. De kampioenen zullen Zeeland deze maand vertegen woordigen tijdens de Nationale ploegwedstrijden in het Groning se Harkstede. Ook de Zeeuwse kampioenschap pen op antieke tractoren, werden traditiegetrouw in de Wilhelmina polder geploegd. W. van Dijke uit Wolphaarsdijk won met zijn twee- scharige Ransomes in de categorie rondgaande ploegen. Van alle heen- en weergaande ploegen bleek de eenscharige Cappon-kan- telploeg achter de Ferguson van N. Nagelkerke uit Heinkenszand het stoppelveld het mooist zwart te krijgen. Gedeputeerde Toine Poppelaars, die op een antieke trekker een ope ningsvoor mocht ploegen, nam de gelegenheid te baat om ook het startsein te geven voor de campag ne Modder op Weg. Als er slik ligt moeten de boeren het opruimen. Tip? redactie@pzc.nlTip? redactie@pzc.nl Het oog van de Terneuzenaar viel in het wekelijkse reclame- krantje al snel op dat ene leuke lampje. Met de folder in zijn hand toog hij naar de Gamma, om te beginnen aan een zoek tocht. Omdat hij het object waarvan hij zo gecharmeerd was maar niet kon vinden, schoot hij op een gegeven moment toch maar een medewerker aan. „Zeg, meneer, ik ben op zoek i naar dit lampje, maar ik kan het niet vinden", wees hij op de foto 4 van het object. De medewerker reageerde snel en gevat. „Dat snap ik meneer. U heeft het krantje van de Karwei in uw handen..." Onafhankelijk rapport |tegt vinger op enkele verbeterplekken. door Mieke van der Jagt GOES - De Regionale Woning bouwvereniging Samenwerking (RWS) in Goes vervult haar plich ten in de samenleving over het al gemeen goed, maar een paar din gen kunnen beter. Uit een visitatie rapport, gemaakt door PriceWater- houseCoopers, blijkt dat de RWS minder jongeren heeft kunnen huisvesten dan de corporatie zich zelf ten doel had gesteld. De orga nisatie heeft ook veel grotere reser ves dan nodig is. Huurders en an dere maatschappelijke partijen blij ken bovendien onvoldoende op de hoogte te zijn van de bedrijfsstruc tuur. Zo bestaat er een indruk van belangenverstrengeling tussen commerciële en maatschappelijke vastgoedontwikkeling, doordat projectontwikkelaar Marsaki, on derdeel van RWS, ten onrechte als afzonderlijk bedrijf wordt gezien. De actieve deelname in landelijke projecten, door de visitatiecommis sie juist als positief aangemerkt, wordt de RWS door het maat schappelijk veld in de regio lang niet altijd in dank afgenomen. De corporatie investeert in die landelij ke projecten mede om het vermo gen goed te beheren, maar huur ders en andere belanghebbenden zien de investeringen liever in de eigen regio. In 6.075 verhuureenheden van RWS wonen 12.000 mensen. Bij de woningbouwvereniging wer ken 74 mensen. Door deze verhou- Wl Door de onduidelijke rol van Marsaki bestaat een indruk van belangenverstrengeling tussen commerciële en maatschappelijk vastgoedontwikkeling. ding steekt RWS heel gunstig af bij andere corporaties. Ook wat be treft de huurprijzen scoort RWS goed: 95 procent van de huizen valt onder het kopje 'goedkoop'. RWS speelt zijn rol in de samenle ving goed. De corporatie is niet zel den een bindmiddel tussen onder wijsinstellingen, welzijnsorganisa ties, zorgaanbieders en natuurlijk de gewone mensen. Wie met de RWS te maken heeft, hoeft niet te klagen over gebrek aan inspraak of te weinig informatie. Volgens het rapport zou RWS wel met niet al te veel moeite de doel stellingen concreter kunnen ma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31