Buikslierend door de Bossestraat Zeeland l|L Uitgeslapen? Politie betrapt snelheidsduivels Hastens 7^ Advocaat, cake en schuimpjes naar grootmoeders recept Z PZC Maandag 3 september 2007 1 5 Vijfentwintig meter slieren en dan maar hopen dat je de bel raakt. foto Wim Kooyman De Bossepiel kroont eigen team tot slierkampioen 2007. door Cino van den Broecke vogelwaarde - De pallets en de groene loper zorgde voor een per fecte aanlooproute naar de slier baan. Vijfentwintig meter glijden op de buik, met de hand naar de bel. Daar ging het afgelopen zater dag allemaal om tijdens het twee de Open Bosse Kampioenschap Buikslieren. Een kleine veertig 'slierders' na men deel aan het kampioenschap voor de deur van café Ons Ver maak in de Vogelwaardense Bos sestraat. De organisatie was in han den van carnavalsvereniging De Bossepiel. De zon en het aangename tempe- ratuurtje waren voor de deelne mers een welkome meevaller tij dens hun glijpartij richting de bel, die op vijfentwintig meter was weggehangen. Een glibberig goed je en het nodige water zorgden er voor, dat de opblaasbare Slierbaan prima op de buik kon worden be dwongen. In teams van drie werd na enkele 'inglijdpogingen' gestart met de wedstrijd, waarbij steeds de verste totaalafstand beslissend was. Van series ging met over tot finale wedstrijdjes en uiteindelijk bleek team De Bossepiel over de beste 'slierkanonnen' te beschikken. Met bijna vijfenzeventig meter in totaal hield men de winst in eigen u huis. Op een tweede plek eindig- v den De Glaainichten, gevolgd 1. door De Vijverplanten, die derde werden. Naast de teamprijs, waarmee De Bossepiel zichzelf tot kampioen kroonde voor één jaar, kreeg Ron- koewacht - Met het jaarlijkse Ak kerfestijn zamelde de evenemen tencommissie van het woonzorg complex de Lange Akkers in Koe- wacht zaterdag geld in voor extra activiteiten voor de bewoners. Buiten stond een grote rommel markt opgesteld. Goklustigen kon den een kansje wagen bij het rad van avontuur, de grabbelton of en veloppen trekken. In verschillende stands konden de bezoekers ken nismaken met bloemsierkunst, mosbewerken en kunstwerken ma ken van stro en sieraden. Twee Belgische hobbyisten lieten oude tijden herleven met het au nie de Maat de prijs voor beste mannelijke Slierder en viel bij de dames die eer te beurt aan Stepha nie de Schepper. Het publiek genoot onder het ge not van de nodige versnaperingen van de natte kapriolen op de thentieke vlegel dorsen. De ver koop van tweedehands kinderkle ding en speelgoed liep als een trein. Op het buiten- en binnenter- ras was het gezellig druk. Enkele vrijwilligers hadden volgens groot moeders recept Koewachtse advo caat, cake en schuimpjes gemaakt. Walter Audenaert van de organisa tie prees de ruim 40 vrijwilligers die voor het goede doel hun han den uit de mouwen staken. Van de opbrengst maken de ouderen een ritje door Oost-Zeeuws-Vlaande- ren, gaan op bedevaart naar Oost akker en schuiven twee keer per jaar aan tafel voor een barbecue. baan. Bij de een ging het glijden als vanzelf, terwijl anderen toch overduidelijk nog wat 'trainings uren' te maken hebben om wel licht later nog tot aansprekende re sultaten te komen. De organisatie was met de op Man uit Axel door bekende mishandeld terneuzen - De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag rond vijf uur in de Nieuwstraat een 31-jarige Terneuzenaar aange houden, nadat hij een 25-jarige man uit Axel had mishandeld. De Axelaar liep hierbij vermoedelijk een gebroken neus. De Terneuzenaar had de 25-jarige een kopstoot en een vuistslag in zijn gezicht gegeven. De man is in verzekering gesteld gedurende het onderzoek dat de politie instelt naar de toedracht van de mishan deling. De aanleiding van de mishande ling is niet duidelijk, wel kenden beide mannen elkaar. ijzendijke - De politie heeft zater dagavond twee automobilisten be trapt die met hoge snelheid over de N61 reden. Rond 20.15 uur reed een 20-jarige Amsterdammer met een snelheid van ruim 160 kilome ter per uur. Hij werd aan de kant gezet, waarna zijn rijbewijs werd ingenomen.Omstreeks 21.30 uur was een 47-jarige automobilist uit het Belgische Zelzate aan de beurt. Hij reed met een snelheid van 141 km en kreeg daarvoor een boete van 550 euro. komst, de wedstrijd en het goede weer meer dan tevreden. „De sfeer is prima en iedereen heeft het reuze naar de zin. De weergoden zijn ons wel erg gunstig gezind, wat het spectakel helemaal perfect maakt. Wij zijn Nummerplaat verraadt doorrijder na botsing clince - Een 40-jarige automobi list uit de gemeente Hulst is gister middag doorgereden nadat hij op de Gravenstraat achterop de auto van een 30-jarige man uit dezelfde gemeente was gereden. Na de aanrijding was de 40-jarige hard weggereden, richting de Bel gische grens. Hij had alleen de pech dat zijn kentekenplaat als stil le getuige was achtergebleven op de plaats van het ongeval. De 40-jarige man werd thuis opge pakt en mee naar het politiebu reau genomen voor een verkla ring. Na een blaastest bleek dat hij ruim driemaal de toegestane hoe veelheid alcohol had gedronken. - tevreden en volgend jaar komt er op zeker een derde editie", aldus Sander de Koeijer namens De Bos sepiel. Het kampioenschap werd in stijl afgesloten met een gezellige après slier party. Beste gerookte paling komt uit Zierikzee KORTENHOEF - Henk Willemse uit Zierikzee is zaterdag in Korten- hoefNederlands Kampioen paling- roken 2007 geworden. Het ziet ernaar uit dat je voor de beste gerookte paling de meeste kans maakt in Zierikzee, want de stad was goed vertegenwoordigd in de top tien van beste palingro kers. De gerookte paling wordt be oordeeld op smaak en consistentie door een jury van gekende fijn proevers. De deelnemers gebrui ken hun eigen recepten en technie ken. Op de tweede en derde plaats eindigden respectievelijk Bert Teu- wissen uit Huizen en Hessel de Vries uit Urk. de' '01r 30 september aekmatras tlS Vw v«irdeel kan MnnHua'<p oorwaarden. Hastens Mega Store Breda Ettensebaan 17a (naast Kids Factory) Breda Info: 0900 - 225 0 225 Fulfilling dreams since 1852 Jf 00f <0*l EM*- Vlietstraat 15, Terneuzen Tel. 0115-614082 Bij ziekenhuis "De Honte"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29