Nieuwe Nazomerzingen biedt volksvermaak Muzikale Spaanse schetsen op Abdijplein Molenfestival markeert begin theaterseizoen 1 8 Maandag 3 september 2007 PZC AGENDA OP PAD Kermis Zandberg Het buurtschap Zandberg nabij Craauw viert kermis. De opening van een café res taurant in de gemeenschap heeft het ac tieve feestcomité doen besluiten om eens extra uit te pakken. Er zijn activiei- ten voor jong en oud. Zandberg, centrum, de gehele dag. p- Kermis Heille Kermis met verschillende activiteiten voor jong en oud. Heille, Centrum, vanaf 9.00 uur Commissie Openbare Ruimte Openbare vergadering gemeentehuis Zie- rikzee, 19.30 uur. Lezing over hoogbegaafdheid Willy Peters vertelt over onderwijs aan hoogbegaafde kinderen en jongeren. Middelburg, Scholengemeenschap Neha- lennia, locatie Breeweg, 19.30 uur. MUZIEK Ruhe Muziektheater van Josse De Pauw waarin de romantische aria' s van Schubert wor den onderbroken door getuigenissen van oud-SS'ers. Van Riesen Houthalllen Goes, 20.30 uur. Lemniscaat De pianisten Bernd Brackman, Sarah Crombach, Daphne Keune, Robert Lam- bermont, Petra van Oort en Kees Wierin- ga spelen de compositie Lemniscaat van Simeon ten Holt. Middelburg, Abdijplein, 19.30 uur. Dez Mona Muziek van de band rond bassist Nicolas Rombouts en zanger Gregory Frateur is geworteld in negro spirituals. Middelburg, Abdijplein, 21.30 uur. THEATER Vrouw Om te beginnen een Vrouw is een thea termonoloog, geschreven voor Anne Veg- ter en gespeeld door Astrid van Eek. Boerderij Kijk Uit, Zonnemaire, 20.30 uur Seven by 2 Dansvoorstelling van de choreografen André Gingras en Sylvain Emard waarin het getal zeven uitgangspunt is. Fort Rammekens, Ritthem, 20.00 uur. meer agendanieuws op www.pzc.nl NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Ruud Hermans en Dick van selijke fanfare Onda én het duo Herman Pouderoyen Altena (foto) openden zaterdag met oude en nieuwe Ronald de Jong op. Met het goedbezochte festival luid- molenliedjes het festival 'Daar bij die molen' in Nieuw- de theater De Wegwijzer het nieuwe seizoen in. en Sint Joosland. Verder traden Gé Reinders en de plaat- foto Ruben Oreel FILM BERGEN OP ZOOM Cinem'actueel, 1408: 20.00 uur; Hair- spray: 20.00 uur; The Simpsons (ov): 20.00 uur; Festival Express: 20.30 uur. MIDDELBURG Schuttershof, Azuloscurocasinegro: 20.00 uur. OOSTBURG Ledeltheater, Eden: 20.00 uur. TERNEUZEN Merral, 1408: 20.15 uur; Evan Almighty: 20.15 uur; Hairspray: 20.00 uur; The Simpsons (ov): 20.00 uur. VLISSINGEN CineCity, 1408: 19.15 en 22.00 uur; Bratz: 13.30 uur; Disturbia: 13.45, 19.15 en 21.45 uur; Evan Almighty: 19.15 en 21.45 uur; Hairspray: 14.00, 16.30, 19.00 en 21.45 uur; Harry Potter (ov): 13.30, 16.15 en 19.00 uur; License to Wed: 16.15 en 19.15 uur; Pirates of the Carib bean: 16.00 uur; Ratatouille (nl): 13.45 en 16.30 uur; Ratatouille (ov): 19.15 uur; The Lookout: 16.15 en 22.00 uur; The Simpsons (nl): 14.00 uur; The Simpsons (ov): 15.30, 17.15 en 22.00 uur; Zoop in Z-Amerika: 14.00 uur; Sneak: 22.00 uur. De zaterdagavond was niet zwoel, maar wel zomers. Daardoor was het concert dat flamencogitarist Eric Vaarzon Morel in het kader van het Zeeland Nazomerfestival gaf al voor de helft geslaagd. De ontspannen zuidelijke muziek pas te perfect bij het feeëriek verlichte Abdij plein, waar het in groten geta le opgekomen publiek plaats had genomen onder de bomen en op het wat meer naar achter gelegen terras. Het buitengewoon goede ge luid versterkte de indruk dat het hier om een tuinconcert ging. Van af de eerste tonen was het alsof de gitarist op niet meer dan een me ter afstand zijn snaren beroerde. Dat het toch niet een echt intiem concert werd, lag aan het podium. Gaf het grote gevaarte het vrijdag avondconcert van het Ictus Ensem ble nog een duidelijke meerwaar de, zaterdag deed de hoogte zich als een nadeel gelden. Een van Vaarzon Morels gasten was de dan- ERIC VAARZON MOREL Abdijplein, Middelburg. M.m.v. van onder anderen Eric Vloeimans en Jesse van Ruller. Gezien: za 1/9. door Ernst Jan Rozendaal ser Luis Fernandez Heredia. Hij was duidelijk in vorm, maar nie mand kon zijn voeten zien, wat toch wel essentieel is bij de blik semsnelle ritmische patronen die hij op de planken stampte. Naast Heredia en zanger Raul Molina waren de Nederlandse jazz muzikanten Eric Vloeimans (trompet) en Jesse van Ruller (gi taar) de prominentste gasten. Vooral Vloeimans excelleerde. Zo- zeeland nazomerfestival dra hij zijn instrument aan de mond zette, leek het alsof een nieuw deel van Miles Davis' be roemde Sketches of Spain werd uit gevoerd - iets minder overdadig ge orkestreerd, maar ook wat gepeper der. Net als de jazzlegende impro viseerden Vaarzon Morel en zijn companen op het Concierto de Aranjuez. Bij hen mondde dat uit in een compositie getiteld Jesserik. Alleen in Van Rullers bijdragen had wel iets meer vuur gemogen. Hij leek zich bewust wat bedeesd op te stellen, wellicht om zijn colle ga-gitarist alle ruimte te geven. Aangezien Van Ruller altijd gewel dig speelt, leverde dat nog steeds mooie muziek op, maar het was jammer dan hij niet helemaal los ging- Aan de andere kant paste het wel bij deze zomerse zaterdagavond. En met de afterparty van de Gent se band Colorless Green Ideas ein digde die alsnog stevig. Het Groot Gemengd Zeeland Nazomer Meezingkoor weet de stemming er vlot in te brengen op het Abdijplein. foto Lex de Meester Zeeuws publiek ook bereid tot zingen onder Vlaamse leiding. door Ali Pankow MIDDELBURG - Het carillon van de Lange Jan in Midelburg zette gister middag ruim voor aanvang van het Nazomerzingen op het Abdij plein al de toon. Wie overspoeld wordt met de klanken van num mers als A yellow submarine en My Way krijgt direct zin om mee te neuriën. Even later moeten de strotten echt worden opengetrokken. Niet dat de leiding van Mare Dhollander nou zo bezielend is. De Vlaamse presentator houdt het vooral bij ge moedelijke aanmoedigingen onder het motto 'als het maar leuk is'. Maar dat lijkt te passen in de nieu we formule voor Nazomerzingen, het vaste programmaonderdeel van het Zeeland Nazomerfestival (ZNF). Van het creëren van een megakoor met onderscheid tussen stemsoorten onder strenge leiding van de Amsterdamse dirigent Geert van Tijn biedt het evene ment nu specifiek volksvermaak naar Vlaams voorbeeld. Dat con cept blijkt ook in Middelburg te werken. Hooguit werd de repertoi- relijst er wat voor aangepast. Het Groot Gemengd Zeeland Na zomerfestival Meezingkoor is met circa veertig leden wat kleiner dan voorgaande jaren, maar zeker niet minder enthousiast. Ook de min stens twaalfhonderd toegestroom- 'Bij Sweet Caroline van Niel Diamond zijn ze de pam, pam, pam vergeten'. de meezingers wilen wel. Al ko men Fire, Volare en That's Amore er nog wat aarzelend uit. Beter wordt het al bij Delilah, al moeten sommigen bij de Hazes-kraker Zij gelooft in mij roch duidelijk enige schroom overwinnen. Met zovelen bijeen wil de gêne wel grotendeels verdwijnen, maar misschien ver schillen Zeeuwen op dit punt toch iets met Belgen. Evergreens als Non, je ne regrette rien van Edith Piaf en Hey Jude van The Beatles liggen toch wat minder gevoelig. Het koor leukt het Lief klein konijn tje van Henkie aardig op met een passende choreografie. „Bij Sweet Caroline van Neil Dia mond zijn ze de pam, pam, pam vergeten. Die mag u erbij zingen", stimuleert Dhollander. Zo weet hij na de pauze ook beweging te krij gen Les lacs du Connemar van Mi chel Sardou. De on zintekst van Paul de Leeuw over de Regen- boog-Rainbow flopt, maar Mexico van de Zangeres zonder Naam in clusief hoge uithalen blijkt weer wel aan te slaan. Het nieuwe nazomerzingen krijgt een onvermijdelijk Zeeuws slot met eerst Aan de kust en als aller laatste Zomer in Zeeland. Dhollan der stelt vast dat 'de geluksmeter' flink is gestegen op het zonnige Abdijplein. Er zijn beslist minder leuke manieren om de zondag middag door te brengen. De cast van Zoop in Zuid-Amerika.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 18