Verhogen parkeertarief wekt woede in Souburg Uitgeslapen? Kor en Bot oogst bijzondere fossielen In een half jaar tijd maar liefst drie diploma's Hastens 7^ W pzc Maandag 3 september 2007 j 15 Plan voor stijging met 68 procent roept veel boze reacties op. door Emile Calon middelburg - „Wat?" Joke Goed- bloed gelooft haar oren niet. „Hoe veel?" „Dat kan niet!" Ze kijkt ver baasd, lacht dan en zegt dat 1 april echt al lang voorbij is. Haar buur vrouw Annemarie Maas schudt echter haar hoofd. „Nee, het klopt. De parkeertarieven voor de bewo ners van de Middelburgse binnen stad gaan enorm omhoog. Wor den bijna verdubbeld." Goedbloed kijkt haar ook haar ver baasd aan terwijl ze bij het groen- tekraam staat op de Middelburgse markt. „Gaan ze ons plukken om dat ze geen beleid kunnen voeren. Omdat ze de ene blunder na de an dere begaan?" Met 'ze' doelt ze op de Middel burgs gemeentebestuurders. Via een kleurrijke folder lieten deze tien van de zestien ringen gesto- ken.Pieter Geertse en René Wisse misten al snel na de middag meer dere ringen. Ronald Geertse bleef echter stug alles meenemen en won zodoende met 29 ringen. Ronald Geertse won tevens de eer ste beker en de pollepelkamp in een strijd met twaalf andere ring- rijders. Een 's middags zeer goed rijdende Edward Dingemanse stoomde uit eindelijk op naar de tweede plaats, gevolgd door Pieter Geertse als der de, allebei met 26 ringen. Het eind vorige week weten dat er een nieuw parkeerbeleid komt dat vooral gekenmerkt wordt door toe gankelijkheid en parkeervriende- lijkheid. Dat beleid gaat echter ook gepaard met een tariefsverhoging van 68 procent voor de vergun ninghouders. Als de gemeenteraad akkoord gaat betalen de binnen stadbewoners in 2009 91,20 euro voor hun eerste auto en 182,40 voor hun tweede. Dit jaar zijn ze daar nog 54,24 en 108,48 euro voor kwijt. Maas vindt die tariefsverhoging dictatoriaal. Zo'n stijging heeft vol gens haar niets te maken met nieuw beleid, maar met het ver doezelen van falend beleid. Ze heeft de folder aandachtig gelezen en is naar eigen zeggen nog steeds perplex dat een gemeentebestuur zoiets durft voor te stellen 'zonder zich te schamen'. Goedbloed vraagt zich af waarom er niet gekozen is voor een geleide lijke stijging. Als ze hoort dat het mooist versierde paard was van Pieter Dingemanse, die hiermee de wisselbeker in eigendom kreeg, 's Middags werden Wim Brouwer en David Willemse gehuldigd voor respectievelijk het 25- en 40-jarig lidmaatschap van de Grijpskerkse ringrijdersvereniging. Agenda Ringrijden Zaterdag 8 september, Sjezenrij- den in Goes van 12.00-17.00 uur. Ringrijden (demonstratie) in Goedereede, Nieuwe Kade, van 11.00-16.30 uur. nieuwe beleid samenhangt met de aanleg van de N57, en de verwach ting dat er in 2010 veel meer par keerders zijn te verwachten dank zij die weg, reageert ze bijna woe dend. „Ze zijn toch al jaren bezig met die weg. Hadden ze die par keerproblemen niet kunnen voor zien." Ook ander klanten van het markt kraam reageerden zaterdag veront waardigd op de plannen van Mid delburg om de vergunninghouders volgend jaar 68 procent meer te la ten betalen voor het parkeren van hun auto's. Werkelijk niemand kan ook maar enig begrip opbren gen voor het plan. Er vallen ter men als 'zakkenvullers', 'onbehoor lijk bestuur' en 'dit pikken we toch niet'. Maas heeft na het lezen van de ge meentelijke folder de websites be keken van de andere grotere ge meenten in Zeeland bekeken. Ner gens kwam ze tarieven tegen die ook meer enigszins in de buurt kwamen van de nieuwe Middel burgse. „Weet je dat je in Goes 22 euro per jaar moet betalen." En in Rotterdam, zo hoorde ze van een collega, ben je als bewoner per jaar 106,68 euro kwijt voor een parkeer- vergunning. Dat is net iets meer dan in Middelburg, terwijl die Maasstad wel vele malen groter is en veel meer parkeerproblemen kent, vult ze aan. Binnenstadbewoner Luc van de Hemel vindt de voorgestelde prijs verhoging grof buitenproportio neel en gewoon onfatsoenlijk. Hij wijst er ook nog eens op dat de tweede auto op een wachtlijst komt te staan. Het gemeentebe stuur wil graag dat gezinnen in de binnenstad wonen maar op die manier wordt dat juist tegenge werkt. In de plannen viel hem ook op dat het gebied waar de auto maar een uur mag staan, enorm wordt uitgebreid. Dat zal volgens hem nadelig uitpakken voor de middenstand. Tevredenheid over vangsten tijdens 57ste zoekttocht. door Inge Heuff zierikzee - Voor leken zijn de vondsten wellicht niet zo spectacu lair, maar paleontoloog John de Vos van Naturalis in Leiden is heel tevreden. De Kor en Bottocht van 2007 levert mooie fossiele botres- ten op, waaronder een vrijwel compleet handwortelbeentje van een neushoorn en een stukje spaakbeen van een hyena. Voor de zevenenvijftigste keer vaart zaterdag de ZZ 10 van Jaap en Anja Schot met wetenschap pers en belangstellenden naar de Oosterschelde. Even voorbij de Heerenkeet gaan de korren om laag, op zoek naar de fossiele res ten van landzoogdieren uit het Vroeg-Pleistoceen (circa twee mil joen jaar geleden). Net als in de af gelopen jaren komen er vooral brokkelsterren omhoog waartus sen de zwarte fossiele resten ge zocht moeten worden. Dit jaar is er ook veel slib, dat het zoeken las tig maakt. Toch kan Jaap Schot om kwart voor tien de scheepstoeter laten horen: uit de 'muizenbuizen' van Joop van Veen (Teylersmu- seum in Haarlem) komt een stuk je stoottand van een olifantach tige. Muizenbuizen zijn metalen buizen die Van Veen ontwikkelde om fossiele muizenresten te kun nen zeven. „Zo'n stukje stoottand is niet veel", zegt De Vos. „Maar het bewijst wel dat hier olifanten met een schofthoogte van zo'n vier meter liepen en dat we op de goede plek korren." Later die dag zal Jelle Reumer, di recteur van het Natuurhistorisch Museum Rotterdam, namens bur gemeester Asselbergs (die uit vei ligheidsoverwegingen op vakantie is) het stukje stoottand in ont vangst nemen. VLISSINGEN - Een ongelooflijke prestatie. Zo noemde Lia Koolwijk van het Vrijburgzwembad op de grens van Middelburg en Vlissin- gen de prestatie van de Levina Mulder. Deze vierjarige Vlissingse haalde afgelopen zaterdag haar C-zwemdi- ploma. Het meest bijzondere aan die prestatie is dat de zeer jeugdige Vlissingse nog maar goed een half jaar zwemles krijgt. De meeste kinderen doen zo'n twee tot tweeenhalf jaar over het halen van de drie zwemdiploma's. Levian niet. Die spurtte werkelijk van de ene lesgroep naar de ande re en verzamelde haar stippen in een recordtijd. Daar moet wel bij gezegd worden dat ze deze zomer de turbolessen volgde, zodat ze el ke dag tweemaal les kreeg. Maar zelfs met dat in het achterhoofd is ze volgens Koolwijk uitzonderlijk snel. Uw voordeel kan oplopen tot 1.800,.1 k. Vraag nadrde ^^voorwaarden. Hastens Mega Store Breda Ettensebaan 17a (naast Kids Factory) Breda Info: 0900 - 225 0 225 Fulfilling dreams since 1852 Centrumbewoners zien niets in de plannen van de gemeente om de prijs voor een parkeervergunning met 68 procent te verhogen. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15