Gemeente Veere moet stil blijven Sjaco de Visser steekt alle Statig glijden de aken en schokkers langs Gulle gift voor wijkvereniging René Brasser GRATIS 14 Maandag 3 september 2007 pzc W Een vloot aan slepertjes ligt aangemeerd langs de wal tijdens Small Sail Veere. foto Ruben Oreel Tal van klassieke zeilschepen te zien bij Small Sail Veere door Emile Calon MIDDELBURG - Statig glijden de schokkers, tjalken, aken, hoogaar zen en grundels in groepjes van drie langs de Campveerse Toren. Het is maar goed dat Peter de Graaf een digitale camera heeft met een grote geheugenkaart. Zijn camera ratelt als een machinege weer, zoveel foto's neemt hij. Tege lijkertijd heeft hij ook nog even tijd om een enkele vraag te beant woorden. Ja, hij vindt het gewel dig. Oude boten, dat is zijn lust en zijn leven. Zijn vrouw Marga knikt bevesti gend. Je moet zijn werkkamer eens zien, zegt de 53-jarige in woonster van Dordrecht. „Een en al boot." Vanachter zijn camera verbetert de zeven jaar oudere echtgenoot haar: „Alleen maar rond- en platbodems. Geen jacht jes. Geen speelgoed. Alleen maar echte boten." Hij vloekt als een rondvaartboot het zicht op een drietal aken ontneemt. „Ver...., wat doet dat pokkeding daar. Kan die kl.... niet voor een keer eens even wachten." Afgezien van dat ene moment, van die rondvaartboot, genoot De Graaf zaterdag van het Admiraal- zeilen, een van de onderdelen van Small Sail Veere. Met hem ook ve le anderen. Ze zagen onder andere hoe ten westen van Veere de rond- en platbodems rond rs.oo uur manoeuvreerden om in linie op te kunnen varen en zo met z'n drieën langs 'admiraal' Jan Bostel aar te varen en hem te groeten door de fok even te laten vallen. Vanaf een oude sleepboot beant woordde de wethouder die groet met een kanonschot. Erich Helm uit Hamburg vond dat schieten vanaf een sleepboot wel komisch. Desondanks is het vol gens hem absolute geschiedverval sing omdat volgens deze havenwer ker sleepboten nimmer bewapend zijn. De 63-jarige Duitser was niet zozeer naar Veere gekomen voor de klassieke zeilschepen. Zijn inte resse ging uit naar de oude slepers. Want dat zijn volgens hem toch de echte koningen van de zee. Daar kan geen marineschip, ple zierjacht, bananenboot of mooi ge tuigd zeilschip tegenop. Elke zee man zal dat volgens hem erken nen. Want dankzij deze 'werkpaar den' kunnen havens functioneren en worden rampen voorkomen. Helm kon bij Small Sail genieten van tal van oude slepers zoals de Anna uit Sliedrecht en de Equinox uit Heinkenszand. Hij was vooral lovend over de Anna. Een mooi onderhouden sleper, aldus Helm. Een week eerder was Helm in Vlis- singen bij het grote sail. Hij vindt dat er in Zeeland veel te doen is op het gebied van waterevenemen ten is. Alleen wordt dat volgens Helm maar op beperkte schaal be kend gemaakt. Zo is het volgens hem puur toeval dat hij tijdens de beide sail-evenementen een vakan tiehuisje op Walcheren huurt. „Ik bof" Maar de Duitser is ervan overtuigd dat er meer kijkers zou den zijn als er meer promotie voor was gemaakt. Klassiek zeilschepen varen in linie op en brengen een groet aan 'admiraalJan BostelaarHij groet terug door een kanon af te schieten. middelburg - De receptie ter gele genheid van het zestig jarig be staan van wijkvereniging 't Zand/Stromenwijk leverde zater dag meer op dan dat er betaald moest worden. Tijdens die bijeen komst kreeg de vereniging twee cheques met een gezamenlijke waarde van veertig mille. Die wer den overhandigd door wethouder A. de Vries en coördinator Wijkza- ken M. van Stiphout van Woon- goed. Het geld moet gebruikt wor den voor aanschaf en onderhoud van speeltoestellen. Gemeentebestuur stelt geluidsnormen vast voor alle gebieden. door Emile Calon domburg - De gemeente Veere is relatief stil. Dat moet ook zo blij ven. Aan de andere kant wil het ge meentebestuur er wel voor zorgen dat, binnen de milieugrenzen, er op economisch gebied het een en ander mogelijk is en blijft. Bewo ners van het platteland moeten re kening houden met een zekere mi lieubelasting door economische ac tiviteiten, staat dan ook te lezen in de nieuwe geluidsnota van de ge meente. Veere kent volgens de nota zeven gebieden, variërend van beheer- en natuurgebieden tot en met be drijventerreinen en concentratiege bieden. Voor al die gebieden wor den in de nota de geluidsnormen vastgesteld. Beheer- en natuurge bieden moeten zeer stil zijn. De Nieuwdorper raakt door val zwaargewond nieuwdorp - Een 77-jarige inwo ner van Nieuwdorp is zaterdag ern stig gewond geraakt toen hij wat van zijn schuurzolder wilde pak ken. De ladder gleed plotseling weg, waardoor man kwam op zijn hoofd terecht kwam en het be wustzijn verloor. Het slachtoffer is eerst ter plekke behandeld. Nadat hij bij weer be wustzijn was geraakt is hij door het team van de traumahelicopter naar een ziekenhuis in Rotterdam gevlogen. Navigatie-apparatuur gestolen uit auto's vlissincen - TWee gedupeerden de den het afgelopen weekeinde aan gifte van diefstal van navigatie-ap paratuur. In de nacht van zaterdag op zondag gebeurde dat uit een au to die stond geparkeerd aan de Vondellaan in Vlissingen. Nadat een ruit was vernield, werd de ap paratuur meegenomen. Gisteren is tussen 10.30 en 14.00 uur navigatie- apparatuur gestolen uit een auto die stond geparkeerd aan het Hof van Tange in Middelburg. De waar de van de apparatuur is onbekend. Ronald Geertse wint hoofdprijzen in Grijpskerke. door Marlies Lampert oost-souburg - Bij de ringrijwed- strijd in Oost-Souburg stak Sjaco de Visser zaterdag als enige alle dertig ringen. Dankzij dat resultaat bemachtigde hij zowel de eerste plaats als de eerste beker. De neven Cor en Sjaak Janse mis ten tijdens de wedstrijd allebei één ring. Cor ging dankzij dat re maximale geluidsnorm mag daar niet hoger zijn dan 40 decibel. Vijf decibel meer is de grens voor het agrarisch gebied, de woongebie den en de recreatiegebieden. Tot slot zijn er de bedrijventerreinen en de concentratiegebieden. Daar geldt een maximale geluidsbelas ting van 50 decibel, zo blijkt uit de nota. Het gemeentebestuur kan echter ook uitzonderingen toestaan. Het gaat dan per gebied steeds om een overschrijding van de gemeentelij ke geluidsnorm met maximaal van vijf decibel. Op vijftig meter af stand of bij de dichtstbijzijnde wo ning mag dan de gebiedswaarde plus maximaal vijf decibel aan ge luid worden gemeten. In de nota wordt duidelijk gesteld pn Het lawaai dat geproduceerd wordt door landbouwmachines tijdens bijvoorbeeld het oogsten, zaaien of ploegen valt niet onder het geluidsbeleid. Bromfietser gewond bij aanrijding zoutelande - Een zeventienjarige bromfietser uit de gemeente Veere liep zaterdag een gekneusde voet op bij een aanrijding. Rond 16.50 uur reed de jongeman over 't Pauwtje en wilde rechtsaf de Duinweg inrijden. Hierbij ver leende hij geen voorrang aan een personenauto, bestuurd door een 47-jarige vrouw uit dezelfde ge meente. De brommer botste tegen de linker voorzijde van de auto. De jongeman raakte daarbij ge wond aan een voet. Zijn brommer is geheel vernield. Politie betrapt snelheidsduivels ijzendejke - De politie heeft zater dagavond twee automobilisten be trapt die met hoge snelheid over de N61 reden. Tijdens een controle reed rond 20.15 uur een 20-jarige Amsterdammer voorbij met 160 km. De politie nam zijn rijbewijs af en maakte proces-verbaal op. Rond 21.30 uur was een 47-jarige automobilist uit het Belgische Zei- zate aan de beurt. Hij passeerde met een snelheid van 141 km en kreeg daarvoor een boete van 550 euro die hij ter plaatse voldeed. sultaat nar huis met de tweede be ker. Zijn neef Sjaak Janse moest ge noegen nemen met de derde be ker. In de pollepelkamp was het eveneens Cor Janse die deze prijs won. Jolanda Pladdet mocht de dames beker in ontvangst nemen. Bij de versieringsprijzen won Rian As- scheman in de categorie koud- bloedpaarden en Bianca Vuyst bij de overige rassen. In Grijpskerke werd de tweede klassementswedstrijd ringrijden van het seizoen verreden, waarbij dat het lawaai dat geproduceerd wordt door landbouwmachines niet valt onder het geluidsbeleid. Werkzaamheden op het land vin den immers maar enkele keren per jaar plaats als er bijvoorbeeld wordt gezaaid, geploegd of geoogst. Tijdens die werkzaamhe den mag meer dan 45 decibel wor den geproduceerd. Anders ligt het bij bijvoorbeeld koelinstallaties op een boerderij. Dat soort installa ties draaien niet incidenteel en mo gen dus niet de geluidsnorm voor het buitengebied overschrijden. Uit de nota blijkt overigens dat be drijven niet de grootste veroorza kers zijn van geluidsoverlast. Dat is het wegverkeer. Auto's zorgen voor een kwart van de gevallen van geluidhinder. Het geluid dat geproduceerd wordt door de bu ren is goed voor dertien procent van de erge geluidshinder.Vliegver keer en horeca komen op de plaat sen drie en vier. Bedrijven staan met vijf procent op de vijfde stek. Vlissinger opgepakt voor mishandeling vlissingen - Een twintigjarige Vlis singer is in de nacht van vrijdag op zaterdag aangehouden door de politie. De man zou die nacht in een cafe aan het Bellamypark een vijf jaar oudere man, eveneens afkomstig uit die havenstad, hebben geslagen in het gezicht. Zover de politie weet gaf het 25-jarige slachtoffer geen aanleiding voor dat geweld. Na die mishandelingt verdween de dader. De politie kon hem om 01.47 uur aanhouden in de Nieuwstraat. Winkel Dauwendaele doelwit inbraak middelburg - In de nacht van za terdag op zondag is er ingebroken in een bedrijfspand in het winkel centrum in Dauwendaele in Mid delburg. Uit het pand werd een nog onbe kend geldbedrag weggenomen. Hoe groot de braakschade is, was gisteren eveneens onbekend. Het winkelcentrum was vorige week woensdag eveneens doelwit van criminelen. Toen werd de vide otheek overvallen door een gewa pende man. de hoofdprijzen - niet geheel on verwacht - bij Ronald Geertse te recht kwamen. Er traden 's ochtends meerdere sterke rijders aan om de strijden voor de eerste plek. Bij het begin van de middagpauze hadden René Wisse, Pieter Geert se en Ronald Geertse alledrie vijf- l^j De neven Cor en Sjaak Janse mis- ten tijdens de wedstrijd in Oost-Souburg allebei één ring. Cor ging dankzij dat resultaat nar huis met de tweede beker. Verkeersschool :c:bhu j MOTORRIJLES I 20 motorrijlessen vnertuigenbeheersing vcrkeersdeelneming 795,- Theorielessen AUTORIJLES: le 10 autolessen €225,- 0 Autorijles 0 Opfriscursus (cal. A en B) Aanhanger (EAB/ 0 RIS (rijden m slappen) 0 Motorrijles 0 Training/Trammg verhoogde rijvaardigheid (cal. A) Voor uw auto- en motorrijlessen 0118-471950/417464 www.renebrasser.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 14