PZC 13 Veiligheidsproject voor Middelburg Voorzitter wijkbeheer Binnenstad pleit voor verhogen tarieven parkeermeters Middelburg WALCHEREN 16 17 Conner kan zijn geluk niet op Dronkaard vast na aanrijding Lampje Beeld van Bonifatius gezegend in Kwadendamme Maandag 3 september 2007 Voorstelling Ruhe nodigt uit te kiezen, niet tégen maar vóór Tip? redwalch@pzc.nl Onderzoek naar wensen veiligheid van het Middelburgse publiek. door Emile Calon MIDDELBURG - De veiligheid van het Middelburgse winkel- en uit gaanspubliek moet toenemen. Met dat doel voor ogen starten Kamer van Koophandel en de Vereniging Ondernemers Middelburg (VOM) binnenkort een project. Daarbij wordt met name onderzocht wat het publiek wil, aldus M. Volle man van de Kamer van Koophan del. Met die uitkomst in de hand gaan de ondernemers naar gemeente en politie waarna ze samen bekij ken op welke manier ze die wen sen kunnen uitvoeren. Volleman geeft als voorbeeld het aanpassen van verlichting, bijvoor beeld meer lantaarns, of het plaat sen van videocamera's. Zulke maat regelen komen volgens hem niet alleen het publiek ten goede maar ook de ondernemers zelf. Het aan tal berovingen van winkels neemt namelijk af als de kans op herken ning toeneemt. Volgens Volleman dalen de crimi naliteitscijfers voor het bedrijfsle ven in Zeeland maar moeten on dernemers nog steeds grote kosten maken om zich goed te beveiligen. Daarbij komt dat door die maatre gelen criminelen hun werkwijze aanpassen. Nu banken en benzine stations in de regel zeer goed bevei ligd zijn, worden 'makkelijkere' on dernemingen uitgekozen om te be roven. De afgelopen weken onder vonden een horeca-ondernemer Politie ziet een verschuiving bij de overvallen. Nu banken en ben zinestations goed beveiligd zijn, richten criminelen hun aandacht op 'makkelijkere' doelen. in de Stromenwijk en een video verhuurder in Dauwendaele daar van de negatieve gevolgen. Beide bedrijven kregen te maken met overvallers. In beide gevallen werd er gedreigd met een wapen, of iets wat op een wapen leek, waarna de overvallers er vandoor gingen met geld. Deze overvallen zijn volgens M. Vis van de politie een voor beeld van die verschuiving. Tegelij kertijd zorgt die verschuiving wel voor een groter onveiligheidsge- voel onder het publiek en onderne mers omdat de kans daadwerkelijk geconfronteerd te worden met een overval toeneemt. Uit de cijfers van de politie blijkt niet dat het aantal overvallen op ondernemingen afneemt. Wel ziet Vis die verschuiving naar winkels en horeca. Vice-voorzitter D. Anbeek, van de VOM ziet die verschuiving en weet dat ondernemers hun maatre gelen nemen. Ze zorgen er onder andere voor zo min mogelijk geld in de kassa te hebben. Hij denkt zelf dat met het nieuwe project het mogelijk moet zijn de kans op een overval verder terug te drin gen en ervoor te zorgen dat het vei ligheidsgevoel van de klant niet wordt aangetast. OOST-SOUBURG - Conner Keuning uit Oost-Sou burg zal zich de dag van gisteren nog lang herin neren. Dankzij Dream4kids mocht hij de wed strijd Ajax-Groningen (2-2) bijwonen waarna hij ook nog de spelers van zijn favoriete club ont moette. Dat was al geweldig. Vervolgens werd hij bij MacDonald's in Middelburg onthaald op een diner. En tot slot merkte hij dat zijn kamer een heuse metamorfose had ondergaan. Dankzij de in zet van schilderbedrijf René Jacobs slaapt hij nu door Emile Calon MIDDELBURG - Maak het parkeren aan de meter in Middelburg duur der. Verhoog het tarief voor de ver gunninghouders veel minder dras tisch en bouw bij de Punt een par keergarage. Die adviezen krijgt wet houder F. Streng van de Wijkbe- heergroep Binnenstad. Voorzitter T. Vermaire van deze Wijkbeheergroep is allerminst ge lukkig met het parkeerbeleidsplan dat afgelopen dagen naar buiten kwam. Vooral de stijging 'met maar liefst 68 procent' van de prijs voor een parkeervergunning per 2009 valt slecht bij de groep. Deze vertegenwoordigers van de bewo ners van de binnenstad vinden dat de centrumbewoners nu het kind van de rekening worden. Het be leid is er volgens Vermaire toch op gericht om wonen in de binnen stad aantrekkelijk te maken en het zoekverkeer tegen te gaan. Door de voorgestelde maatregelen lukt dat volgens hem niet. Hij pleit dan ook voor het flink verhogen van het tarief dat geldt voor de parkeer meters. Op die manier kan de ge meente bezoekers dwingen aan de randen van de stad te parkeren. Vooral als daar goede en betaalba re voorzieningen zijn. Zo'n voor ziening ontbreekt volgens hem nog voor het noordelijk deel van door Emile Calon HEINKENSZAND - Een invalide vrouw uit Heinkenszand kreeg za terdagavond de schrik van haar le ven. Terwijl de 47-jarige vrouw met haar invalidenfiets, een drie wieler, over Clara's Pad reed botste plotseling een auto tegen de achterkant van haar voertuig. Ver volgens herhaalde die automobi list die manoeuvre enkele malen Na die botsingen reed hij weg zon der zich ook maar om iemand te bekommeren. Getuigen hadden echter het nummerbod van de au tomobilist genoteerd en gaven dat door aan de politie. Daarop reed een patrouillewagen naar het huisadres van de twintigjarige be stuurder. De agenten troffen hem thuis aan en arresteerden hem om dat hij doorgereden was na het op zettelijk veroorzaken van een aan rijding. Ze namen de inwoner van Heinkenszand vervolgens mee naar het bureau voor verhoor. Om dat hij onvast ter been was, werd een blaastest afgenomen waaruit bleek dat hij ruim boven de toege stane hoeveelheid alcohol zat. Zijn rijbewijs werd ingenomen en hij is in verzekering gesteld voor verder onderzoek. De 47-jarige vrouw kwam met de schrik vrij. in een heuse Ajax-kamer. Dream4kids kwam in ac tie voor Conner omdat hij nog steeds getraumati seerd is door de dood van zijn moeder. Die orga nisatie probeert met hulp van sponsors zulke kin deren een superdag te bezorgen, foto Ruben Oreel de stad. Vooral als over enkele ja ren de N57 klaar is zal veel verkeer via die route Middelburg benade ren. Door in de buurt van de Punt of op Ramsburg een bovengrond se parkeergarage te bouwen, wordt daarin voorzien, zo meent de voor zitter. „Vooral als zo'n voorziening niet te duur is, zal die garage door velen gebruikt worden." pagina 15; verhogen parkeertarief wekt woede ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Het oog van de Terneuzenaar viel in het wekelijkse reclame- krantje al snel op dat ene leuke lampje. Met de folder in zijn hand toog hij naar de Gamma om te beginnen aan een zoek tocht. Omdat hij het object waarvan hij zo gecharmeerd was maar niet kon vinden, schoot hij op een gegeven moment toch maar een medewerker aan. „Zeg, meneer, ik ben op zoek naar dit lampje, maar ik kan het niet vinden", wees hij op de foto van het object. De medewerker reageerde snel en gevat. „Dat snap ik meneer. U heeft het krantje van de Karwei in uw handen..."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 13