Binnenland lijkt niet meer te stoppen Bering3 handgeven is terecht Acteur Roef Ragas (42) overleden ©««ft* SSSggSSSk PZC Zaterdag 1 september2007 l7 Politie en justitie hebben het afge lopen jaar veel moeite gedaan om de hausse aan koperdiefstallen te stoppen. Met weinig succes. Regio nale rechercheteams in Groningen en Drenthe zijn inmiddels ontbon den, omdat metaaldiefstal weinig georganiseerd blijkt. Advocaat J.F. Schouwenaar, die gearresteerde ko- perdieven bijstaat, zegt dat het vooral om junks en gelegenheids- dieven gaat, uit op een snelle winst. „Onder mijn clientèle be vinden zich nogal wat analfabeten. Het is niet de maffia die hier ach ter zit." De pogingen van het Openbaar Mi nisterie om koperdieven naast dief stal ook het in gevaar brengen van derden ten laste te leggen, stran den vaak in de rechtszaal, blijkt uit een inventarisatie van recente von nissen. De rechter acht het bewijs voor een directe relatie tussen een weggenomen bliksemafleider en gevaar voor de mensen in het ge bouw vaak te mager. Het in januari opgerichte koper team van het Korps Landelijke Po litie Diensten (KLPD) heeft zijn blik inmiddels volledig verlegd naar de malafide schroothandel. De aanpak stuit echter op een pro bleem: de handelaren zijn niet ver plicht hun klanten naar identifica tie te vragen. „Dat zou enorm hel pen", verzucht KLPD-woordvoer- der Carine Portengen. „Het is voor hen nu wel verplicht om naam, adres en woonplaats te registreren bij grotere partijen, maar ze hoe ven niet om een paspoort te vra gen. Koperdieven kunnen dus ge makkelijk een valse identiteit opge ven. En kwade trouw bij schroot- handelaren bewijzen is erg lastig." Tot nu toe heeft het onderzoek van de KLPD tot de aanhouding van welgeteld één verdachte oud-metaalhandelaar geleid. Begin juli nam de politie bij een bedrijf in Rotterdam alle computers en de complete administratie mee voor onderzoek. Daarnaast werden bij de privéwoning van de schroot- handelaar in Barendrecht verschil lende auto's, een boot en een gro te hoeveelheid contant geld in be slag genomen. „We hopen deze man veroordeeld te krijgen voor valsheid in geschrifte, heling en witwassen", zegt Portengen. Een identificatieplicht voor metaal aanbieders is volgens directeur Hans Koning van de Metaal Recy cling Federatie (MRF) pas zinvol als die geldt voor alle recyclingbe drijven. „Wij hebben overwogen om het onze leden op te leggen. Maar los van de extra administra tieve last, krijg je dan last van valse concurrentie van de vele scharre laars in de branche." Ook verwacht Koning weinig heil van een verplichte identificatie. „Koperdieven kunnen heel makke lijk naar het buitenland met hun gestolen waar. Volgens mij is een lagere koperprijs de enige échte re medie." Docente had niet zonder vooroverleg moeten besluiten. utrecht - De islamitische docente van het Utrechtse Vader Rijn Col lege die in februari ontslag kreeg omdat zij weigerde mannelijke col lega's de hand te schudden, is te recht ontslagen. Dat heeft de recht bank in Utrecht gisteren besloten. Tussen de docente en de school was volgens de rechtbank een ver trouwensbreuk ontstaan, waar door het ontslag in dit geval ge rechtvaardigd was. De rechtbank benadrukt dat deze uitspraak niet betekent dat scholen docenten kunnen verplichten om handen te schudden van andere mensen, on geacht hun geslacht. De rechtbank vindt dat de docente niet zomaar zelf had moeten beslis sen mannen niet langer de hand te schudden. „Zij heeft op voor hand pogingen om tot een geza menlijke oplossing of aanpak te ko men gefrustreerd, doordat zij zon der vooroverleg met de schoollei ding via een e-mail aan collega's haar besluit had verstuurd." Wegens de weigering besloot de di recteur van het vmbo-college in september om de docente te schor sen en de zaak voor te leggen aan de Commissie Gelijke Behande ling (CGB). De CGB bepaalde in november dat het college niet van haar mocht eisen dat zij handen geeft. De school legde dit advies naast zich neer en stuurde haar in februari een ontslagbrief Daarte gen ging de docente in beroep. Inmiddels is een gedragscode opge steld over gezichtssluiers en homo seksualiteit in de klas. De islamitische docente van het Utrechtse Vader Rijn College heeft in februari terecht ontslag gekregen, omdat er sprake was van een vertrouwensbreuk. Douane vindt ruim 9 miljoen sigaretten Rotterdam - De douane heeft vo rige week in Rotterdam bij een routinecontrole 9,3 miljoen illega le sigaretten in beslag genomen. De partij uit China was vermoede lijk bestemd voor de Engelse markt en zat in een container waarvan de lading 'mobiele aircon ditioners' zou bevatten. Op de Ne derlandse markt heeft de onder scherpte partij een belastingwaar de van bijna 1,3 miljoen euro. KNMI: zomer 2007 was warm, nat en somber de bilt - De zomer was dit jaar vrij warm, zeer nat en iets te somber. Augustus bracht nog het mooiste weer. luni was warm maar nat en juli was vrij koel. Dat heeft weerin- stituut KNMI gisteren gemeld. De gemiddelde temperatuur van de zomermaanden lag op 17,2 graden Celsius in De Bilt. Juli was de op een na natste julimaand in hon derd jaar, er viel 155 millimeter. Utrechtse straten vol blauwe korreltjes utrecht - Een aantal straten in de Utrechtse wijk Noordwest is com pleet in de ban van een blauwe kle verige substantie die daar sinds een aantal weken uit de lucht valt. De gemeente sluit uit dat de kleve rige korreltjes door insecten of bo men worden geproduceerd. Wat het wel is, weet niemand. De GG&GD onderzoekt de stof Of het goedje gevaarlijk is, blijft voor alsnog onduidelijk. PvdA telt zeven kandidaat-voorzitters den haag - Zes leden van de PvdA gaan de strijd aan met partijco ryfee Jan Pronk (67) om het voor zitterschap van de partij. Dat blijkt uit de lijst met kandida ten die het bestuur gisteren heeft bekendgemaakt. De bekendste na Pronk is ook de enige vrouwelijke kandidaat: direc teur Lillianne Ploumen (45) van ontwikkelingsorganisatie Cordaid. Twee zwaargewonden bij steekpartij in trein GOUDA - Door een steekpartij in de intercity van Utrecht naar Gou da zijn donderdagavond rond half elf twee mannen zwaargewond ge raakt. Dat heeft de politie gisteren bekendgemaakt. Het voorval vond plaats vlak voor het station van Gouda. Beide gewonden, een 20-ja- rige en een 21-jarige man uit Rot terdam, werden met spoed overge bracht naar het ziekenhuis. Zij ver keren buiten levensgevaar. Amstelveen krijgt website over boeven Amstelveen - Ondernemers in Amstelveen 'kunnen binnenkort op een speciale website foto's be kijken van notoire overvallers en winkeldieven. De internetpagina is alleen toegankelijk voor leden en moet de veiligheid van winke liers vergroten. De aanleiding is een reeks overvallen, waarbij be gin augustus de 62-jarige winkelier Huib Krooder werd gedood. amsterdam - Acteur Roef Ragas is donderdagavond aan een hartstil stand overleden. Hij is 42 jaar ge worden. Dat maakte zijn manage ment gisteren bekend. Ragas was bekend van de tv-serie Grijpstra De Gier. Hij speelde verder in theaterproducties en films als 'De Zwarte Meteoor', 'Pietje Bell' en 'Pietje Bell II' en de internationale film 'Breaking The Waves' van Lars von Trier. De acteur is de broer van zanger Bastiaan Ragas en was getrouwd met actrice Susan Visser, met wie hij twee kinderen had. P2.C lonaag, iaa\4f^sPe^ Een medewerker van de Haagse metaalhandel Geelhoed B.V. zamelt koper, het nieuwe goud, in. foto Cees Zorn/GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7