PZC Sloeweg volledig op z'n kop moxx 41 29 35 Bloeiende akkerrand als nuttige zomerkalender Kinderkleding "T? ijjuümiii) Bmujm Vaktaal Terugkijken op de zomer van 2007 Ook water uit de Biesbosch smaakt goed Zaterdag 1 september 2007 Tip? redgoes@pzc.nl GOES - De zomer is nog niet voorbij! De zonnebloemen langs nen als een soort kalender, maar de geelbruine zonaanbidders zorgen de randen ervoor dat gewasbeschermingsmiddelen niet de Deltaweg bij Goes zijn zo goed om ons daaraan te herinne- zijn wel de laatsten die van de zomer getuigen. Je zou bijna ver- in de sloot terechtkomen en dat natuurlijke vijanden van pla- ren. Regelmatige passanten hebben de akkerrand het hele sei- geten dat de bloemige akkerranden een praktisch doel dienen, gen het naar hun zin hebben. Bloemen zijn de uitvalsbasis voor zoen van kleur zien verschieten. Het zaadmengsel lijkt te die- Op de weinig rendabele stukjes akker waar de trekker draait, biologische bestrijdingsmiddelen. foto Mechteld Jansen Nieuwe aansluitingen zijn behoorlijke ingrepen in landschap. door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Automobilisten krijgen ruim baan op de Sloeweg tussen rijksweg A58 bij Heinkens zand en de weg naar de Wester- scheldetunnel. De provincie heeft deze week het milieuonderzoek naar de verdubbeling van de weg afgerond. Niet alleen verkeer van en naar de tunnel gaat van het pro ject profiteren. Als het plan vol gend jaar ongeschonden de finish haalt, komt er bij Heinkenszand een rechtstreekse aansluiting op de A58. Dat zal ook de polderwe gen in de Poel ontlasten, waar nu nog veel sluipverkeer rijdt. De verdubbeling van de Sloeweg brengt nogal wat met zich mee. Om te beginnen: de nieuwe A58-aansluiting bij Heinkenszand. Die is gepland in de vorm van een half klaverblad aan de kant van 's- Heer Arendskerke. Verderop bij Heinkenszand zullen de op- en afritten As8-Sloeweg een ware gedaantewisseling onder gaan. Er komen flauwere lusvormi- ge verbindingen om te voorkomen dat - zoals de laatste jaren nogal eens gebeurde - vrachtwagens uit de bocht vliegen. De grootste verandering wacht de omgeving van 's-Heerenhoek en Wijzigingen Sloeweg Als de plannen doorgaan, verandert er veel aan de aansluitingen van de Sloeweg en de A58. Op de kaart de huidige situatie met in de cirkels de toekomstige situatie. Kerkplein, Yerseke www.bruundebeer.nl Nieuwdorp. De in 2005 over de Sloeweg geplaatste fietsbrug in de Vleugelhofweg verdwijnt. Er komt geen fietsoversteek voor terug. De kruising Sloeweg-Stoofweg tussen Nieuwdorp en 's-Heerenhoek ver valt, want die ligt te dicht bij de af slag naar de Westerscheldetunnel. Nieuwdorp en 's-Heerenhoek krij gen er wel iets moois terug: een ongelijkvloerse aansluiting op de Sloeweg, enkele honderden me ters ten oosten van de Stoofweg. Deze nieuwe aansluiting vanaf de Heinkenszandseweg bij 's-Heeren hoek wordt ook de verbinding tus sen 's-Heerenhoek en Nieuwdorp, via de nu nog landelijke Schippers- Het milieuonderzoek naar verbre ding van de Sloeweg, gepland in .2013, is uit. De gemeenten Goes en Borsele praten er eerst over. in november begint de inspraak. PZC Willem Adnaansens weg. Aanwonenden zullen daar waarschijnlijk niet blij mee zijn. Zoals ook inwoners van Nieuw dorp tegen de hoogte van enkele nieuwe wegen op het knooppunt Sloeweg-Westerscheld etu nnelweg zullen aanhikken. Dit knooppunt wordt ongelijkvloers. Wegen krui sen er elkaar. De hoogste komt ne gen meter boven het maaiveld. Als alles volgens plan verloopt, is de verbrede Sloeweg in 2013 klaar. Tip? redactie@pzc.nl Ieder beroep heeft zo zijn eigen vaktaal. De huisarts heeft het over een contusie als hij een kneuzing be doelteen politieagent noemt een strafbaarfeit een delict, de com putermonteur bedoelt een reser vekopie als hij backup zegt en de elektricien monteert liever een wandcontactdoos dan een stop contact. In de wereld van de betaalde lief de werkt dat niet anders. De 'madam' van het polderbor deel bij het Oost- Zeeuws-Vlaam- se Kuitaart liet de gasten en an dere passanten via een bord aan het toegangshek het volgende we ten: 'Wegens opknapbeurt tijde lijk gesloten.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 75