Jack heeft wel twintig beste ideeën Aanvoerweg tunnel wacht fikse aanpak makelaar I* M2Makelaars.nl Conditie verbeteren? Start to Run! Bil Zelfverdediging homo's tegen straattereur Fashion-week jÉ m m m S PZC Zaterdag 1 september 2007 33 E2 Nieuwe aansluitingen zijn behoorlijke ingrepen in landschap. door Harmen van der Werf heinkenszand - Automobilisten krijgen ruim baan op de Sloeweg tussen rijksweg A58 bij Heinkens- zand en de weg naar de Wester- scheldetunnel. De provincie heeft deze week het milieuonderzoek naar de verdubbeling van de Sloe weg afgerond. Niet alleen verkeer van en naar de tunnel gaat van het project profite ren. Als het plan volgend jaar onge schonden de finish haalt, komt er bij Heinkenszand een rechtstreek se aansluiting op de A58. Dat zal ook de polderwegen in de Poel ontlasten, waar nu nog veel sluip- verkeer tussen Heinkenszand en Goes rijdt. De verdubbeling van de Sloeweg brengt nogal wat met zich mee. Om te beginnen: de nieuwe As8-aansluiting bij Heinkenszand. Die is gepland in de vorm van een half klaverblad aan de kant van 's- Heer Arendskerke. Verderop bij Heinkenszand zullen de op- en afritten As8-Sloeweg een ware gedaantewisseling onder gaan. Er komen flauwere lusvormi- ge verbindingen om te voorkomen dat - zoals de laatste jaren nogal eens gebeurde - vrachtwagens uit de bocht vliegen. De grootste verandering wacht de omgeving van 's-Heerenhoek en Nieuwdorp. De in 2005 over de Sloeweg geplaatste fietsbrug in de Vleugelhofweg verdwijnt. Er komt geen fietsoversteek voor terug. De aloude kruising Sloeweg-Stoofweg tussen Nieuwdorp en 's-Heeren- hoek vervalt ook, want die ligt te dicht bij de afslag naar de Wester- scheldetunnel. Nieuwdorp en 's-Heerenhoek krij gen voor deze 'verliezen' wel iets moois terug: een ongelijkvloerse aansluiting op de Sloeweg, enkele honderden meters ten oosten van de Stoofweg. Deze nieuwe aanslui ting vanaf de Heinkenszandseweg bij 's-Heerenhoek wordt tevens de nieuwe verbinding tussen 's-Hee renhoek en Nieuwdorp, via de nu nog landelijke Schippersweg. Aan- wonenden zullen daar waarschijn lijk niet blij mee zijn. Zoals inwo ners van Nieuwdorp ook tegen de hoogte van enkele nieuwe wegen op het knooppunt Sloeweg-Wes- terscheldetunnelweg zullen aan- hikken. Dit knooppunt wordt vol ledig ongelijkvloers. Wegen krui sen er elkaar. De hoogste komt ne gen meter boven het maaiveld. Als alles volgens het plan verloopt, is de verbrede Sloeweg in 2013 klaar. Het milieuonderzoek naar verbre- ding van de Sloeweg, gepland in 2013, is af. De gemeenten Goes en Borsele praten er eerst over. In november begint de inspraak. Tien bands op festival wilhelminadorp - Café-restaurant 't Loze Vissertje bij het Goese Sas houdt morgen een muziekfestival op de parkeerterreinen en op de weg. Tien Zeeuwse bands spelen vanaf 14.00 uur elk een uur lang op twee podia. Middelburger doet mee aan programma 'Beste idee van Nederland'. door Maurits Sep MIDDELBURG - Hét beste idee van Nederland? Zo mag het tv-pro- gramma dan heten, Jack Gravema ker heeft er wel twintig. Dat von den ze een beetje veel bij SBS. Drie mocht hij er indienen. Van avond gaat hij met één idee in de herkansing. De twee andere zijn in de uitzen ding van vorige week al afgewe zen. Hoe het morgen afloopt, wil Gravemaker (57) vanzelfsprekend niet verklappen. Kijken dus. „Het begint om 20.00 uur, op SBS6." Thuis in Middelburg dwarrelt de ene schets na de andere op de keu kentafel. Een vierkante verrekijker ('breedbeeld, dan zie je meer'), een centerparcs voor ouderen ('al les bij de hand'), doodskisten in verschillende vormen ('ik was toch bezig met ouderdom'), een militair voertuig met een bodem als een scheepskiel zodat landmij nen er na ontploffing langs weg schieten en niet door de bodem slaan, een monorail waarvan de pi laren in de middenberm van de snelweg staan ('die wordt nu niet gebruikt') en auto's die voor en achter zijn uitgerust met magne ten. „Plus voor, min achter. Dan stoten ze elkaar af bij een botsing." Eigenlijk wil hij helemaal niet dat zijn ideeën in de krant worden be schreven. „Straks gaat een ander er mee aan de haal." Anderzijds, zelf kan hij ze toch niet laten uitvoe ren. „Weet je hoe duur het is om octrooi aan te vragen. Dat kan ik niet betalen." Bij de eerste opnames in Nijkerk moest hij zijn ontwerpen in een mand steken. Zo'n mand die je moet dragen. „Waarom dat moest, vroeg ik. Nou gewoon, omdat ze dat wilden. Dus ik zei tegen ze: weet je wat je moet doen, je moet wieltjes onder die mand maken, da's veel gemakkelijker. Vonden ze wel een goed idee." Gravemaker grijnst. „Terwijl ik stond te wachten, kwam Tooske langs, de presentatrice. Heb ik m'n hele verhaal aan verteld. Even later komt die Henkjan Smits, ook met een camera erbij. Kon ik weer mijn hele verhaal vertellen." De ideeën heeft Gravemaker uitge werkt in tekeningen. Mooie, aan sprekende schetsen. „Tekenen heb ik altijd goed gekund." De stapel ideeën is het resultaat van jaren denken. „De beste ingevingen kreeg ik als ik ging slapen." Als zijn idee niet het beste wordt, is dat gewoon pech. „Dan heb ik een leuke tijdsbesteding gehad." SBS6 zendt vanavond om 20.00 uur de tweede aflevering uit van Het Beste idee van Nederland. Uitvinders presenteren hun idee aan een professionele jury. ,De beste ingevingen kreeg ik als ik ging slapen", zegt uitvinder Jack Gravemaker. foto Ruben Oreel VU Start 8 september 2007 ife/S! /i'ïCv tltt Al'lft! -< i/iW't www.Uwtlo'^n.nl RUMMERS fanes vlissincen - In Zeeland hebben homoseksuelen gelukkig nog niet te maken met straatterreur, aldus voorzitter J. Joosse van de COC-af- deling Midden-Zeeland. Deson danks vindt hij het niet verkeerd dat ze een cursus zelfverdediging volgen. „Want wat niet is, kan nog komen." Samen met karateschool Karate JKA Zeeland in Vlissingen organiseert het COC dan ook een cursus zelfverdediging voor homo seksuelen. Die cursus wordt gege ven door wereldkampioen karate 2007, Richard Pluijgers. De acht weken durende cursus be gint zaterdag 6 oktober om 10.30 uur in de gymzaal van de Frans Naereboutschool in Vlissingen. zaterdag 1 t/m zaterdag 8 september Kom tijdens de Fashion-week naar onze zaak en laat u verrassen door onze sprankelende collectie najaar 2007. Onder het genot van een kopje koffie of een drankje kunt u onze collectie bewonderen. Een deskundig verkoopteam staat voor u klaar. Graag tot ziens hij: Poststraat 19 4301AA Zierfkzee Tel. 0111-415775 Plein 17 4543 BJ Zaamslag Tel. 0115-431979

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 73