Guus draait bij Joop aan de knoppen cweek binnendijks Proef met koffieshops lijkt te mislukken Veeziekte nu al op 15 plekken INTER BORG KEUKENS OP MAAT Internetportal voor het eiland gaat online S PZC Zaterdag 1 september 2007 3 1 foto Marijke Folkertsma Theatertechniek is de passie van Guus Hogerheijde uit Zierikzee. Vandaag begint hij bij Joop van den Ende Producties. Zierikzeeënaar wordt technicus bij Van den Ende Producties. door Ton van den Nouweland zierikzee - Sinds vandaag is hij of ficieel in dienst van Stage Enter tainment in Amsterdam, een afde- ling van Joop van den Ende Pro- ducties. Daarmee wordt het se- i rieus met de carrière van licht- en geluidstechnicus Guus Hogerheij de (26) uit Zierikzee. Nee, oom Joop zelf heeft hij nog niet ontmoet, „Maar het werk is geweldig en ik heb leuke colle ga's." Eind juli deed Hogerheijde een reeks sollicitaties de deur uit, waaronder een open sollicitatie bij Stage Entertainment. Hij mocht op gesprek komen en werd aange nomen. „Een dag later werd ik ge beld door een man die half Duits, half Engels sprak. Dat was de stage manager van de Blue Man Group. Ik kon meteen beginnen. Maar ja, ik moest eerst in Zierikzee nog het een en ander afwerken." Hogerheijde ging wel alvast kijken naar en daarna proefdraaien bij de ze theatrale percussiegroep en werd voorgesteld aan zijn colle ga's. Guus zou eigenlijk Willem Roskam - ook een Zierikzeeënaar - vervangen als lichtman. Maar dat pakte anders uit. Hogerheijde: „Willem begint eind september aan een nieuwe baan en de show zou nog tot eind november draaien. Maar de productie draait al een jaar en de publieke belang stelling loopt terug. Eind septem ber stopt de show." Guus contro leert nu decors, licht en geluid, geeft op het podium instrumen ten aan de artiesten en begeleidt vrijwilligers uit het publiek die op het podium worden gehaald. Tot eind deze maand is de Zierik zeeënaar dus onder de pannen en hij weet 'voor negentig procent' ze ker dat hij bij een volgende Van den Ende-productie ook weer van de partij is. En dan als licht- of ge luidsman. „De musicals Ciske de rat en The Wizzard of Ozz komen eraan. Dat komt wel goed. Bij de Blue Man zijn ze tevreden over me. Zondagavond mag ik het al leen doen." Onzekerheid ken merkt zijn vak, vindt Hogerheijde. „Mijn begeleider heeft Hans Klok in Las Vegas gedaan. In het vlieg tuig naar Nederland was hij nog werkloos. Na de landing stond hij al weer in een nieuwe productie." Hogerheijde rook aan het vak als vrijwilliger bij poppodium Bro- gum, waar hij de belichting ver zorgde. Hij volgde een jaar theater technische scholing in Rotterdam en was vijf jaar de vaste geluids technicus van de Schouwse cover band Bad Hairday. „En ik werkte bij Rinko Sound in Sirjansland. Via Cor Kok van dit bedrijf ben ik in het vak terecht gekomen." Guus' broer Marien is ook theater technicus. „Hij zit in het Mu ziektheater aan het IJ. Zeshonderd meter bij mij vandaan. Stom hé. Twee jongens uit de Zierikzeese viswinkel." ten bakken uitgezaaide 'gewone' kokkels het leven lieten. Besloten werd het experiment voort te zet ten met brakwaterkokkels uit het Veerse Meer. „De naam zegt het al", zegt Dubbeldam. „Die kokkels moeten beter tegen schommelen de zoutgehaltes kunnen." Dat is uitgekomen. De brakwaterkokkels leven nog, maar ze zijn nauwelijks gegroeid. Wat een voordeel leek te zijn, veel voedsel, zou wel eens een nadeel kunnen zijn, was de [eerste gedachte. Van Zonneveld: V, Kokkels kunnen zich verslikken Fin het grote voedselaanbod." Om na te gaan of dit klopte, deed Dub- teldam in het laboratorium van geschelp een proef. Hij verdunde jfer uit Moriaanshoofd en bood Jcokkels aan. „Hun schelpen stonden wel verder open, maar er zat geen groei in." Conclusie: Kok kels lusten het in plan Tureluur aangeboden dieet niet. De kokkelproef is ten einde. Het heeft geen zin door te gaan. Dub beldam en Van Zonneveld zien al een andere mogelijkheid: mossel- kweek. In de Scherpenissepolder op Tholen zijn daar succesjes mee geboekt. Dubbeldam: „Mosselen groeien er 's zomers minder hard dan in de Oosterschelde. 's Win ters groeien ze juist harder. Dat is erg goed." Het moet mogelijk zijn dit te 'kopiëren' naar Schouwen- Duiveland, denken Van Zonneveld en Dubbeldam. „Want in de Scher penissepolder zitten ongeveer de zelfde algen als in plan Tureluur bij Moriaanshoofd." Illegale drugshandel neemt toe sinds shops deuren eerder sluiten. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De illegale handel in drugs in Terneuzen is de voorbije maanden zorgwekkend toegeno men. Burgemeester Jan Lonink hoopt dat het verruimen van de openingstijden van de koffieshops Checkpoint en Miami op vrijdag en zaterdag die tendens terug dringt. Checkpoint besloot in juni om haar deuren in de avonduren drie uur eerder dicht te doen, nadat jus titie bij een inval in de shop en door Martijn de Koning zierikzee - Op zo'n vijftien bedrij ven op Schouwen-Duiveland is de veeziekte blauwtong gesignaleerd. Dat vertelde Ingeborg Buitink van dierenartsenpraktijk Schouwen- Duiveland gisteren. „Op sommige plekken gaat het om één dier, maar bij de grote be drijven, waar ze honderden scha pen hebben, zijn soms wel twintig besmettingen", meldt Buitink. Hoeveel schapen er uiteindelijk ge nezen, kan de dierenarts nog niet zeggen. „De ziekte kan wel twee weken duren. Er zijn er waarvan we zeggen: die halen het niet. Bij anderen ziet het er wat beter uit." Sommige schapen krijgen ook last van bijverschijnselen, verklaart ze. „Die hebben zo'n last van hun bek dat ze niet meer kunnen eten. Hun tong is zo dik, dat hij soms uit hun bek hangt. Dat heeft na tuurlijk ook gevolgen voor hun ge zondheid." Een medewerker van kinderboer derij De Punt in Zierikzee bevestig de dat ook daar een schaap de ziek te waarschijnlijk heeft opgelopen. „We zijn er hier allemaal erg mee bezig. Het gaat toch om de dieren waar we elke dag mee werken. Maar naast wat preventieve maat regelen nemen, kunnen we verder erg weinig doen." een nabijgelegen magazijn een klei ne honderd kilo softdrugs had aan getroffen. Op verzoek van de ge meente Terneuzen sloot Miami zich bij die proef aan. De shops en gemeente besloten het experiment te verlengen tot september. Een evaluatie in juli liet namelijk gunstige effecten zien. In de avond was het rustiger dan eerst bij de shops. Lonink: „Maar de druk neemt de laatste weken met name in het weekend weer toe. De bezoekersaantallen zijn dan weer op het niveau van voor de vroegere sluiting. Om on rust in de wijk te voorkomen gaan de koffieshops daarom op vrijdag en zaterdag om twaalf uur dicht." Klarinetweg 14 Tel 0118-650004 Middelburg www.inter-borg.nl Industrieterrein Mortiere zierikzee - Het Zierikzeese bedrijf Nuformer Digital Media is deze week begonnen met de definitieve versie van de internetportal www.welkomopschouwenduive- land.nl. De experimentele versie draaide al sinds 2005. De portal bevat een overdaad aan informatie over het eiland. Verenigingen of stichtin gen kunnen gratis gegevens plaat sen op de site. Bedrijven kunnen dat tegen betaling doen. Op de por tal is ook regionaal nieuws te vin den en verder foto's, een prikbord en een plattegrond die de weg wijst naar bijvoorbeeld restaurants op Schouwen-Duiveland. Bezoekers van de website kunnen hun eigen foto's publiceren. De in zender van de mooiste foto wint een reis naar Brussel. Tenslotte is er een premie van vijf euro voor ie dereen die een betalende deelne mer aanmeldt. Ook kinderboerderij De Punt getroffen door blauwtong.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 71